Сабақтың кезеңдері. Сабақтың тақырыбы

Жас кезіңде алған білім,
Тасқа жазған жазумен тең.
Есейгенде алған білім,
Құмға жазған жазумен тең.
Сыныбы: 10 б
Сабақтың тақырыбы: Туындыны табу ережелері
тақырыбына есептер шығару .
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: Оқушының туындыға қатысты білімін, туынды ережелерін қолдану шеберлігін, дағдыларын бақылау, тексеру. Туынды ұғымы бойынша оқушының ойлауын дамытуға, пәнді оқып үйренуге қажетті білім, білік және іскерлік дағдыларын меңгеруді бекітуге бағытталған;
ә) дамытушылық: Оқушылардың және түлғалық қасиеттерін
қалыптастыру, логикалық ойлауын, математикалық дүниетанымын кеңейту;
б) тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту бір-біріне көмектесу адамгершілігін, өзіндік дүниетанымын қалыптастыру.
Сабақтың түрі: Оқушылардың білімін, біліктілігін тексеріп, қорытындылау сабағы.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, баяндау, есептеу, жеке, топтық, тест
Сабақтың көрнекілігі: Туынды ережелері жазылған плакат, интерактивті тақта, карточка, слайд.
Пәнаралық байланыс: Тарих, қазақ тілі
Сабақтың кезеңдері
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
ІІІ. Негізгі бөлім
ІҮ. Сабақты қорытындылау
Ү. Оқушылар білімін бағалау
ҮІ. Үйге тапсырма
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі: ( 1мин) Оқушылармен сәлемдесу; түгендеу; назарларын сабаққа аудару;
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: (2 - 3 мин) Үйге берілген есептерді ауызша жауаптарын оқыта отырып дұрыстығын тексеру;
№141, 145, 146, 148 жауаптары:
№141 а) -2/3х+3 Ә) х 3 +1 Б) В) -10х+1
№145ә) теңсіздігін шешіңдер f(x) =
5
Жауабы: (5; +
№144 а) -1 ә) 1
Қайталау-оқу айнасы « Туынды әлеміне саяхат » (2 мин)
Қайталау сұрақтары:( ауызша)
а) Туынды дегеніміз не?( Функцияның өсімшесінің аргумент өсімшесіне қатынасының аргумент өсімшесі нолге ұмтылғандығы шегі бар болса, онда ол
функциясының
нүктесіндегі туындысы деп аталады. )
ә) Туындының белгіленуі: (у'(х) )
б) у'(х) белгілеулерін енгізген кім?(Лагранж)
в) с; х; (х п ) ' - неге тең?(0; 1; nx n-1 )
Математикалық диктант « Туынды әлеміне саяхат » (3-4 мин)
- Функцияның туындысын табу амалы (дифференциалдау)
- Тұрақты санның туындысы с, =?(0)
- Екі функцияның қосындысының, айырмасының туындысыu±v=?\ u \pm v = ?(u, +v, u^{, } + v^{, })
- Екі функцияның көбейтіндісінің туындысы
- Екі функцияның бөліндісінің туындысы:?
- 5х-тің туындысы : (5)
- Х2-тың туындысы : (2х)
- Х-тың туындысы : (1)
- х+11\sqrt{х} + 11туындысы : (12х\frac{1}{2\sqrt{х}})
- 1х−\frac{1}{х} -тың туындысы : (-1х2\ \frac{1}{х^{2}})
ІІІ. Негізгі бөлім (20-25 мин) « Сен ғылымға болсаң ыңтық, бұл сөзімді әбден ұқ: Білгеніңнің жақсысын қыл, білмегенді біле бер»
Ш. Құдайбердиев
- Оқулықпен жұмыс№149 есеп
№149, 150, 153 ЕСЕПТЕРДІ ШЫҒАРУ тақтаға интерактивті тақтаға
- Деңгейлік тапсырмаларды орындау. Мұнда әр деңгейдегі карточкадағы үш деңгейдегі есептерді тарату. .
- Ойна, ойла! Қалпына келтірОқушылар кезекпен жатқан қиындыларды құрастырады. Шыққан сурет бойынша мақал немесе ұлағатты сөз, жұмбақ айтуы тиіс.
- f (х) =3х3-2х2-1 функуиясының туындысын тап
- f (х) = х2( 2х-1) функциясының туындысын тап
- f (х) = 13х2-7х+5 функциясының туындысын тауып, f '(0) мәнін тап
- F(х) =х3/3-х2+2 функциясының туындысын тауып, , f '(0) +f '(-1) өрнегінің мәнін тап
- f (х) =х3-3х2+7 туындысын тап f '(х) =3х2-6х
- Оқушы шығармашылығынан тарихи мағлұмат
- Дұрыс таңдау жасап, жауапты дұрыс табыңдар. Тест шешу
ІҮ. Сабақты қорытындылау: (5-6 минут)
«Білім - теңіз түбі де, шегі де жоқ»
Сәйкестендіру тесті тапсырмалары ауызша орындалады.
Ү. Оқушылар білімін бағалау: 2-3 минут
Сабаққа қатысу белсенділіктеріне қарай тиісті бағаларын қою
ҮІ. Үйге тапсырма: 1-2 минут
№151, 152, 155, 156. 94-95 бет. Күнделіктеріне баға қою.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz