Натурал сандарды жазу

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Оқушы сабақ соңында
- Натурал сандарды жазуға және оқуға машықтанады.
- Сыни тұрғыдан ойлап, шешім қабылдауға дағдыланады.
- Бұрын білетін мәліметтеріне қосымша мәлімет қосады;
- постерге салып қорғауға, қорытынды айтуға үйренеді.
- Бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі бағалауға және топты бағалауға үйренеді.
Сәлемдесу
Ойсергек
Топқа бөлу
Сәлемдеседі
Бір-біріне жақсы тілек айту.
Ай аттары арқылы топқа бөлу
Үй тапсырмасын айтады (пікірбөлісу)
1мин
2 мин
5 мин
Берілген есепті
топта талқылап, есептің шығару жолдарын қарастырады.
Кітаппен жұмыс №4, №8, №9
Сұрақ-жауап кезеңі
Сұраққа өз ойларын айтады(ой қозғау)
Оқулықтағы есептерді шығарады
Берілген сұрақты топ ішінде талқылап, постерде қорғайды.
9 мин
12 мин
8 мин
3 мин
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ақбаева Қ
Қыска мерзімді сабақ жоспары
Оқушылармен амандасу. Психологиялық дайындық.
Өлшем бірліктері бойынша топқа бөлу: ұзындық, көлем, масса, аудан.
Мұғаліммен амандасады.
Топтарға бөлінеді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.
Сабақ үстінде қолданылатын әдіс-тәсілдер мен бағалау түрлері айтылады.
Негізгі бөлім
Білу.
Түсіну.
Қолдану.
Талдау.
Жинақтау.
2-минут
15-минут
6-минут
7-минут
7-минут
Жұптық жұмыс: оқулық бойынша жұмыс жасайды. Санды және әріпті өрнектердің анықтамасын бере отырып, талқылау жүргізіледі.
Ресурс парақтарымен жұмыс.
Интерактивтік тақтада топтар бір-біріне тақырыпты түсіндіреді. Әр топқа әр түрлі тапсырма беріледі:
№135 -ауызша
1-топ. №138-1
2-топ:№138-2
3-топ:№138-3
4-топ:№139-4
Есептің шығару өрнегін құрып, оның мәнін табыңдар (
1. Аслан 12 саңырауқұлақ терді, ал Қайрат одан а саңырауқұлақты артық терді.
Балалар барлығы неше саңырауқұлаќ терді?
2. Саяхатшы 7 км/сағ жылдамдықпен жүрсе, а сағатта қандай қашықтыққа барады?
3. Інісі х жаста, ал ағасы одан 5 жас үлкен. Ағасы неше жаста?
1-топ. №140
2-топ:№141
3-топ:№142
4-топ:№143-1, 2
Есепті формуланы қолдану арқылы шешудің алгоритмін құрастырыңдар.
Нақты деректермен жұмыс жасайды.
Мәтінмен жұмыс жасайды.
Өзара достық қарым-қатынас құра отырып, бірігіп есептер шығарады.
топқа берілген тапсырманы орындау барысында бірлесіп шығармашылықпен жұмыс атқарады, өз пікірін еркін білдіреді.
Тұжырым жасай білуге дағдыланады.
Оқушылар өз пікірін еркін білдіреді.
Бағалау
Стикерлерге «Екі жұлдыз, бір тілек» жазып, тақтаға ілу.
(3 минут)
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ақбаева Қ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Санды өрнектер мен әріпті өрнектер ұғымын қалыптастыру;
Өрнектің мәні мен әріптің мәні жайлы түсінік қалыптастыру;
Топта өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйрету;
Санды өрнектер мен әріпті өрнектер ұғымын қалыптасады;
Өрнектің мәні мен әріптің мәні жайлы түсінік қалыптасады;
Топта өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйренеді.
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
І. Кіріспе
Оқушылар 4 топқа бөліп орналаст ыру. сандар арқылы.
Бағалау парақшалары таратылады
Натурал сандар туралы негізгі түйінді сөздерді жинау.
«Бағдаршам » арқылы бағалау
Бақылау: өзін өзі бағалау
Оқушылар сандар арқылы топтасады
Оқушылар өткен тақырып бойынша түйінді сөздерді топтастырады
Оқушылар «Бағдаршам» арқылы бағаланады
4 минут
3 минут
3 минут
5 мин
6 мин
3 минут
2 минут
ІІ Тұсау кесер
1. Тақырып бойынша сұрақтар қояды. Бүгінгі тақырып тақтадан көсетіледі
Мақсатын оқушылар арқылы ашып алу
2. Мәнмәтінмен жұмыс оқушыларға оқулықтағы мәтінмен танысып жұмыс жасайды.
Критерийді оқушылармен айқындау
1 Тақырыптың ашылуы
2Оқушылардың тың идеялары
3 Көркемдігі
4Түсініктілігі
жеке жұмыс;
жұптық жұмыс;
топтық;
Постер қорғау
«Екі жұлдыз, бір тілек» - топтық жұмыс
Топтарда өзара бағалау
Жұмыс барысын бақылау нысандары
«Сергіту сәті»
Оқушылар бірлесіп өздерінің тың идеяларын схема немесе суреттермен постерге салып топ баяндамашысы қорғайды
Әр топ бірін - бірі топтың жасаған жұмыс алгоритміне орай бағалайды
ІҮ. Негізгі бөлім
Әріпті өрнек пен санды өрнекті тұжырымдау. Жұптық жұмыс
жүреді. №2 №4 №5
Бағалау: түзетулерді орындау арқылы бағаланады .
Қорытынды
Рефлексия
«Алған әсерім қандай?» Сабақты қорыту, бағаларды хабарлау
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ақбаева Қ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Оқушы сабақ соңында
- Жай бөлшекті жазуға және оқуға машықтанады.
- Сыни тұрғыдан ойлап, шешім қабылдауға дағдыланады.
- Бұрын білетін мәліметтеріне қосымша мәлімет қосады;
- постерге салып қорғауға, қорытынды айтуға үйренеді.
- Бағалау критерийлері бойынша өзін-өзі бағалауға және топты бағалауға үйренеді.
Сәлемдесу
Ойсергек
Топқа бөлу
Сәлемдеседі
Бір-біріне жақсы тілек айту.
Ай аттары арқылы топқа бөлу
Үй тапсырмасын айтады (пікірбөлісу)
1мин
2 мин
5 мин
Жаңа сабақты
топта талқылап, есептің шығару жолдарын қарастырады.
Кітаппен жұмыс №394, №, 395№396
Сұрақ-жауап кезеңі
Жай бөлшектің алымы мен бөлімі нені көрсетеді? Бөлінді бөлшек түрінде қалай жазылады?
Сұраққа өз ойларын айтады(ой қозғау)
Оқулықтағы есептерді шығарады
Берілген сұрақты топ ішінде талқылап, постерде қорғайды.
9 мин
12 мин
8 мин
3 мин
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ақбаева Қ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Жай бөлшектің негізгі қасиетін тұжырымдау;
Жай бөлшекті қысқарту дағдысын қалыптастыру;
Топта өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйрету;
Жай бөлшектің негізгі қасиетін тұжырымдай алады;
Жай бөлшекті қысқарту дағдысы қалыптасады;
Топта өзара бірлесіп жұмыс жасауға үйренеді.
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
І. Кіріспе
Оқушылар 4 топқа бөліп орналаст ыру. мақал-мәтулдер арқылы Бағалау парақшалары таратылады
Натурал сандар туралы негізгі түйінді сөздерді жинау.
«Бағдаршам » арқылы бағалау
Бақылау: өзін өзі бағалау
Оқушылар мақал-мәтелдер арқылы топтасады
Оқушылар өткен тақырып бойынша түйінді сөздерді топтастырады
Оқушылар «Бағдаршам» арқылы бағаланады
4 минут
3 минут
3 минут
5 мин
6 мин
3 минут
2 минут
ІІ Тұсау кесер
1. Тақырып бойынша сұрақтар қояды. Оқулықтан есептер береді. №444 №445
2. Мәнмәтінмен жұмыс оқушыларға оқулықтағы есептің мәтінмен танысып жұмыс жасайды.
Критерийді оқушылармен айқындау
1 Тақырыптың ашылуы
2Оқушылардың тың идеялары
3 Көркемдігі
4Түсініктілігі
жеке жұмыс;
жұптық жұмыс;
топтық;
Постер қорғау
«Екі жұлдыз, бір тілек» - топтық жұмыс
Топтарда өзара бағалау
Жұмыс барысын бақылау нысандары
«Сергіту сәті»
Оқушылар бірлесіп өздерінің тың идеяларын схема немесе суреттермен постерге салып топ баяндамашысы қорғайды
Әр топ бірін - бірі топтың жасаған жұмыс алгоритміне орай бағалайды
ІҮ. Негізгі бөлім
Жай бөлшектің негізгі қасиетін пайдалана отырып есептер шығару тапсырылады. . Жұптық жұмыс
жүреді. №446 1, 2, 3 №447 №448
Бағалау: түзетулерді орындау арқылы бағаланады .
Қорытынды
Рефлексия
«Алған әсерім қандай?» Сабақты қорыту, бағаларды хабарлау
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
. . .
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ақбаева Қ
Қыска мерзімді сабақ жоспары
Берілген бөлшектердің бөлімдерінің ең кіші ортақ еселігі сол бөлшектердің ең кіші ортақ бөлімі болады.
Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру үшін:
- берілген бөлшектердің бөлімдерінің ең кіші ортақ еселігін, яғни ортақ бөлімін табу керек,
- бөлшектердің әрқайсысы үшін толықтауыш көбейткішті табу керек,
- әрбір бөлшектің алымы мен бөлімін сол бөлшектердің толықтауыш көбейткішіне көбейту керек.
Оқушыларды түгендейді, сабаққа керекті құралдардың дайындығын тексереді, сыныптағы оқушыларды топқа бөледі.
Сабақтың мақсатымен таныстырып, психологиялық дайындық жүргізеді
1. Үй жұмысы тексеріледі.
2. Жабық тест.
1. Үй жұмысы дәптерлерін ауыстыру арқылы тексеріледі.
2. өз мақсатын айқындай отырып проблемманы шешуге әрекеттенеді.
1. Ауызша есеп шығару №541
2. Тапсырмалар әр топқа таратылады
I-топ №539 (2, 4, 6), №541(1, 4)
II-топ №539 (1, 3, 5), №541(2, 3)
Сергіту сәті орындалады.
1. жеке жұмыс
2. Берілген тапсырманы жұппен жұмыс жүргізеді.
1. Өзін-өзі бағалау
2. Бірін-бірі
бағалау
Есептер шығару
I-топ №545 (4, 5), №547(1, 4, 6)
II-топ №545 (3, 6), №547(2, 3, 5)
«Қатесін тап» ойыны ойнатылады.
I-топ №548 (1)
II-топ №548 (2)
Бағалау
Үйге тапсырма
Бағалау парағы бойынша оқушылар өз білімін бағалайды
Үйге тапсырма береді №543, 546
Өзін-өзі бағалауды жүргізеді
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады
«Сабақта өзіңді бағала» рефлексиясын қолдану
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ақбаева Қ
Қыска мерзімді сабақ жоспары
1. Бөлшектерді алдын ала қысқартып алып, салыстырыңдар:
а)
және
ә)
және
б)
және
2. Жұлдызшаның орнына қандай санды қойғанда бөлшектердің теңдігі сақталады:
а)
=
ә)
=
б)
=
3.
;
және
бөлшектерін координаталық сәуледе кескіндеңдер. Бөлшектерді координаталық сәуледегі кескіні бойынша салыстырыңдар. Бірлік кесінді ретінде дәптердің 12 тор көзінің ұзындығын алыңдар.
4. Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріңдер:
а)
және
; ә)
және
; б)
және
;
5. Қабырғасы 6 см квадрат ауданының
бөлігі боялды. Квадраттың боялған бөлігінің ауданын табыңдар. Квадраттың боялмаған бөлігінің ауданын табыңдар. Оларды салыстырыңдар.
1. Бөлшектерді алдын ала қысқартып алып, салыстырыңдар:
а)
және
ә)
және
б)
және
2. Жұлдызшаның орнына қандай санды қойғанда бөлшектердің теңдігі сақталады:
а)
=
ә)
=
б)
=
3.
;
және
бөлшектерін координаталық сәуледе кескіндеңдер. Бөлшектерді координаталық сәуледегі кескіні бойынша салыстырыңдар. Бірлік кесінді ретінде дәптердің 16 тор көзінің ұзындығын алыңдар.
4. Бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріңдер:
а)
және
; ә)
және
; б)
және
;
5. Ұзындығы 7 см, ені 4 см тік төртбұрыштың
бөлігі боялды. Тік төртбұрыштың боялған бөлігінің ауданын табыңдар. Тік төртбұрыштың боялмаған бөлігінің ауданын табыңдар. Оларды салыстырыңдар.
Үйге тапсырма:
1 минут
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ақбаева Қ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz