Сенім тобы



Ашық сабақ

Сабақтың мақсаты:
білім жүйесіндегі оқушылардың танымдық белсенділігі мен іскерлік әрекетін айқындау.
Сабақтың міндеті:
а) Адам баласының қарапайым сана мен, қоғамдық сананың айырмашылығын түсінуге, сананың түрлі формаларға бөлінетіндігін айта отыра талдау.
ә) Оқушылардың білімін жетілдіре отыра, топқа бөлу сайысын жүргізуді қолға алу арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арыттыру.
б) Оқушылардың тәрбиесіне ықпал жасау арқасында, ұлтжанды, патриот азамат болып өсуге бағыт беру.

Сабақтың түрі:
Ашық және сайыс сабағы
әдебиет, өзін - өзі тану, психология, педогогика тарихы, қоғамдық білім негіздері.
Пәнаралық байланыс:

Шаттық шеңбері
Сабақтың барысы:
Армысың, асыл күн.
Армысың, асыл жер,
Армысың, көк аспан
Армысың, дос жаран
Армысың, қонақтар
Қонақ күту салтымыз.
Оқып біліп жатырмыз
Келген қонақ сіздерге
Сәлем бердік жалпымыз
Қане, достар, пікірлесіп қарайық
қилы, -қилы ойды ортаға салайық
Сан - салалы асыл ойлар тоғысып,
толғандырған жайды шешіп алайық
Талас тусын жарқын ойлар жарқылдап
Шағылыссын найзағайдай жарқылдап
Бойда, қайрат, алда арман шақырған
Қолдан әсем жалын атқан жастық шақ

Үйге берілген тапсырманы сұрау кезеңі
(тест тапсырмасы арқылы)

1. Өмір шындығын жай аңғарып қана қою емес, оны мақсатқа сай бейнелеу:
а) сана, б) білім, с) таным, д) тәжірибе.
2. Ертедегі грек философы айтқан: «Мен ештеңе білмеймін»:
а) Плутарх. б) Платон с) Демокрит д) Сократ
3. Танымның субъектісі:
а) Бүкіл әлем б) Қоғам с) Құбылыс д) Процес
4. Материалдық оъектілердің, заттардың сезім мүшелеріне тікелей әсер етуі
а) түйсік, б) қабылдау, с) елестету, д) ұғым
5. Адамның дүниені танып білу мүмкіндігін жоққа шығаратын бағыт:
а) агностицизм, б) дуализм с) идеализм, д) гносеология
6. Рационалдық (логикалық) танымның формалары:
а) қабылдау, түйсіктер б) ұғым, пікір, ой, тұжырым.
с) гипотеза, теория д) елестету.
7. Танымның негізі:
а) философиялық таным, б) ғылыми таным
с) күнделікті таным, д) өнер арқылы таным
8. «Мына кітап өте қызықты» - бұл сөздер:
а) ұғым, б) пікір, с) ой тұжырымы д) дарын
9. Танымның объектісі;
а) қоғам, б) бүкіл әлем,
с) адамның ішкі рухани өмірі, д) қоршаған орта
10. Заттың тұтас образы:
а) ұғым, б) қабылдау, с) түйсік, д) елестету

Жауаптары:
С
Д
В
А
С
В
С
В
В
В

Жаңа тақырыпты
ашу

Өлең шумағы: Аңыз әңгіме:
Кісіге адамшылық неге керек? Баяғының қарттары енді ғана ес біліп келе жатқан
адамдық өзге айуаннан артық демек. немерелерін алдына алып, өнегелі өсиеттерді ақылды
Ит талаған төбеттен қалай дейсің, аңыз, есті ертегі түрінде жастайынан құлақтарына құя
Аямай, әл келгенді жұлып жемек? берген екен. Сондай кемеңгер қариялардың бірі немересіне
Үнемі сен жеріңді қайдан білдің, өмір сырын былай деп айшықтап айтып беріпті:
Бұл дүние кезек берер істі өңгелеп. Әр адамның көкірегінде екі қасқырдың өзара тайталасы-
Онан қорқып обырлықты қоймасаң да, на ұқсас тартыс жүріп жатады. Оның бірі күншілдік, қызға-
Адам боп, айуаннан болсаңшы ерек. ныш, өзімшілдік, өтірік сияқты жаман қасиеттерді бейнелесе,
Жалмағанша жәрдемің тигізсеңші, екіншісі - сенім, шындық, мейірім, адалдық секілді жақсы
Жығылған, жылағанға болып көмек. қасиеттерді бейнелейді. Бұл екі қасқыр сәт сайын, қадам
Махаббатты теріс деп кім айтады, сайын айқасып, өмір бойы күресумен болады . . .
Адамшылық сол дейді тамам зерек. Сонда зерделі немересі атасының сөзін бөліп, былай деп
Мейірім жақсы, зұлымдық жаман дейсің, сұрапты:
Қасқырлыққа қайтасың құр дөңгелеп? - Ал ең соңында қай қасқыр жеңеді?
Жаны ашып, жәрдем қылмай өткен адам, Атасы сәл ойланып, немересінің пайымдылығына сүй-
Өсіп - өшіп құлаған бір бәйтерек. сіне отырып, жауап беріпті:
(Ш. Құдайберді ұлы) - Сен қайсысын көбірек қоректендірсең, сонысы жеңеді.

Сабағымыздың тақырыбы :
«Қоғамдық сана және оның формаларының көп түрлілігі»

Мәтінмен жұмыс
ІҮ кезең
ІҮ кезең
ІҮ - кезең
Мәтінмен жұмыс

V - суретті сөйлету кезеңі.

Сенім тобы

Шындық тобы

Адалдық тобы

Мейірім тобы

VІ - Абайдың қара сөздерінен философиялық мәселелерді талдау кезеңі.

Адамның адамшылығы істі бастағанынан білінеді, қалай бітіргенінен емес.
Көңілдегі көрікті ой ауыздан шыққанда өңі қашады.
Сенім тобы

Шындық тобы
Өзің үшін еңбек қылсаң, өзің үшін оттаған хайуанның бірі боласың: адамшылықтың қарызы үшін еңбек қылсаң, Алланың сүйген құлының бірі боласың.
Бағың өскенше тілеуіңді ел де тілейді, өзің де тілейсің, бағың өскен соң - өзің ғана тілейсің.

Адалдық тобы
Жаман дос - көлеңке,
Басыңды күн шалса,
Қашып құтыла алмайсың.
Басыңда бұлт шалса,
іздеп таба алмайсың.

- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz