Пәні:
Информатика
Мерзімі:
27. 12. 2015 жыл
Сыныбы:7
«Г»
Сабақтың тақырыбы:
1. Паскаль программалау тілінде өрнектерді жазу
Жалпы сабақтың мақсаты:
Математикалық өрнек жайлы мәлімет алады. Паскаль программалау тілінде арифметикалық өрнектерді жазуды үйренеді.
Күтілетін оқу нәтижелері:
Оқушылар математикалық өрнек жайлы мағлұмат алады.
- өрнектерді Паскаль программалау тілінде жаза алады;
- қате жазылған өрнектерді түзете алады;
Түйінді идеялар:
Математикалық өрнектерді пайдалана отырып, Паскаль программалау тілінде программа құруды меңгеруі
Сабақты ұйымдастыру түрі:
Тренинг-тәжірибе
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:
Сәлемдесу, айналмалы бекет, ойлан, бірік, бөліс әдісі, ыстық орындық, анкета
Жұмыс түрлері:
Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс
Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер:
Интерактивті тақта, ғаламтор, слайд, ақ парақшалар, маркерлер, стикерлер, компьютер
І. Қызығушылығын ояту кезеңі:
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Пәні:Информатика:
1-әрекет.
Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Сергіту жаттығуын жасату.
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Сергіту жаттығуы
Пәні:Информатика:
2-әрекет.
«Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлу.
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Оқушылар топқа бөлініп, жаңа топ құрады
Пәні:Информатика:
3-әрекет.
«Айналмалы бекет» әдісімен үй тапсырмасын тексеру.
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Оқушылар әр топқа берілген сұраққа жауап беріп топтарды айналып шығады, соңында өз тобындағы жазылған жауаптарды түйіндеп, топтан бір адам жауап береді
Пәні:Информатика:
4-әрекет.
Жауаптар «Бағдаршам» арқылы бағаланады
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Топтар бір - бірінің жауабын түрлі-түсті қағаздарды пайдалану арқылы бағалайды
Берілген уақыт:
Пәні:Информатика:
ІІ. Мағынаны ажырату кезеңі
Пәні:Информатика:
5-әрекет
. Топтық жұмыс: Интербелсенді тақтадан жаңа сабаққа байланысты, арифметикалық өрнектерді жазу ережесі бойынша слайд көрсетеді
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Слайдтағы материалдарды талқылау арқылы, жаңа сабақтың мағынасын ажыратады
Пәні:Информатика:
6- әрекет.
Жеке жұмыс. «Түртіп ал» әдісі бойынша дәптерге мәлімет жаздыру
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Интербелсенді тақтада көрсетілген мәліметтерді оқушылар дәптерлеріне жазады.
Берілген уақыт:
10 мин
Пәні:Информатика:
7-әрекет.
Топтық жұмыс: «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыста берілген есептердің қатесін түзету
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Оқушылар топта конверттегі берілген есептің қатесін түзейді және талқылайды
Берілген уақыт:
Пәні:Информатика:
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі
Берілген уақыт:
10 мин
Пәні:Информатика:
8-әрекет.
Жеке жұмыс: «Ой қозғау» әдісі бойынша өз беттерімен өрнек құрады
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Оқушылар өз жұмыстарын топта жариялайды, талқылайды
Пәні:Информатика:
9-әрекет.
Бағалау
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Оқушылар бір-бірлерінің жұмыстарын орындарын ауыстыру арқылы бағалайды
Пәні:Информатика:
10-әрекет.
Үй тапсырмасы
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Үйге осы тақырыптарда кеңінен ізденіп келу.
Пәні:Информатика:
11-әрекет .
«Ыстық орындық» әдісі бойынша белсенді оқушыны марапаттау
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Оқушылар ең белсенді оқушыны анықтап, «Ыстық орындыққа» отырғызады, оған бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар қояды, сыйлық беріледі
Пәні:Информатика:
12-әрекет. Жеке жұмыс:
«Анкета» әдісі бойынша кері байланыс жасату
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Оқушылар күтілетін нәтижеге ойларын анық жеткізеді, бірін-бірі бағалай алады.
Оқушылар анкета толтыру арқылы кері байланыс жасайды.
Берілген уақыт:
Пәні:Информатика:
Мұғалім
Мерзімі:27. 12. 2015 жыл:
Жиенбаева Әлия Нәсілжанқызы