"Күнделікті сабақ жоспарлары". 1-4 сыныптарға

Күнделікті сабақ жоспарлары (жыл бойына)
1-4 сынып (математика, қазақ тілі, ана тілі, дүниетану пәндері бойынша)
І, ІІ, ІІІ, ІҮ тоқсан. «Атамұра» баспасы оқулықтары
Байланыс тел. : 87771173992, 87072739734
Логин: S_Talgarbaeva@mail. ru
4402 5735 5103 9813
1 сынып
Ана тілі Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Дауысты дыбыстар. Шопан еңбегі. Саққұлақ.
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Оқушыларды «Саққұлақ» өлеңімен таныстыру. Оқушыларға дыбыс, әріп туралы түсінік беру, дыбыс түрлерімен таныстыру. Дыбыс пен әріптің айырмашылығын меңгерту.
Дамытушылық: Сауаттылыққа баулу, сауатты және көркем жазу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Туған жерін қастерлеуге, адамгершілікке, білімділікке тәрбиелеу. Еңбекке баулу. Үлкенді құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс, ойын.
Көрнекілік: Сөйлем, суреттер, қи мақағазар
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс:
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Оқушылардың сөйлем туралы білімдерін пысықтау.
-Дыбыс деген не?
-Дыбыс түрлерін ата.
-Дыбыс пен әріптің ерекшелігі т. б.
Жаңа сабақ.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
- «Саққұлақ» өлеңімен таныстыру.
- Оқушыларға дыбыс, әріп туралы түсінік беру, дыбыс түрлерімен таныстыру.
- Дыбыс пен әріптің айырмашылығын меңгерту.
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сәті
(Қаламсапты дұрыс ұстау мен дұрыс отыру ескертіледі) .
күн суық далада шөптер жоқ
қалың киім киеді малдар қорада тұрады
үйге от жағады қысқа дайындалады
Оқулықпен жұмыс.
Мәтінмен жұмыс. «Шопан еңбегі»
- Мәнерлеп оқып беру.
- Мазмұнын түсіндіру.
- Оқушыларға тізбектей оқыту
- Мазмұндау.
Малшы еңбегі туралы білтіндеріңді әңгімеле.
Жаңылтпаштарды кезектесіп, жылдам, жатқа оқу, айту.
Еңбек турал мақалдар айту.
Оқулықпен жұмыс. «Саққұлақ»
- Мәнерлеп оқып беру.
- Мазмұнын түсіндіру.
- Оқушыларға тізбектей оқыту
Жаттығу жұмыстары:
16-жаттығу. Дауысты дыбыс әріптерін жатқа жазып шығыңдар.
А, ә, е, о, ө,
ұ, ү, ы, і, и,
(у), ю, я, ё, э
Мәтінмен жұмыс. «Қоян»
- Мәнерлеп оқып беру.
- Мазмұнын түсіндіру.
- Оқушыларға тізбектей оқыту
- Мазмұндау.
- Басқа аңдар туралы не білесің?
- Жұмбақты шеш:
Сылдырдан қорқады,
Шошынып жортады
Қоян сөзіне дыбыстық талдау жасау.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.
1 сынып
Ана тілі Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Дауысты, дауыссыз дыбыстар. Төлді қалай шақырады?
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Оқушыларды «Төлді қалай шақырады» өлеңімен таныстыру. Оқушыларға дыбыс, әріп туралы түсінік беру, дыбыс түрлерімен таныстыру. Дыбыс пен әріптің айырмашылығын меңгерту.
Дамытушылық: Сауаттылыққа баулу, сауатты және көркем жазу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Туған жерін қастерлеуге, адамгершілікке, білімділікке тәрбиелеу. Еңбекке баулу. Үлкенді құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс, ойын.
Көрнекілік: Сөйлем, суреттер, қи мақағазар
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс:
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Оқушылардың сөйлем туралы білімдерін пысықтау.
Жаңа сабақ.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
-Дыбыс деген не?
-Дыбыс түрлерін ата.
-Дыбыс пен әріптің ерекшелігі т. б.
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сәті
(Қаламсапты дұрыс ұстау мен дұрыс отыру ескертіледі) .
Жылқы Түйе Сиыр Қой, ешкі
құлын бота бұзау қозы, лақ
Сұрақ-жауап:
Төрт түлік малдың пайдасы:
Малдың сүтінен жасалған тағамарды ата.
Малдың етінен жасалатын тағамдарды ата.
Төрт түлік малға байланысты қандай мақалдар білесіңдер?
Жаттығу жұмыстары:
17-жаттығу. «Мал атасы»
1. Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқу.
2. Қамбарата, Зеңгібаба, Ойсылқара, Шопаната, Сексеката сөздерін жазып, дауыссыз дыбыстардың астын сыз.
18-жаттығу.
- Мәнерлеп оқу.
- Қара әріппен жазылған сөйлемді көшіріп, әр сөздегі дауыссыз дыбыс әріптерінің астын сызу.
Сергіту жаттығулары.
Оқулықпен жұмыс. «Төлді қалай шақырады?»
- Мәнерлеп оқып беру.
- Мазмұнын түсіндіру.
- Оқушыларға тізбектей оқыту
- Мазмұндау.
- Төлдерді қалай шақырады?
- Төлдер туралы өздерің не білесіңдер?
- Мысықты, итті қалай шақырады?
Сыныппен қосымша жұмыс.
Дауыссыз дыбыс әріптерін жатқа жазып шығыңдар.
Б, в, г, ғ, д, ж, з, й, к, қ, л, м, н, ң, п, р, с, т, ф, х, һ, ц, ч, ш, щ, (у) .
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.
1сынып
Ана тілі Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Әдептілік әліппесі. 44-45 жаттығулар
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Сөйлемнен жуан және жіңішке айтылатын сөздерді таба білу дағдыларын пысықтау
Дамытушылық: Дұрыс дыбыстау, сауатты оқу мен көркем жазу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Адамгершілікке, білімділікке тәрбиелеу. Еңбекке баулу. Үлкенді сыйлауға, ананы құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс, ойын.
Көрнекілік: Дыбыстар кестесі, алфавит, суреттер, қимақағазар,
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс:
Жаңа сабақ.
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сәті
(Қаламсапты дұрыс ұстау мен дұрыс отыру ескертіледі) .
Жаттығу жұмыстары:
44-жаттығу.
1. Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.
2. Алдымен жуан айтылатын сөздерді, соңынан жіңішке айтылатын сөздерді атаңдар.
3. Аналарың сендерді не деп еркелетеді?
Ең жақын адам
Еркелесем, күлімдейтін,
Ұрысқаны білінбейтін.
Маңдайымнан иіскеп менің,
«Құлыншағым, күнім» дейтін.
Ф. Оңғарсынова
«Үлкенге құрмет-кішіге міндет» - мақалдың мағынасын түсіндіру.
45-жаттығу.
1. Өлеңді оқып, үшінші шумағын көшіріп жазыңдар.
2. Жуан айтылатын сөздердің астын- бір рет, жіңішке айтылатын сөздердің астын екі рет сызыңдар.
Әдептілік әліппесі
- Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.
- Атасы немересіне қандай ақыл айтты?
- Ақыл сөздерді қалай түсінесіңдер?
- Саған ата-анаң қандай ақыл айтады?
- «Менің атам» тақырыбына әңгіме айтыңдар.
- Өлеңнен атаның ақыл сөздерін теріп жазыңдар.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.
Күнделікті сабақ жоспарлары (жыл бойына)
1-4 сынып (математика, қазақ тілі, ана тілі, дүниетану пәндері бойынша)
І, ІІ, ІІІ, ІҮ тоқсан. «Атамұра» баспасы оқулықтары
Байланыс тел. : 87771173992, 87072739734
4402 5735 5103 9813
2 сынып
Математика Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: . 26+7және 33-7 жағдайларындағы қосу және азайту. (128 бет)
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Бөлшектеп қосу және азайту тәсілдерін көрнекілікке сүйене отырып енгізу; сол тәсілдерді қолдану үлгісін көрсету; Есептеулер жүргізудің сәйкес тәсілін өрнекілікке сүйене отырып енгізу, оны қолданудың үлгісін көрсету.
Дамытушылық: Екі амалмен шығарылатын есепті (қосындыны, қалдықты табу, «сонша») шығаруды пысықтау. құрылымы күрделі санды өрнектер мен әріпті өрнектермен әр алуан іс-әрекеттер орындауға машықтандыру., ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, периметр табу кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру: : 2, 4-тапсырма
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
. Ауызша және жазбаша есептеулер.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс-әрекет.
26+ 7 (26+4) +3 =33 33-7 (33-3) -4=26
4 3 3 4
Пысықтау:
48+5 53-5 74+9 83+9 96-9
2-тапсырма
1-күн - 22 бет
? болса, 3-күні сонша
2-күн - ? бет, одан 8 бет арт.
22+(22+8) = 52 (бет) - барлығы
Ж: 3-күні 52 бет оқыды.
4-тапсырма Практикалық іс-әрекет.
1
3
5 - тапсырма Барлық мүмкін жағдайлар толық қарастырылады.
1 онд 5 бірл. +5 бірл=2 онд. 2 онд. - 5 бірл. = 1 онд. 5 бірл.
2 онд 5 бірл. +5 бірл=3 онд.
3 онд 5 бірл. +5 бірл=4 онд. Т. с. с.
4 онд 5 бірл. +5 бірл=5 онд.
5 онд 5 бірл. +5 бірл=6 онд.
6 онд 5 бірл. +5 бірл=7 онд.
6-тапсырма Өрнек құру, мәнін табу.
(48+2) +5=
(57-7) -а, а=2
Қосымша.
+26 -50 -8 +40 -60 +70 -30
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 3-тапсырма
2 сынып
Математика Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Қайталау. (130 бет)
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Есептеу тәсілдерін қолдануға машықтандыру. Есептеулер жүргізудің сәйкес тәсілін өрнекілікке сүйене отырып енгізу, оны қолданудың үлгісін көрсету.
Дамытушылық: Екі амалмен шығарылатын есепті (артық не кем, қосындыны табу) шығаруды пысықтау. құрылымы күрделі санды өрнектер мен әріпті өрнектермен әр алуан іс-әрекеттер орындауға машықтандыру., ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқу материалын бекіту сабағы.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, периметр табу кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру: 3-тапсырма
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
. Ауызша және жазбаша есептеулер.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Есептеудің ерекшеліктеріне көңіл бөлу. Екі бағанын мұғалім басшылығымен орындау, қалғаны өзіндік жұмыс ретінде беру.
83+7 92-2 68+2 74-4 5+85 93-3
83+9 92-9 68+6 74-8 8+85 93-8
2-тапсырма. »биік», «аласа» сөздері - «артық», «кем» сөздерінің баламасы екенін түсіндіру.
Әділет - 12 дм
Марлен - ?, одан 1 дм ұзын
12+1=13 (дм) - Марлен
Ж: Марленнің бойы 13 дм.
Марлен - 13 дм Кері есепте - Нешеге ұзын, нешеге аласа?
Әділет - ?, одан 1 дм аласа
13-1=12 (дм) - Әділет
Ж: Әділеттің бойы 12 дм
4-тапсырма Өрнек құру, мәнін табу.
(52-2) -7
(46+а) +3, а=4
Ауызша есептеулер жүргізу.
5 - тапсырма Барлық мүмкін жағдайлар толық қарастырылады.
1 онд 9 бірл. +1 бірл=2 онд. 2 онд. - 1 бірл. = 1 онд. 9 бірл.
2 онд 9 бірл. +1 бірл=3 онд.
3 онд 9 бірл. +1 бірл=4 онд. Т. с. с.
4 онд 9 бірл. +1 бірл=5 онд.
5 онд 9 бірл. +1 бірл=6 онд.
6 онд 9 бірл. +1 бірл=7 онд.
6-тапсырма Теңдеу құру және шешу. . Математикалық диктант ретінде орындауға болады.
Х+4=31 31-х=4 х-4=27
х=31-4 х=31-4 х=27+4
х=27 х=27 х=31
Шығ. тапсырма.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 3-тапсырма
2 сынып
Математика Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: . 26+7және 33-7 жағдайларындағы қосу және азайту. . (131 бет)
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Бөлшектеп қосу және азайту тәсілдерін көрнекілікке сүйене отырып енгізу; сол тәсілдерді қолдану үлгісін көрсету; Есептеулер жүргізудің сәйкес тәсілін өрнекілікке сүйене отырып енгізу, оны қолданудың үлгісін көрсету.
Дамытушылық: Екі амалмен шығарылатын есепті (қосындыны, қалдықты табу, «сонша») шығаруды пысықтау. құрылымы күрделі санды өрнектер мен әріпті өрнектермен әр алуан іс-әрекеттер орындауға машықтандыру., ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа
тәрбиелеу.
Сабақтың типі: . Жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, периметр табу кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасын тексеру: : 2, 4-тапсырма
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
. Ауызша және жазбаша есептеулер.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма Түсіндірме мәтінмен жұмыс. Практикалық іс-әрекет.
26+ 7 20+(6+7) =33 33-7 20+(13-7) =26
20 6 20 13
Пысықтау:
49+4 53-4 54+8 62-8 86+9 95-9
2-тапсырма
1-күн - 20 қап
? болса, 3-күні сонша
2-күн - ? қап, одан 5 қап арт.
20+(20+5) =45 (қап) - барлығы
Ж: 3-күні 45 қап сарымсақ іріктелді.
4-тапсырма Практикалық іс-әрекет.
5
3
Тік төртбұрыштың нөмірлерін теріп жазу. Әр тік төртбұрыштың периметрін тап.
5-тапсырма Өрнек құру, мәнін табу.
50+(6+7)
40+(13-а) \, а=9
6 - тапсырма Барлық мүмкін жағдайлар толық қарастырылады.
1 онд 8 бірл. +2 бірл=2 онд. 2 онд. - 2 бірл. = 1 онд. 8 бірл.
2 онд 8 бірл. +2 бірл=3 онд.
3 онд 8 бірл. +2 бірл=4 онд. Т. с. с.
4 онд 8 бірл. +2 бірл=5 онд.
5 онд 8 бірл. +2 бірл=6 онд.
6 онд 8 бірл. +2 бірл=7 онд.
Қосымша.
+25 -51 -7 +41 -61 +71 -31
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 3-тапсырма Шығ. тапсырма.
2 сынып
Қазақ тілі Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: Түбір мен қосымша. 305-309 жаттығулар.
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Сөз құрамымен таныстыру. Түбір мен қосымшаның бір-бірінен айырмашылығын аңғарту. Қосымшаның түрлері жалғау және жұрнақ. Олардың өзіндік белгілері.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, сөздік қорын дамыту, сөйлеу, әңгімелеу дағдысын жетілдіре отырып, мәнерлеп сөйлеуге, әдемі жазуға, өз бетінше жұмыс орындауға дағдыландыру.
Тәрбиелік: Ұжымда өзін-өзі ізгілікке тәрбиелеуге дағдыландыру. Зеректікке, ұқыптылыққа, адалдыққа баулу. Көркем жазу арқылы әсемдікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс, ойын.
Көрнекілік: Сөйлем, суреттер, қи мақағазар
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, психологиялық дайындық.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: .
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Жаңа сабақ.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
- Сөздің түбірі мен қосымшасын таба алу;
- Түбір сөз және қосымшалы сөзді қатыстырып сөйлем құрай алу;
- жұрнақ пен жалғауды бір-бірінен айыра алу;
- Жұрнақ пен жалғау жалғанған сөзді қатыстырып сөйлем құрау.
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сәті
(Қаламсапты дұрыс ұстау мен дұрыс отыру ескертіледі.
Сөз жұптарын салыстыру.
Ән - әнші қаз - қаздар
Жаңа - жаңалық егін - егінші
Оқу - оқулық сурет - суретші
305-жаттығу.
- Сөйлемдерді көшіріп жаз.
- Сөздерді салыстыр. күй - күйші, балық - балықшы, құрылыс - құрылысшы, жылқы - жылқышы.
- Әр сөздің мағынасын айыр.
Сергіту сәті.
306-жаттығу.
Өлеңді оқы
Қарамен жазылған сөздердің түбірін қосымшалардан сызықшамен бөліп, көшіріп жаз.
Суретші ме, мүсінші ме - әлде кім?
Бояп кетті терезенің әйнегін.
Түс кезінде ғайып болды әлгісі,
Бақсам, оным - қысқы каяздың белгісі.
307 -жаттығу орындалады.
Түбір сөзге қосымшалардың тиістісін жалғап жаз.
Түбір сөздер. Қосымшалар.
Қала, жұмыс, сый, біл, өнер, -ді, -шы, -лық, -ты,
түсін, ұш, күрек, ойын. -ті, -шық, -гіш, -ім.
308-жаттығу.
Жүн-нен, мақта-дан, тоқыма-шы.
Сөздердің қосымшадан кейін мағынасының өзгерген немесе өзгермегенін аңғарту.
Сыныппен жұмыс.
Дән
Бір түйір дән кесек топырақтың астына түсіп қалды. Кесек оны өлтірмек болды. Жаныштай бастады. Дән оған сасқан жоқ. Қыс өтті. Көктем келді. Күн жылынды. Дәннен сабақ өсе бастады. Ол бір күні әдемі көк жапырақ болып шыға келді. (37)
Тапсырма:
1. Түбір сөздерді теріп жаз.
2. Дән, кесек, күн, көк сөздеріне қосымша қосып жаз.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 309-жаттығу. Ереже жаттау
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау
2 сынып
Қазақ тілі Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: 325-329 жаттығулар.
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Сөз құрамымен таныстыру. Түбір мен қосымшаның бір-бірінен айырмашылығын аңғарту. Қосымшаның түрлері жалғау және жұрнақ. Олардың өзіндік белгілері. Түбірлес сөқздер
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, сөздік қорын дамыту, сөйлеу, әңгімелеу дағдысын жетілдіре отырып, мәнерлеп сөйлеуге, әдемі жазуға, өз бетінше жұмыс орындауға дағдыландыру.
Тәрбиелік: Ұжымда өзін-өзі ізгілікке тәрбиелеуге дағдыландыру. Зеректікке, ұқыптылыққа, адалдыққа баулу. Көркем жазу арқылы әсемдікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс, ойын.
Көрнекілік: Сөйлем, суреттер, қи мақағазар
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, психологиялық дайындық.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: . 254-жаттығу. Ереже жаттау.
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
Ереже: Сөздің одан әрі бөлінбейтін мағыналы бөлігін түбір (түбір сөз) дейміз: көк, күріш, қобыз.
Сөздің түбірге жалғанған бөлігін қосымша дейміз: көкшіл, күріштің, өріктің, қобызшы
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Түбір мен қосымшаның шартты белгілері.
өнер лі - жаңа мағына беріп тұр
өнер ге - сөзді байланыстырып тұр.
Жаңа сабақ.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
- Сөздің түбірі мен қосымшасын таба алу;
- Түбір сөз және қосымшалы сөзді қатыстырып сөйлем құрай алу;
- жұрнақ пен жалғауды бір-бірінен айыра алу;
- Жұрнақ пен жалғау жалғанған сөзді қатыстырып сөйлем құрау.
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сәті
(Қаламсапты дұрыс ұстау мен дұрыс отыру ескертіледі) .
Сөз мағынасын түсіндір.
сөздер қосымшалар
орын -дық
теңіз -ші
үлкен -дік
етік -ші
қобыз -шы
Байланыстырып жаз.
сөздер қосымшалар
тақта жаз
дәптер аш
дала ойна
ат мін
кітап қара
Түбірлес сөздер туралы мағлұмат беру.
Дос - доста, доспен, досқа, достық, достар, досым, т. с. с.
325, 326-жаттығуларды орындау.
Сергіту сәті.
327-жаттығу.
328-жаттығу өзіндік жұмыс ретінде орындалады.
Сыныппен жұмыс. Сөз жасау.
Тірек сызбаларымен жұмыс. (түбір+жұрнақ және түбір+жалғау бойынша сөздер келтіру. Жалғау, жұрнақ сөзі әзірге мұғалім үшін)
.
Тірек сызбаларымен жұмыс.
.
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 329-жаттығу. Ереже жаттау
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау
2 сынып
Қазақ тілі Сабақ №
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы: 340-344 жаттығулар.
Сабақтың мақсаты :
Білімділік Сөз құрамымен таныстыру. Түбір мен қосымшаның бір-бірінен айырмашылығын аңғарту. Қосымшаның түрлері жалғау және жұрнақ. Олардың өзіндік белгілері.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, сөздік қорын дамыту, сөйлеу, әңгімелеу дағдысын жетілдіре отырып, мәнерлеп сөйлеуге, әдемі жазуға, өз бетінше жұмыс орындауға дағдыландыру.
Тәрбиелік: Ұжымда өзін-өзі ізгілікке тәрбиелеуге дағдыландыру. Зеректікке, ұқыптылыққа, адалдыққа баулу. Көркем жазу арқылы әсемдікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс, ойын.
Көрнекілік: Сөйлем, суреттер, қи мақағазар
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, психологиялық дайындық.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: .
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Ереже: Қосымша жалғау, жұрнақ болып екіге бөлінеді.
Сөз мағынасын өзгертетін қосымшаны жұрнақ дейміз: жұмыс - жұмысшы, ойын - ойыншық.
Сөз бен сөзді байланыстыратын қосымшаны жалғау дейміз: жұмыс - жұмыста, ойын - ойынға.
Жаңа сабақ.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
- жұрнақ пен жалғауды бір-бірінен айыра алу;
- Жұрнақ пен жалғау жалғанған сөзді қатыстырып сөйлем құрау.
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу сәті
(Қаламсапты дұрыс ұстау мен дұрыс отыру ескертіледі) .
340-жаттығу.
Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқы.
Қарамен жазылған сөздерді теріп жаз. Жұрнақ пен жалғауды тиісті белгілермен белгіле.
Сирдың, сазан балшық, ойыншық, күзетші, күзекке, досы, баласы.
Сергіту сәті.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz