Шағын топтар тапсырмасы Алақан әдісі






“Қарама- қарсы тапсырмалар”


Көбейту және бөлу
16 · 5 80 : 5 5. Үй тапсырмасы 12 мысалдан тұрады.
Алмас оның 1/6 бөлігін шығарды.
14 · 5 12 · 5 15 · 6 18 · 5 Ол шығаратын әлі неше мысал қалды?
70 : 5 60 : 5 90 : 6 90 : 5
6. 4м = см 5дм 7см = см
Ағаш бұйымдарын жасайтын фирма 30 8м 3дм = см 34дм = м см
күнде 120 орындық жасап беруге мектеп- 60дм = м 32см = дм см
пен келісімшарт жасасты. Егер ол күніне 5
орындықтан жасаса, келісімшартты неше
күн бұрын орындайды?
Бір ағаш шебері күніне 3 терезе, ал екін-
шісі 4 терезе жасады. 70 терезе жасау
үшін екі шебер неше күн жұмыс істеуі
керек?
165 + 70 : 5 - 24 72 · 5 + (29 + 41) : 5
571 + 14 · 5 - 35 85 : 5 + (30 + 9) · 5

әдісі
Бас бармақ: Не істедік?
Балан үйрек: Не білдік?
Ортан терек: Не ұнады?
Шүлдір шүмек: Не түсініксіз болды?
Кішкене бөбек: Кімнен көмек сұраймын?

Заманауи оқыту әдістерінің негізгі жеті модулі
1. Оқытудағы жаңа тәсілдер;
2. Сыни тұрғыдан ойлау;
3. Сыни бағалауды қолдану арқылы оқуды және оқу нәтижесін
бағалау;
4. Оқыту үдерісін жетілдіру үшін АКТ және сандық жүйелерді
қолдану;
5. Талантты және дарынды балалармен жұмыс;
6. Мектеп оқушыларының жас ерекшеліктеріне байланысты
топтардағы оқытудың психо-педагогикалық ерекшеліктері;
7. Орта білім берудегі басқару мен көшбасшылық.

20. 02. 2015
Математикадан қысқа мерзімді сабақтың жоспары
3 «в» сыныбы
Сабақтың тақырыбы:
Көбейту және бөлу
Мақсаты
16 · 5, 80 : 5 түріндегі көбейту, бөлуді меңгереді.
Күтілетін нәтижесі:
Есептеу дағдылары жетіледі, қисынды ойлауға жетіседі, топтық жұмыс барысында бір-біріне үйретуге жаттығады.
Сабақта қолданылатын материалдар:
Оқулық, қима қағаздар, тапсырмалар жазылған парақшалар, таза парақшалар, фломастерлер.
Оқыту әдістері:
Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер, СТО, АКТ, көшбасшылық, оқытуды, оқуды бағалау, талантты, дарынды балалармен жұмыс.
Сабақ кезеңдері
Әдіс-тәсілдер
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
1-кезең
Проблеманы айқындау
Топтарға бөліну
Ойсергек
СТО
Амал таңбалары арқылы топтарға бөледі.
Әр амалға мысалдар құрайды.
Топқа бөлініп отырады, ережені еске түсіреді.
Топтарда бірлесе қосынды, айырма, көб-ді, бөл-ді құрайды.
Үй тапсырмасын
тексеру
«Қарсы топ тапсырмасы»
СТО
«Ұстаз тапсырмасы»
а) Бір-біріне қосындыны санға бөлу, көбейтуге байланысты тапсырмалар дайындауды тапсырады.
ә) Өткен сабаққа
байланысты тапсырма ұсынады:
18 · 4, 48 : 2, 26 · 3, 84 : 4;
Тапсырмаларды топтарда талқылай отырып, мәндерін бірлесе шешеді.
Тапсырмаларды топтарда талқылайды, тақыры- бын анықтайды, бірлесе мәнін табады, қорытын- ды жасайды.
2 - кезең
Проблеманы шешу.
Жаңа тақырыпқа бағыттау.
«Бірлескен зерттеу. »
«Болжау» стратегиясы
Сергіту сәті
АКТ-дан тапсырмалар ұсынады:
16 · 5, 80 : 5
Музыка қосады.
Тапсырмаларды зерттейді, топтарда бірлес- кен талқылау жүргізеді, ұсыныстарын айтады, шешімдерін жариялайды:
16·5= (10+6) ·5=80 80:5= (50+30) :5=16
Музыка әуенімен билейді.
3-кезең
Проблема шешімін қолдану. Оқулықпен
жұмыс
«Ойлан, қолдан»
Жұптық жұмыс
Топтық жұмыс.
Жеке жұмыс
Оқулық тапсырмаларына назарларын аудартады.
1-тап. Көшбасшы оқушыларға оқытады.
2-тап. Досыма көмек. Дарынды, талантты балалардың көмегіне жүгіндіру.
3-тап. Есеп туралы білімдерін еске түсіртеді.
4-тап. « Жекпе-жек» ойыны арқылы орындатады.
Тапсырмаларға шолу жасайды.
Оқиды, өз тұжырымдарымен салыстырады.
Дарынды, талантты оқушылар жаңа тақырыпты үйрете тұрып, тақтада орындайды.
Есепті дауыстап оқиды, сөздік жұмысын жүргізеді, талқылайды, шартын, сұрағын анықтайды.
Мысалды орындауға бір-бірін тақтаға жекпе-жекке шақырады, жарыса орындайды.
Қорытындылау
Кері байланыс
«Алақан»
әдісі
Бас бармақ-не істедік?
Балан үйрек-не білдік?
Ортан терек- не ұнады?
Шылдыр шүмек-не түсінбедік?
Кішкентай бөбек- кімнің көмек сұраймыз?
Алақан сұрақтарына жауап жазады., бір-біріне рахмет айтады.
Бағалау
Сабақ барысындағы мұғалімнің оқыту үшін бағалауы.
Топ басшысының оқытуды критериалды бағалауы.
Үйге тапсырма
№ 5, 6. 50-бет, қосымша 7-тапсырма

Сабақ барысындағы белсенді әрекеттер
Ой қозғау
Кері байланыс “Алақан” әдісі
Не істедік?
Не білдік?
Не ұнады?
Не түсініксіз болды?
Кімнен көмек сұраймын?
Көзі қилы бала |
Аялы алақан |
Табиғатқа шығу |
Алғанда қалай |
Мәтін туралы түсінік |
Химиялық реакция типтері |
Практикалық программалау |
Алған біліміңді |
Мақта қыздың тапсырмасы |
Қазақстан ормандары |
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz