Сабақтың өтілетін күні
Пәні
Класс
Өткізетін мұғалім
Кабинет
Сабақтың өтілетін күні:
26. 01. 201 5.
Пәні:
Алгебра
Класс:
8
Өткізетін мұғалім:
Кушимбаева Гаусар Ванцетовна
Кабинет:
311
Сабақтың өтілетін күні:
Сабақтың тақырыбы
Пәні:
Квадрат үшмүше. Квадрат үшмүшені көбейткішке жіктеу. (2 сабақ)
Сабақтың өтілетін күні:
Мақсаты
Пәні:
Білімділік: Квадрат үшмүшеліктерді түбірлерін табу алгоритмін қолдану арқылы көбейткіштерге жіктеу тақырыбынан алған білімдерін бекіту
Дамытушылық: Квадрат теңдеулер тақырыбынан алған білімдерін көбейткішке жіктеуде пайдалана білу дағдыларын дамыту
Тәрбиелік: Оқушылардың өзін-өзі және жолдастарын бағалауға үйрету. Топ алдында өз әрекетіне жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу
Сабақтың өтілетін күні:
Оқыту нәтижесі
Пәні:
Квадрат үшмүшені таба алады, квадрат үшмүшеліктерді көбейткіштерге жіктеуді біледі
Сабақтың өтілетін күні:
Түйінді идеясы
Пәні:
түріндегі көп мүше квадрат үшмүше деп аталады. а, в, с -коэффициенттер, х-айнымалы а
а
х айнымалысының квадрат үшмүшені нөлге айналдыратын мәндері
квадрат үшмүшенің түбірлері болады. Көбейткішке жіктеу формуласы
) (х-
)
Сабақтың өтілетін күні:
Стратегиялар
Пәні:
Топтау, топтық, жеке жұмыс, «Сиқырлы сұрақ», «Ыстық орындық», «Екі жұлдыз, бір тілек»
Сабақтың өтілетін күні:
Уақыты
Пәні:
Ресурсы
Класс:
Сабақтың барысы
Сабақтың өтілетін күні:
Мұғалімнің іс-әрекеті
Пәні:
Оқушының іс - әрекеті
Сабақтың өтілетін күні:
2
мин
Пәні:
Карточка
Класс:
Оқушыларды квадрат теңдеу түрлері арқылы топтау:
1) Квадрат теңдеу түрлері
2) Дискриминант пен түбірлердің формулалары
3) в жұп, квадрат теңдеу формулаларфһы
4) Квадрат үшмүше
5) Толымсыз квадрат теңдеу
Өткізетін мұғалім:
Оқушылар квадрат теңдеулердің түрлері мен формулаларды еске түсіреді, жалғасын тауып, топтасады, бес топқа бөлінеді
Сабақтың өтілетін күні:
3мин
Пәні:
слайд
Класс:
Үй тапсырмасын тексеру
№233, №235
Өткізетін мұғалім:
Оқушылар бір - бірін тексереді, ережелерді қайталайды,
бірін бірі бағалайды
Сабақтың өтілетін күні:
15
мин
Пәні:
Слайд
Класс:
1- тапсырма:Топтық жұмыс беріледі: Квадрат үшмүшені көбейткішке жіктеңдер
.
Өткізетін мұғалім:
Сыныпта есептер шығару арқылы бірін бірі тексереді, мағынасын түсінеді, бір - біріне түсіндіреді, диалогқа түседі, сұрақ қояды, жауап береді, өз пікірлерін ортаға салады, сыни тұрғыдан ойлайды, үнсіз оқушы ашылады, дарынды оқушы таланттылығын көрсетеді, мысалды талдайды, бірін - бірі тыңдайды, көбейткішке жіктеу алгоритмін құрайды
Сабақтың өтілетін күні:
3
мин
Пәні:
Слайд
Класс:
2 тапсырма:Квадрат үшмүше құрастырыңдар
Өткізетін мұғалім:
Әр топ көпмүше құрастырады, жіберілген қателіктер болса тексереді, түзету енгізеді, дәптерге түсіреді, логикалық ойлау қабілеттері дамиды
Сабақтың өтілетін күні:
2
мин
Пәні:
Класс:
Сергіту сәті.
Өткізетін мұғалім:
көңіл - күйлері көтеріледі, сергиді
Сабақтың өтілетін күні:
10 мин
Пәні:
Сұрақ
Класс:
3 - тапсырма: оқушыларды жауап беруге тақтаға жеке шақырылады. Тапсырманы орындатуда «ыстық орындық» әдісі қолданылады
Өткізетін мұғалім:
Әр топтан бір оқушыдан шығып, «ыстық орындыққа» отырады, топтардың сұрақтарына жауап береді. Жіберілген қателіктер болса, сұрақ қойған топ өздері жауап береді, түзету енгізеді.
Сабақтың өтілетін күні:
5 мин
Пәні:
карточка
Класс:
Математикалық домино
Өткізетін мұғалім:
Квадрат теңдеулерді шешу арқылы математикалық домино құрады, қате болса түзетеді
Сабақтың өтілетін күні:
5 мин
Пәні:
Слайд
Класс:
4- тапсырма: «Сиқырлы сұрақ» әдісімен қорытындылайды
Өткізетін мұғалім:
Оқушылар сабақ туралы өз ойларын жеткізеді, слайдта көрсетілген сұрақтарды оқиды, ойланады, жауап береді, қайталайды, есте сақтайды, өздерін бағалайды
Сабақтың өтілетін күні:
3 мин
Пәні:
Класс:
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек»
Өткізетін мұғалім:
Оқушылар бүгінгі сабақтан не білгенін, көңіл - күйін, көңілінде туындаған сұрақтары арқылы өз ойын жеткізеді
Сабақтың өтілетін күні:
2
мин
Пәні:
Класс:
Қорытынды Егер сұраққа «йә» жауап берсе қызыл түспен, «жоқ» деп жауап берсе көк түспен торды бояйды. Сонда