Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.
Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Мектеп:
Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Күні:
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Мұғалімнің аты-жөні:
Кидралин Наурыз Камшибаевич
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сынып:
7 «A»
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Қатысқандар:
12
Қатыспағандар: -
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сабақтың тақырыбы
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Серпімділік күші, Гук заңы
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
7. 2. 2. 5 - Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сабақтың мақсаты
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Барлығы:
Гук заңының формуласын қолданып серпімділік күшін есептеп шығара алады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Көпшілігі:
Гук заңына формулаларды түрлендіріп есеп шығарады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Кейбіреуі:
Өлшем бірлігін ХБЖ-де жаза алады Гук заңы, Серпімділік күшінің сипаттайтын тәжірибелерді түсіндіреді, айырмашылықтарын ажыратады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Бағалау критерийі
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
-
Гук заңының ережесін біледі
-
Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептей алады.
-
Гук заңына формулаларды түрлендіріп есеп шығарады.
-
Өлшем бірлігін ХБЖ-де жаза алады Гук заңы, Серпімділік күшінің сипаттайтын тәжірибелерді түсіндіреді, айырмашылықтарын ажыратады.
-
Өзін және құрбыларын бағалай алады.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Тілдік мақсаттар
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Оқушылар:
Сабаққа қатысты жаңа терминдерді үш тілде (қазақ, орыс, ағылшын) айта алады.
Серпімділік
Гук заңы
Күш
Упругость
Закон Гука
Сила
Elasticity
Hooke's law
Force
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сабаққа қажет құрал - жабдықтар:
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Компьтер, проектор, видео-ролик, қатаңдығы әртүрлі серіппелер, жүктер, штатив, үлестірме қағаздар, сызғыш,
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Құндылықтарға баулу
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
ЖММОБС 3б. 28т.
4) еңбек пен шығармашылық - топтық жұмыс кезінде
6) өмір бойы білім - сабақты меңгеру кезінде
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Пәнаралық байланыс
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Математика - есептер шығару, алгоритм қолдану
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Тақырып бойынша алдыңғы білім
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Серпімді және пластикалық деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сабақтың барысы
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сабақтың жоспарланған кезеңдері, уақыты
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Әдіс-тәсілдер
Сабаққа жоспарланған жаттығулары
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Ресурстар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сабақтың басы
Ұйымдастыру-шы кезең
(3 мин)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Амандасу, отырғызу, түгендеу.
Топқа бөлу
І-топ. Зертханалық динамометр
ІІ-топ. Қол динамометрі
ІІІ-топ. Тарту динамометрі
Мұғалім оқушылармен амандасады
Топқа бөлуді ұйымдастырады. Оқушыларға, зертханалық динамометр, қол динамометрі, тарту динамометр суреттері үлестіріп береді.
Динамометрдің түрлері көрсетілген суреттер арқылы топқа бірігеді.
Қосымша 1
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Жағымды психологиялық ахуал туғызу
(5 мин)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Шеңбер бойынша тұрғызу
Оқушыларға қағаз таратылады.
Оқушылар өздерін қандай жануарға теңейтіні туралы қағазға сурет салып. Неліктен осы тандағаның басқалармен бөліседі.
Таза қағаз, қалам, түрлі түсті қарандаш
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Үй жұмысын тексеру
(5 мин)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Алдынғы сабақта берілген үй жұмысын тексеру
Үй жұмысын тексереді
Оқушылар орындайды
“Ат қосшы мен ат арба” әдісі (стикер)
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сабақтың ортасы
Жаңа сабақты мазмұнын, мағынасын ашу
(3 мин)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Сабақтың тақырыбын анықтау:
«Стоп кадр» әдісі
§18 бойынша
3 бөлімі
Компьютер арқылы
Видео қосып. Видеоны тоқтатып отырып сұрақ қояды.
Топтар сабақтың тақырыбына сұраққа жауап беру арқылы келеді.
Компьютер, проектор, видео-ролик
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
2 мин
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
Сабақтың мақсатын анықтау: «Мюнстенберг» әдісі
Таратпа дайын жазылған қағаздарды таратады.
Оқушылар қажетті сөздерді тауып, сабақтың мақсатын анықтайды.
Қосымша 2
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Жаңа сабақты бекіту
(6 мин)
(7 мин)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
-
Топтық жұмыс:«Ойлан, тап»
-
«Кім жылдам?»
-
Есептер
-
Тәжірибе
Дескриптор:
Білім алушы
Есептер шығаруда:
- Гук заңының формуласын есептер шығаруда қолданады;
- өлшем бірліктерді
ХБЖ-нде жазады.
-Формуланы түрлендіреді.
Тәжірибе жасауда:
- Нақты дәлелдеме-лермен түсіндіре алады.
- Дененің серпімділік қасиетін анықтай алады.
Тапсырманы 3 топқа бөліп береді
Әр топ өз тапсырмаларын орындайды
қатаңдығы әртүрлі серіппелер, үлестірме қағаздар, сызғыш
Қосымша 3
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
4 мин
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
ІІ. Жеке жұмыс:
-
«Формулалар сөйлейді» әдісі.
Оқушыларға кестені таратады
Оқушылар кестені толтырады
Қосымша 4
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы
(2 мин)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
§18. 16-жаттығуы. 99 бет
Үй жұмысына түсініктеме береді
Үй жұмысын жазып алады
Н. А. Закирова,
Р. Р. Аширов, «Физика»
7 сынып
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2. 2.Денелердің өзара әрекеттесуі (8 сағ):
Рефлексия
(3 мин)
Мектеп:Сьянов атындағы Әулиекөл орта мектебі:
«Дейін - кейін» кестесі
Кестені таратады
Кестеге сабақтан бұрын және кейін алған білімдері туралы жазады
«дейін-кейін» кестесі