Құстар. Үй құстары

Қарағанды облысы Бұқаржырау ауданы Үштөбе ауылы
Сауат ашу
1 «Ә» сынып Омирбаева М. Р.
Сыныбы: 1 «Б» Пәні: «Дүниетану», «Өзін-өзі тану» кіріктірілген сабақ
Тақырыбы: Құстар. Үй құстары
Сабақтың мақсаты: Құстар туралы мәлімет беру, тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.
Білімділік : Қазақстанда мекендейтін құстар туралы оқушылардың білімін қалыптастыру. Ауызекі сөйлеу, сөйлесу дағдыларын жетілдіру тақырыбында білімдерін толықтыру.
Дамытушылық: Ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге жұмылдыру. Байланыстырып сөйлеу тілін дамыту. Ой-өрісін кеңейту. Танымдық қабілетін арттыру.
Тәрбиелік: елімізге, оның табиғатына, құстарына деген сүйіспеншілік сезімін арттыра отырып, мемлектіміздің табиғатын, құстарын қорғауға, қадірлеуге баулу.
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.
Сабақтың түрі: ұжымдық түрде бірлесіп білім алу.
Сабақтың әдісі: көрнекілік, сұрақ-жауап, іздендіру, дәлелдеу, әңгімелеу Көрнекілік: интербелсенді тақта, таратпа қағаздар, түсті бояулар, постер
Ұйымдастыру.
Тыныштық сәті:
(оқушыларды ойларын жинақтап жақсы, көтеріңкі көңіл күйге шақыру)
Амандасу. Сабақтың «Өзін-өзі тану» пәнімен кіріктірілгені жөнінде ескерту.
Топтастыру.
(Баяу музыка ойнайды) . Балалар, қолдарыңды тізелеріңнің алдына қойып, музыканы тыңдай отырып өз өйымызды жинақтайық.
Үй тапсырмасын тексеру
Өткен сабақты бекіту: «Мен саған, сен маған» стратегиясы
Тұсау кесер: «Миға шабуыл» әдісі
(слайдпен жұмыс)
Жаңа сабақ:
(слайдпен жұмыс)
Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс
Сергіту сәті
Интербелсенді тақтамен жұмыс
Шығармашылық жұмыс
Сабақты қорытындылау :
Бекіту:
1-топ : сүтқоректілер
2-топ: қосмекенділер
3-топ: бунақденелілер
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды
Оқушыларға жұмсақ ойыншықты кезекпен -кезек лақтыра отырып өткен сабақты бекіту.
Жануарлар әлемі нешеге бөлінеді?
Балықтар жайында не білесің?
Жануарлар нешеге бөлінеді?
«Визуалды айғақтар» стратегиясы бойынша мазайка құру, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашу. Сабақтың мақсатын құру.
Құстар жөнінде слайд бойынша біраз мағұлматтар беру.
Бейнефильм көрсетіп, талдау.
Оқулықтағы мәтінді тізбектеп оқыту. Сұрақ-жауап арқылы өз ойын айтқызу
Суретте берілген құстардың аттарын жазу
Әуеннің ырғағымен құстардың қозғалыстарын билеп келтіреді .
Дұрыс сәйкестендір
Әр топқа геометриялық фигуралар таратылыпберіледі, олар құстарға қаландай қамқорлық жасауға болатындығы жөнінде шығармашылық жұмыс жасайды.
оқушылардың жасаған шығармашылық жұмыстарын мадақтап, құстардың ұялары туралы түсінік беріп сабақты қортындылайды.
Таратпа қағаздар, тест сұрақтары, сұрақ-жауап:
Бөлісейік.
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларын
қорғайды. Салған суреттерін көрсетеді. Бағалаушы бағалайды
Балалар жұмсақ ойыншықты қағып ала отырып, сұрақтарға толық жауап беріп өткен сабақты бекітеді.
Оқушылар берілген суреттерді жинайды. Суретте не белгіленгенін айтып бере отырып бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.
Оқушылар мәтінді тізбектеп оқып сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар дәптерлеріне суретте берілген құстардың аттарын жазады.
Оқушылар интербелсенді тақтамен жұмыс жасайды. Слайдта берілген жануарлардың әрқайсысын өз орындарына сәйкестендіреді.
.
Әр топ геометриялық фигуралардан құстарға арнап ұялар жасап, жасаған жұмыстарын қорғайды.
Сұрақ-жауап арқылы сабақты бекітеді.
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін айтады.
Рефлексивті есеп
Жаңаша әдіс - тәсілдерді оқып үйрену - заман талабы. Жеті модуль кіріктірілген Кембридж бағдарламасы - Қазақстандық мұғалімдерге кәсіби біліктілігі мен педагогикалық тәжірибесін жетілдіру және бағалауға көмектесу.
Болашақтың бүгінгіден де нұрлы болуына ықпал етіп, адамзат қоғамын алға апаратын күш тек білімде ғана. Қай елдің болмасын өсіп өркендеуі, өркениетті дүниеде өзіндік орын алуы оның ұлттық білім жүйесінің денгейіне, даму бағытына байланысты.
Қазіргі кезде білім беру саласында әлемдік білім кеңістігіне бағытталған қайта құру қалыптасуда.
Білім беру жүйесі білім мазмұнын ұйымдастыруды, қарым - қатынасын және құрылымын түбегейлі өзгертуді, жаңартуды талап етуде.
Білім беру жүйесі жаңаша көзқараспен, іскерлікпен, ақпараттарды қабылдау мен өңдеу қабілеттілігін дамытуды, білім беру мәселелерін шығармашылықпен шешуді, білім бағдарламаларын дербес өзгешеліктермен толықтыруды ұсынады.
Кембридж бағдарламасынының 7 модулінің бірі «Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер АҚТ -мен жұмыс» әдісітерін пайдалана отырып 1 «Ә» сыныбында «Дүниетану» сабағын «Өзін-өзі тану» сабағымен кіріктіріп өткіздік. Пән мұғалімі Омирбаева М. Р. және «Өзін-өзі тану» пәні мұғалімі Жунусова .
Ұйымдастыру кезеңінде оқушыларға «Дүниетану» сабағының «Өзін-өзі» тану сабағымен кіріктіріліп өткізілетіні жөнінде ескертіп, «Өзін-өзі тану» пәні мұғалімі Жунусова Қ. М. сабақты жақсы көтеріңкі көңіл күйге шақыру мақсатында «Тыныштық сәті»-нен бастады. (Баяу музыка ойнады) . Балалар қолдарын тізелеріңнің алдына қойып, музыканы тыңдай отырып, өз өйымызды жинақтап сабаққа кірістік.
Оқушылар үйге берілген жұмыстары арқылы үш топқа 1-топ «Сүтқоректі», 2- топ «Бунақденелі», 3-топ «Қосмекенді» болып топтастырылды. Әр топты бағалайтын балаушы сайланды. Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларын қорғап, салған суреттерін көрсетті. Бағалаушылар бағалап отырды.
Өткен сабақ
«Мен саған, сен маған» әдіс-тәсілімен сұрақ-жауап арқылы бекітілді.
«Миға шабуыл» әдісінде
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz