Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар (қайталау) көрсеткіштік және логарифмдік функциялар (қайталау)


1. Сабақ тақырыбы: Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар (Қайталау)
2. Сабақ мақсаты: Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар бойынша түсінектерін кеңейту,алған білімдерін тексеру. білімінің беріктігін орнықтыруды қамтамасыз ету және іс-әрекет әдіс-тәсілдерін жетілдіру.
Білімділік: Көрсеткіштік және логарифмдік функцияларды меңгеруін,танымдылық әрекетінің қалыптасуы. Дамытушылық: Оқушылардың көрсеткіштік және логарифмдік функцияларды талдау біліктілігін дамыту, көрсеткіштік және логарифмдік функциялар өзара байланысын түсіне білуге,ұқсастығы мен айырмашылықтарын салыстыру білу.
Тәрбиелік: оқушылардың адамгершілік дағдыларын,негізгі тұлғалық сапаларды қалыптастыру,оқушылардың өздігінен жұмыс істеуге үйрету,бір-бірінің білімін бағалай білуге, өзінің жетістігіне қуана білуге тәрбиелеу.
3. Сабақтың түрі (типі):Дәстүрлі емес сабақ.
4. Сабақтың өткізу түрі:Сұрақ-жауап,салыстыру,есептер шығару,деңгейлеп оқыту технологиясын қолдану. Көрнекілігі: плакат,сызбалар.
Техникалық құрал: кодоскоп,интерактивтік тақта.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
Білімділік міндеттері:Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету.
Оқушылардың қарым-қатынасқа психологиялық дайындау.
2. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
Білімділік міндеттері:Барлық оқушылардың үй тапсырмасын дұрыс,толық және түсініп орындауын анықтау.Оқушының білім мен іс-әрекетіндегі кемшіліктерді анықтау.Тексеру кезінде пайда болған олқылықты жою.
3. Сабақтың бағдарламасымен таныстыру.
Ал оқушылар бүгін мен сіздермен бірге алгебрадан дәстүрлі емес сабақ түрін өткізуді жөн көрдім.Өйткені бүгінгі сабаққа әрқайсыларының өз үлестеріңізді қосып топ намысын қорғауға,біліміңізді сынға салуға тиістісіздер.Қазір өздеріңізге таныс республика көлемінде «Хабар» арнасынан өтіп жүрген ХХІ ғасыр-көшбашысы хабарын білесіздер,ол нағыз тапқырлық пен зеректіктің сыны, сондықтан біз де бүгін біліммен топ болып бақ сынасамыз.
ХХІ ғасыр көшбасшысы мынадай кезеңнен тұрады:
1. Бәйге (математикалық анықтама айтудан сайыс)
2. Кім жылдам? (есептер шығару сайыс)
3. Жалғасын тап (формуланың жалғасын табу)
4. Тарихи деректерді (математика тарихынан деректер айту)
5. Ойлан тап!
Әр топтық ұпайлар саны есептеледі. Көп ұпай жинапған топ жеңімпаз болады.Көп ұпай жинап , белсенді қатысқан оқушыларға баға қойып сабақты қортындылаймын.Үйге тапсырма беріледі , ол тақтаға жазылып қойылады. №507,№508.

Пән: Математика, Геометрия
Жұмыс түрі: Материал
Көлемі: 8 бет
Бұл жұмыстың бағасы: 300 теңге




Бауыржан Момышұлы атындағы №131 мектеп-лицейінің математика пәнінің мұғалімі болып , 1992-93оқу жылынан бері осы мектепте 5-11 сыныптар аралығында сабақ береді. 1992-2000 жыл аралығында 5-сыныптан бері оқытып, жетекшілік еткен сыныптың оқушылары Абусейтов Айтуар мен Аршабеков Жәнібек Алтын белгі үміткерлері мемлекеттік емтиханды үздік тапсырып, Алтын белгісін алды.
Педагогикалық еңбек өтімі 22 жыл, еңбегінің жарқын белестеріндегі жолында сан шәкіртті тәрбиелеп, ұстаз бақытына ие болған, шығармашылықпен, ізденіспен жұмыс жасайтын білгір маман. Соның айғағы, 10 шәкірті мектепті Алтын Белгіге аяқтап, 4-і Болашақ бағдарламасымен шетелде білім алуда, шәкірті ғылым кандидаты үміткер. Балкенже Мұханбетқызы жас ұстаздарға парасатты тәлімгер, өзінің іс-тәжірибесін бөлісуде Алматы қаласының мұғалімдеріне үлгілі сабақтар мен ашық тәрбие сабақтарын көрсетіп, елеулі еңбектер атқарды.
2003 жылы Алматы қаласы білім беру департаментінде Ұлттық тест орталығы құрастырған есептер жинағын тексеруде сараптау комиссиясының мүшесі болды. Бірнеше оқу жылында ауданда математика пәнінен өтетін олимпиада комиссиясының мүшесі.
Оқушылардың пәнге қызығушылығымен танымдық белсенділігін арттыруға негіздеп жазған 6-8 сыныпқа арналған жұмыс дәптерлерінің авторы. Республика мұғалімдерімен тәжірибе алмасу мақсатында Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері, Үшбұрыштар т.б. тақырыптар. Әдіскер мұғалім республикалық ғылыми-әдістемелік педагогикалық журналдарда жарық көрді.
Білім нәрімен сусындаған сан шәкірттері бүгінгі күні қоғамның әр саласында еңбек етуде. Ұстаз еңбегі бағаланып бірнеше мәрте аудандық, қалалық мақтау қағаздарымен марапатталса, 1998 жылы Қазақстан Республикасы Білім, мәдениет және Денсаулық сақтау министрлігі Құрмет грамотасын иеленсе, 2000 жылы Қазақстан Республикасы Білім беру ісінің үздігі,2008 жылы Қазақстан Республикасы Білім беру ісінің құрметті қызметкері белгісімен марапатталды.

Б.Момышұлы атындағы №131 мектеп-лицейі

Дәстүрлі емес сабақ
11 А сынып


Пән мұғалімі: Алиманова Балкенже Мухамбетқызы

Алматы 2007 жыл

Алгебра және анализ бастамалары 10-сынып

1. Сабақ тақырыбы: Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар (Қайталау)
2. Сабақ мақсаты: Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар бойынша түсінектерін кеңейту,алған білімдерін тексеру. білімінің беріктігін орнықтыруды қамтамасыз ету және іс-әрекет әдіс-тәсілдерін жетілдіру.
Білімділік: Көрсеткіштік және логарифмдік функцияларды меңгеруін,танымдылық әрекетінің қалыптасуы. Дамытушылық: Оқушылардың көрсеткіштік және логарифмдік функцияларды талдау біліктілігін дамыту, көрсеткіштік және логарифмдік функциялар өзара байланысын түсіне білуге,ұқсастығы мен айырмашылықтарын салыстыру білу.
Тәрбиелік: оқушылардың адамгершілік дағдыларын,негізгі тұлғалық сапаларды қалыптастыру,оқушылардың өздігінен жұмыс істеуге үйрету,бір-бірінің білімін бағалай білуге, өзінің жетістігіне қуана білуге тәрбиелеу.
3. Сабақтың түрі (типі):Дәстүрлі емес сабақ.
4. Сабақтың өткізу түрі:Сұрақ-жауап,салыстыру,есептер шығару,деңгейлеп оқыту технологиясын қолдану. Көрнекілігі: плакат,сызбалар.
Техникалық құрал: кодоскоп,интерактивтік тақта.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
Білімділік міндеттері:Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету.
Оқушылардың қарым-қатынасқа психологиялық дайындау.
2. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
Білімділік міндеттері:Барлық оқушылардың үй тапсырмасын дұрыс,толық ... жалғасы