Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау

Сабақтың тақырыбы: Қысым тақырыбына есептер шығару .
Мақсаты:
1. Білімділік:Дәстүрлі емес сабақ түрінде оқушылардың белсенділігін арттырып, өз-өзіне баға беруге, өз жетістіктерін сезініп, әлсіз жақтарына сын көзбен қарауға ұйрету.
2. Дамытушылық: Осы нені білді, қандай шамалармен танысты, алған білімдерін есте сақтау мақсатында оқушылардың ой-өрісін кеңейтіп, ойлау қабілетін дамыту, алған білімдерін одан әрі қарай дамыту.
3. Тәрбиелік:Оқушыларды тез ойлауға, тез есептеуге, шапшаңдыққа, жинақтылыққа тәрбіиелеу, пәнге қызығушылығын туғызу.
Сабақтың әдісі: баяндау, практикалық, экспериментальтық
Сабақтың түрі: қайталау, пысықтау
Сабақтың көрнекілігі: таратпа материалдар, кроссвордтар.
Құрал жабдықтар: проэктор, динамометр, ағаш білеуше.
Сабақ барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды сабаққа психологиялық дайындау
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Сабақ жоспары.
1. Өткенді қайталау
Формуласы мен анықтамасына тоқталу
Сурет бойынша қысымның физикалық мағынасын түсіндіру
2. Есептер шығару 2 нұсқа бойынша 4 есептен
І нұсқа
1. Массасы 200 кг, ал ауданы 2, 5 м 2 дененің түсіретін қысымын анықта
2. Бетке 30 кН күш түсіріп 2 кПа қысым алсақ, ауданы қандай болған?
3. Массасы 56 кг спортшы шаңғыда тұр. Әр шаңғының ұзындығы 1, 85 м, ал ені 0, 1 м. Спортшы қарға қандай қысым түсіріп тұр?
4. Асфальт төсеуде қолданылатын машина каток тірегінің ауданы 1500 см 2 , түсіретін қысымы 300 кПа екенін біліп, әрекет ететін күшті анықта.
 
 2 нұсқа
- Егер табанының ауданы 15 м2, массасы 60 кг болса, мәрмәр бағаны топыраққа қандай қысым түсіреді?
 - Массасы 6 т жер тегістегіш машина тіреуінің ауданы қандай болған, егер оның топыраққа түсіретін қысымы 3кПа болса.
 - Массасы 58 кг спортшы шаңғыда тұр. Әр шаңғының ұзындығы 1, 95 м, ені 0. 2м. Спортшы қарға қандай қысым түсіреді?
 - Вагонның барлық доңғалақтарының рельспен жанасқан ауданы 0, 1 м2. Бұлвагонның массасы 300кг болса, ол жерге қандай қысым түсіреді
 
 
3. Шығармашылық жұмыс: Динамометр, сызғыш көмегімен ағаш білеушенің стол бетіне әсер ететін қысымын анықтау
Басқа оқушылар тақтаға кроссвордтың жауабын шешеді.
Сабақ соңында оқушыларды бағалау, Үй тапсырмасын беру
 
№18 орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Қысым тақырыбынаесептер шығару
(7 сынып )
Өткізген : Бегалина Г. Қ
2010-2011 оқу жылы.
- Іс жүргізу
 - Автоматтандыру, Техника
 - Алғашқы әскери дайындық
 - Астрономия
 - Ауыл шаруашылығы
 - Банк ісі
 - Бизнесті бағалау
 - Биология
 - Бухгалтерлік іс
 - Валеология
 - Ветеринария
 - География
 - Геология, Геофизика, Геодезия
 - Дін
 - Ет, сүт, шарап өнімдері
 - Жалпы тарих
 - Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
 - Журналистика
 - Информатика
 - Кеден ісі
 - Маркетинг
 - Математика, Геометрия
 - Медицина
 - Мемлекеттік басқару
 - Менеджмент
 - Мұнай, Газ
 - Мұрағат ісі
 - Мәдениеттану
 - ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
 - Педагогика
 - Полиграфия
 - Психология
 - Салық
 - Саясаттану
 - Сақтандыру
 - Сертификаттау, стандарттау
 - Социология, Демография
 - Спорт
 - Статистика
 - Тілтану, Филология
 - Тарихи тұлғалар
 - Тау-кен ісі
 - Транспорт
 - Туризм
 - Физика
 - Философия
 - Халықаралық қатынастар
 - Химия
 - Экология, Қоршаған ортаны қорғау
 - Экономика
 - Экономикалық география
 - Электротехника
 - Қазақстан тарихы
 - Қаржы
 - Құрылыс
 - Құқық, Криминалистика
 - Әдебиет
 - Өнер, музыка
 - Өнеркәсіп, Өндіріс
 
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.
            
                Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz