Мақсат бағыныңқы сабақтас

8- сынып Қазақ тілі пәніне арналған ҚМЖ
Пән мұғалімі. Шакербекова Д. А.
Сабақ барысы
І Ұйымдастыру
Сыныпты 3 топқа бөлу. (1 мин)
Оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі
- «Көшбасшы, топбасшы қандай болу керек ?» видеоролик ( 3 мин)
- Топтың ережесін таныстыру. ( 1 мин)
- Топбасшы мен бақылаушы сайлау, олардың міндеттерімен таныстыру.
- «Ұшқыш тілектері» әр топ бір-біріне тілек жазылған ұшақтар жібереді.
Әр топқа бағалау критерийлерін, парақтарын тарату
«5»- толық және дұрыс жауап; «4»- толықтыратын жауап; «3»- ақпарат аз, толық емес; «2»- мүлде жауап жоқ;
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. 146-жатттығу
ІІІ Өткен сабақты пысықтау ( слайдпен жұмыс)
Топтық жұмыс. Әр топқа сөйлемнің жауаптары таратылады, оқушылар тиісті жауабын тауып сәйкестендіріп, жауап береді.
ІІІ Жаңа сабақ
а\ Синтаксистік диктантпен жұмыс
- Қарсылықты бағыныңқы сабақтастың сұрақтарын жаз . . . (қайткенмен? Не еткенмен? Қайте тұра?)
- Ыңғайлас салаластың жалғаулықтары. . . ( да, де, және, әрі)
- Құрмаластың қай түріҰлберген кедей болғанмен, киім-кешектерін таза ұстайтын еді.
- Себеп-салдар саластың жалғаулықтары . . .
- Мақсат бағыныңқының баяндауыштарының жасалуы . . .
ә\ Талдау жұмысы:
Берілген мысалдардан бір сөйлемге синтаксистік талдау жасау. Сөйлем жасалуына толық талдау жасау.
1-топ: Абайлар Ойқұдықтағы ауылға жете қонбақшы болып, аттарын шоқыта, сар желіске сала жөнелді.
2-топ: Отан үшін өз басымды өлімге байлай отырып, мен оларды ажалмен алысуға жұмсадым.
3-топ :Бір адам қызын еңбекші адамға берем деп, сұраған бай балаларына бермепті.
ІҮ Сергіту сәті
Ү Мәтінмен жұмыс.
147-жаттығу. 1. Автордың баяндауында қайсысы жай сөйлем, қайсысы құрмалас сөйлем екенін ажыратыңдар.
2. Мәтіндегі қимыл-сын бағыныңқы сабақтас пен мақсат бағыныңқы сабақтас сөйлемдерге сұрақ қойып, олардың жасалу жолдарымен түсіндіріңдер.
3. Б. Момышұлы өз жайында айтқанын түсініп алыңдар. Осыны Б. Момышұлының тағдыры деуге бола ма?
4. Әр топ Бауыржан Момышұлы болып, тірек сөздерді пайдаланып, сызбаға батырға мінездеме беріңдер.
ІV Сабақты қорытындылау Кластер құру
Мақсат бағыныңқы сабақтас
V Үйге тапсырма
Ережелерді толық қайталау. «Менің жарқын болашағым» атты ойтолғау жазу. Мәтіннің құрамында мақсат бағыныңқы сабақтастың болуы шарт.
Әр топ өздерін бағалауын айтып береді.
Кері байланыс орнату.
- Не жақсы өтті?
- Не жақсы өтпеді?
- Өзіңнің қандай күшті жақтарына арқа сүйедің?
- Нені дамыта аласың?
- Қай тапсырма сен үшін қиын болды?
Стикерлерін «Мәуелі ағашқа» жабыстыру
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz