Бағалау парақшалары

7 модульді жүзеге асыру үшін тізбектелген орта мерзімді төрт сабақтың жоспары
Тақырыбы : Менің туған қалам, ауылым.
Мақсаты : Ауыл жайлы көрген-білгендерін өз сөзімен баяндай алу, қала мен ауылдың тұрмыс-тіршілігін салыстырып ажырату, шаруашылығы мен мәдени өмірінің маңыздылығын ескеру.
Түйінді идеялар : Бағдарламаның 7 модулін ықпалдастыруда оқушыларды өз пікірлерін ашық айтуға бағыттау, сыни ойлай отырып бақылауға, талдауға, қортынды жасап интрепретациялауға жетелеу.
Сабақт
ың
тақыры
бы
Өте
тін
күні
2. Модульдерді түйінді идеяны ашуда қолданылатын
әдіс-тәсілдер
4. Үйрену мақсатында бағаны қоса
бағалау
5. Барлық
балаларды
сабаққа
қатыстыру
А
У
Ы
Л
03.
04.
14ж
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
«Маған қараңыз, мен қандаймын . . . » тренингі-өзара сыйластыққа ынталандыру.
Диалог- сұрақ-жауап арқылы тақырыптың мәнін ашу.
«Астарлы мағына»-
Өздігінен және топпен тапсырмаларды талқылап жұмыс жасайды, ауылдың
келешекте дамуына өз үлестерін қосады.
Ауылдың тұрмыс-тіршілігін, хал- ахуалын біледі,
Топтық әңгіме,
жұптық әңгіме,
эссе жазу, критериалдық бағалау
Дүниетану оқулығы, «Алматыкітап» баспасы,
89-90 бет
видеоролик
презентация
Венн диагр
ТСО (әуен)
стикерлер
өздеріне деген сенімдерін қолдайды.
АКТ-ны пайдалану. Бейнежазба арқылы ауыл жайлы көрген-білгенін өз сөзімен баяндау (интерпретация)
Сын тұрғыдан ойлауға үйрету.
Эссе жазу- шығармашылықпен жаңа мазмұн тудыру.
« Венн диаграммасы» -бұрынғы білімді саралай отырып, жаңа сабақпен байланыстыру арқылы ойларын шоғырландыру.
Оқыту үшін бағалау
INSERT кестесі арқылы толтыру.
Критериалды бағалау - сабақ барысындағы өз еңбегінің нәтижесін анықтай алады.
туған жердің ыстық екенін түсінеді, қала мен ауыл адамдарының айырмашылықт арын ажырата алады.
Өз шығармашылығын арттыра отырып, жаңа мазмұнда ойымен бөліседі.
Сабақтың негізгі қорытындысы, басты ұстанымы жайында ой түйеді.
Өз ойларын сабақтан түйгенін саралап жазады.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
" Ойлан - жұптас -
бөліс"- құрылымды ойлар мен идеяларды дамытады.
«Карусель » тренингі- сұрақтар қоюда еркіндік атмосферасын қамтамасыз ету.
Оқытудағы көшбасшылық және оқуды басқару.
Шағын топтарда тобындағы оқушылардың көшбасшылығын көре біледі.
СТО үйрету
«Миға шабуыл»- баланың осы тақырып бойынша танымдық білімін анықтау, «Көршіме айтамын» әдісі- теореманың екі бөлігін салыстырып айтады.
Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
«Жұптық әңгіме» -суреттер бойынша өзара ойларын айтып, талқыға салады.
Оқыту үшін бағалау
«Кері байланыс бутерброды» - өткен сабаққа өздігінен баға береді., 2 жұлдыз 1 ұсыныс айту.
Бағалау парақшасы арқылы, топтық бағалау,
2 жұлдыз 1 ұсыныс, жұптық бағалау
суретпен жұмыс,
"ойлан -жұптас -
бөліс" топтық
жұмыс,
флипчарт
арқылы ойды
жинақтау
Суреттер
Презентация
Флипчарт
Кесте
Карточкалар
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
«Өрмекшінің торы » тренингі - өткен сабақтағы білімдерін тексеру.
"Қос жазба күнделігі" -мағынаны тануды ұйымдастырады.
«5 жолды өлең құру»- шығармашылық қабілеті арқылы танымдылығын шыңдайды.
СТО үйрету.
«ДЖИГСО» -білімдерін кеңейтіп, топта жұмыс істеуге мүмкіндік береді. «Топтастыру»- әр топтың тақырыпты қаншалықты меңгергендігін анықтайды.
«Бүгінгі күннің сөйлемі» стратегиясы- ойларын жақтап, не жоққа шығарып сөйлейді. .
Оқыту үшін бағалау
Бағалау парақшалары арқылы бағалау.
«Жаңбыр тамшылары» арқылы рефлексия жасау.
Өзін -өзі бағалау, топтық бағалау,
суммативті бағалау
Тренингтер,
Блум таксономиясы
бойынша топтық
тапсырмалар,
топтастыру,
Инсерт кестесін
толтыру
4 түрлі кәмпиттер
Бағалау парақшалары
Тірек сөздер
Флипчарт
Презентация
Суреттер
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
«Өнер иелері» атауы арқылы балалар арасында ЖАДА орнату, қызығушылық туғызу.
СТО үйрету.
"Дана үкі" стратегиясы- тақырыпты әртүрлі көзқараспен басқа пәндермен байланыстыра отырып ашу
"Үш қадамдық сұхбат"- идеялар мен ойлардың даму ортасын құрады.
Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Сценировка - белсенділік пен шығармашылығының нәтижесінен шабыттанады
Оқыту үшін бағалау
«Ат пен атқосшы» -ой жинақтау.
«Оқушы үні» тесті- жаңа әдіс-тәсілге деген көзқарасын байқатады.
басбармақ
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz