Теңдеуді мүшелеп көбейтіндер

«О. Бөкей атындағы қазақ орта мектебі»ММ
6 «б»- сыныбында математика пәнінен өтілген
ашық сабақтың жоспары
Сабақтың тақырыбы: Санды теңсіздіктерді көбейту және бөлу.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың санды теңсіздіктерді көбейту және бөлу амалдарын қалай меңгергендігін бақылау және дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың типі : Бекіту сабағы.
Сабақтың құрал-жабдығы : Тақта, бор, карточка, слайд т. б.
Сабақтың әдіс-тәсілдері : Топпен жұмыс.
Сабақтың өткізілу жоспары:
- Ұйымдастыру кезеңі.
- Үй тапсырмасын тексеру.
- Оқушылардың топпен жұмыс жасауы.
- Үй тапсырмасын беру және сабақты қортындылау.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сынып бөлмесінің сабаққа дайындығы. Оқушылардың сабаққа дайындығы.
Оқушыларды 4-топқа бөлу, әр топқа банктердің атын беру. 1- Темір банк. 2- Халықтық банк. 3- Каспий банк. 4- Альянс банк.
ІІ. Үй тапсырмасы тексеру:
- Теңдеуді мүшелеп көбейтіндер:
- 1, 5 < 4, 2 және 1< 2
- 2< 8 және 1, 5 < 2, 5
- 1< Х < 3 және 0, 5 < У < 2
- Тік төртбұрыштың ұзындығы 4, 5см-ден артық, 3, 2см-ден кем. Тік төртбұрыштың ауданың табыңдар?
4, 5см < S < 6см
2см < S< 3, 2см
9см 2 < S< 19, 2см 2
ІІІ. Топпен жұмыс. Есептер шығарту.
- Теңдеуді мүшелеп көбейтіндер: ( Әр топқа ортақ есеп беріледі, әр есеп 100 тг-ден бағаланады)
- 4 > 1 және 7 > 5
- 5 < 9 және 4 > 2
- 7 < 10 және 3 < 5
- 6 > 4 және 0, 5 < 2
- 9 < 12 және 4< 5
- 3 < 5 және 9 > 8Бөліндіні тауып кестені толтыр. (Әр есеп 200 тг бағаланады)
- Теңсіздікті мүшелеп көбейтіндер: (Әр есеп 500 тг-ден бағаланады)
- 3, 1 > 2, 7 және 5 > 2
- 0, 75 > 0, 5 және 0, 25 < 0, 5
- 9, 5 < 11, 3 және 0, 4 > 0, 2
- 5, 3 > 3, 2 және 4 > 3
- 0, 25 < 0, 83 және 0, 3 < 0, 5
- 0, 4 < 0, 428 және 0, 2 > 0, 142
4. Есептеңдер. (Әр есеп 1000 тг-ден бағаланады)
1) 16/5 : 3/4 - 1/3 =
2) (4/3 + 14/5) : 31/5 =
3) 5/4*4/5 + 2/3 =
4) (19/8 - 7/6 ) : 29/12 =
5. Теңсіздіктерді мүшелеп көбейтіп, ху көбейтіндісін бағаландар. (Әр есеп 2000 тг-ден бағаланады)
1) 0, 416 < х < 2, 25 және 0, 8 < у < 1, 3
2) 1, 6 < х < 3, 1 және 0, 625 < у < 1, 285
3) 2, 8 < х < 4, 5 және 0, 6 < у < 0, 714
4) 0, 5 < х 1, 9 және 0, 8 < у < 2
Есептердің дұрыстығын бағалау.
ІV. Қортынды. Әр топта ақшаның суммасы көп болса, сол топ жеңімпаз болады және белсенді қатысқан оқушыларды бағалау.
Үй тапсырмасы беру:
1. 2 < а < 5 және 4 < в < 10 теңсіздіктерінен мынаны бағалаңдар.
1) а+в 2) а-в 3) а*в 4) а/в
2. Өрнекті ықшамдап, мәнін табыңдар.
1) 2(3х+5) -(х+7), мұндағы: х=-1, 5
2) 0, 6(1, 5-3х) -(4х+5), мұндағы: х=-4
3) 4, 2(0, 4х-1) -(2, 68х+5), мұндағы: х=3
Өткізілген сабақтан көріністер
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz