Бастауыш сынып-Көпбұрыштың периметрі



Қостанай облысы
Жангелдин ауданы
Ақшығанақ ауылы
Қ. Топаев атындағы орта мектебі
"Көпбұрыштың периметрі"
2 сынып
Бастауыш сынып мұғалімі:
Бошық Шолпанай Иманғалиқызы

Сабақтың ұраны:
"Біліммен қаруланған білімпаз,
нағыз жеңімпаз"

Сабақтың мақсаты:
Білімділігі:
Көпбұрыштың периметрін табуды үйрету, периметр ұғымын үйретіп, біліктіліктерін қалыптастыру.
Дамытушылығы:
Периметрді табу дағдыларын қалыптастыру, логикалық алгоритмдік -құзыреттілікті дамыту, ақпараттық-технологиялық құзыреттілікті дамыту, есте сақтау қабілеттерін анықтау;
Тәрбиелігі:
Күнделікті өмірде есепті пайдалана білуге үйрету, өмір сүруге қабілетті, шығармашыл дамыған тұлғаны тәрбиелеу;

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
1 дегенім жаман баға
Алады оны жаман бала
2 дегенім нашар баға
Оқушыларым нашарлама
3 дегенім орта ғана
Сапасы да орта ғана
4 дегенім жақсы баға
Алады оны жақсы бала
5 дегенім үздік баға
Оқитын болыңдар үздік қана.

БЛУМ әдісі
БІЛІМ
ТҮСІНДІРУ
ҚОЛДАНУ
ТАЛДАУ
Жинақтау

1. Білім /үй тапсырмасы/
№3 Оқушы 6 тіктөртбұрыш және 8 шаршы қиды. Оқушы барлығы неше фигура қиды?
Бұрыш түрлерін еске түсірейік
Шаршы мен тіктөртбұрыштың қасиеттері
А
В
С
Д
Е
К
М
N

2. ТҮСІНДІРУ/ жаңа сабақ/ Фигураларды ажыратып үйренейік

Р=4 см+4 см+4 см+4см=16см Р=5 см+2см+5см+2см=14 см Р=2 см+3см+2см+2см+3см=12 см Көпбұрыштың периметрі- дегеніміз барлық қабырғаларының ұзындықтарының қосындысы
4 см
5 см
2 см
2см
2 см
2 см
2 см
2см
2 см

3. Қолдану/есептер шығару/
№1 Бұл сызықтар мен фигуралар қалай аталады?
А
В
С
Д
а
с
b
P
N
C
E
M
d

-әр сынық сызықта неше буын бар?
- әр буынның ұзындығын өлше және жаз.
Сынық сызықтардың ұзындығын тап.
№2
А
В
С
Д
К
А
В
С

№3 Қабырғаларын өлше. Фигуралардың периметрін тап
А
В
С
Д
А
В
С
Д
Е
Н
А
В
С

Сергіту сәті
Аспанға ай көрдім,
Төменге қарап жер көрдім
Оңға, солға бұрылып,
Егеменді ел көрдім

№5
А/ Тіктөртбұрыш пішінді жер дуалмен қоршалады. Егер ол жердің
ұзындығы 5 м, ені 4 м болса, неше метр дуал керек.
Ә/ Шаршы пішінді бөлменің еденіне ернеулік қағылды. Бөлме қабырғаларының ұзындығы 3 м болса, неше метр ернеулік керек.
№6
А/ би жарысына 2 сыныптан 7 қыз бала, 3 сыныптан 6 қыз бала қатысты. Би жарысына неше қыз бала қатысты?
Ә/ Би жарысына қыз бала қатысты. Оның 5-і қазақтың ұлттық биін,
қалғандары қазіргі биді биледі. Қазіргі биді неше қыз бала биледі?

(4+9) -8 (17-7) +2
4+(9-8) 17-(7+2)
14-(4+5) 5+(10-9)
(14-4) +5 (5+10) -9
№4 Талдау
№7 Әр бағанның жоғарғы, төменгі қатардағы өрнектерін салыстыр

№8
Оқушылардың мәліметтерді қабылдау мүмкіндігін зерттеу. “Әр топтың ортақ қасиеттерін ата” әдістемесі

5. Жинақтау
5 м
6 м
3 м

Құзыреттілікті қалыптастыруға арналған тапсырмалар / баллдық жүйемен /бағаланады дұрыс жауап 1 балл
шаршы
үшбұрыш
дөңгелек
бесбұрыш
сегізбұрыш
түзу
алтыбұрыш

Бағалау
Үйге тапсырма: Көпбұрыштың периметрі
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz