Экономикалық тәрбие жайлы ұғым


І Ұйымдастыру кезеңі
ІІ Жаңа материалды түсіндіру
ІІІ Жаңа материалды бекіту
Экономикалық тәрбие деп оқушыларды экономикалық білімдер негіздерімен қаруландыру, қоғамның экономикалық саясатын ұғындыру, өндіріс, айырбас, бөлісу және тұтыну шеңберіндегі (ауқымдағы) негізгі экономикалық қатынастарды тәжірибеде меңгерту деп түсінуіміз керек.
Экономикалық білімдер теориясы қоғам өмірінің материалдық негізін түсіндіреді, адамзат қоғамы омірінің құпия сырларын ұғынудың , қоғамды қайта құрудың объективті негіздерін түсінуге береді. Бұл ғылым адам және оның экономикалық қатынастарын зерттейді.
Негізгі мақсат қоғам дамуының қазіргі кезеңіне сай оқушылардың экономикалық ойлауын қалыптастыру. Осының негізінде оқшылар қоғамның әлеуметтік - экономикалық дамуындағы адамның шешуші рөлін ұғынуы, қоғам және тұлғаның мұддесі үшін қоғамдық өндіріс пен еңбекке жаңа қатынастарды қалыптастыруға үйренуі керек.

Пән: Экономика
Жұмыс түрі:  Материал
Көлемі: 4 бет
Бұл жұмыстың бағасы: 400 теңге
Таңдаулыға:   
Тегін:  Антиплагиат

Қандай қате таптыңыз?

Рақмет!






№ сабақ жоспары

Тобы БМ-
11-9
Күні

Сабаққа жіберілді
___________________ ___________________
___________________

Мамандығы: 0105000 “Бастауыш білім беру
Біліктілігі: 010501 3 Бастауыш білім беру мұғалімі
Пәні: Педагогика

Сабақтың тақырыбы: Экономикалық тәрбие жайлы ұғым. Экономикалық тәрбиенің
міндеттері, мазмұны
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушылардың нарықтық экономикаға туралы түсінігін қалыптастыру
;

Дамытушылық: оқушылардың экономикалық тәрбиеге қатысты ұғымдарға деген
түсінігін дамыту;

Тәрбиелік: қазіргі заман талабына сай жан – жақтылыққа, жауапкершілікке,
адал да әділ бағаларын алуға бағыштау.

Сабақтың типі: Аралас сабақ
Сабақтың түрі: Таным сабағы
Оқытудың инновациялық әдістері: : түсіндіру, баяндау, сұрақ – жауап,
жағдаяттық
сұрақтар

ОТҚ және көрнекі-дидактикалық материалдар: үлестірмелі карточкалар, слайд

Сабақтың кезеңдері:

І Ұйымдастыру кезеңі:
1.Оқушыларды түгелдеп, олардың сабаққа дайындығын тексеру.Аудиторияның
тазалығын қадағалау.Оқушылардың оқуға қажетті құрал-жабдықтарын
тексеру.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ Сабақтың мақсаты мен жоспарын хабарлау, танымдық қызығушылықты ояту:
. Оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыру.

ІІІ Жаңа материалды түсіндіру

Cабақтың мазмұны
Тақырыптың жоспарын айқындау, баяндау: Экономикалық тәрбие жайлы ұғым және
оның міндеттері мен мазмұны

Оқытушының іс-әрекеті:
Оқушылардың оқу құралдарын түгелдеп, сабаққа психологиялық дайындық жасап,
назарларын сабаққа аудару.

Оқушының іс-әрекеті: оқу құралдарын дайындап, сабаққа көңіл аудару

Проблемалақ cұрақтар:
1. Экономика терминін қалай түсінесіңдер?
2. Экономика мен тәрбиенің қандай байланысы бар?

Баяндау:

Экономикалық тәрбие деп оқушыларды экономикалық
білімдер негіздерімен қаруландыру, қоғамның
экономикалық саясатын ұғындыру, өндіріс, айырбас,
бөлісу және тұтыну шеңберіндегі (ауқымдағы) негізгі
экономикалық қатынастарды тәжірибеде меңгерту деп
түсінуіміз керек.
Экономикалық білімдер теориясы қоғам өмірінің
материалдық негізін түсіндіреді, адамзат қоғамы омірінің құпия
сырларын ұғынудың , қоғамды қайта құрудың объективті
негіздерін түсінуге береді. Бұл ғылым адам және оның
экономикалық қатынастарын зерттейді.
Негізгі мақсат қоғам дамуының қазіргі кезеңіне сай
оқушылардың экономикалық ойлауын қалыптастыру. Осының негізінде
оқшылар қоғамның әлеуметтік - экономикалық дамуындағы адамның
шешуші рөлін ұғынуы, қоғам және тұлғаның мұддесі үшін
қоғамдық өндіріс пен еңбекке жаңа қатынастарды қалыптастыруға
үйренуі керек.
Қаржыландыру кезі мемлекет тарапынан және оқығаны үшін
оқушылардың төлемінен құрылады. Халыққа білім беруді
қаржыландыруға рыноктық экономика ықпалының өзіндік ерекшелігі
бар. Олар :
1.Қосқан еңбек үлесіне сай мұғалімдердің еңбек ақысын елеулі
жекелендіру
2.Оқу орындарының тек өзіне лайықты оқушыларды таңдап алудағы
өзара бәсекенің пайда болуы,ал мұның өзінің оқытуды ұйымдастырудың
жаңа жолдарын іздеу мен оны тәжірибеге ендіруді жандандыру
3.Оқушылардың және олардың ата-аналарының оқыту процесіне
ықпал етуге түбегейлі мүмкіндік алуы,ал мұның өзі барлық оқушыларға
бірдей деңгейлікте қарамай, олардын дербес қабілеттерін айқындауға
және дамытуға жағдай туғызуы
4.Оқу орнының материалдық-техникалық базасын осы заманғы ғылыми
талаптар деңгейіне жеткізу жағдайының жасалуы.
5.Әкімшілік басқаруға жұмсалатын қаржының үнемделіп, оның білім
беру мұқтажына бағытталу
6.Педагогикалық – ғылыми зерттеу мекемелерінің оқу орындарымен
тікелей келісім шарттар арқылы қаржылануы т.с.с.
Мұның бәрі елімізде халыққа білім берудің деңгейін көтеруге
қолайлы жағдай жасауға мүмкіндік береді.
Дегенмен, халық ағарту ісіне осы тұрғыдан қараудың көмескі
жақтары болатынын алдын ала біліп отырған жөн.Олар :
1.Халықтың белгілі бір бөлігінің ... жалғасы