Тест жұмысы. Ашық сабақ

Атырау облысы
Құрманғазы ауданы
Н. С. Манаев орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Тригонометрия әлемінде
(тарауды қайталау)
9ә - сынып
Математика пәнінің мұғалімі:
Муфтахова Айман Талғатқызы
2012 - 2013 оқу жылы
Күні: 7. 03. 2013ж Пәні: Алгебра Сыныбы: 9ә
Сабақтың тақырыбы: Тригонометрия әлемінде (тарауды қайталау)
Мақсаты:
білімділік: Тригонометрия тарауы бойынша өтілген барлық тақырыптарды
қайталап, жинақтау, пысықтау, алған білімдерін бекіту;
дамытушылық: Логикалық ойлау, есте сақтау қабілетін жетілдіріп,
шығармашылық ізденісін дамыту;
тәрбиелік: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырып, сабаққа
өз еркімен белсене араласуына, білімдерін көрсете алуына
ықпал ету, өзін-өзі бағалап, білімін тиянақтай білуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: деңгейлеп-саралап оқыту
Көрнекіліктер: интерактивті тақта, мультимедиа, слайдтар, тест жұмысы,
Формулалар
Сабақтың құрылымы: І. Оқушылық деңгей
ІІ. Алгоритмдік деңгей
ІІІ. Эвристикалық деңгей
ІV. Шығармашылық деңгей
Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру.
ІІ. Қызығушылықты ояту. Сөзжұмбақ шешу.
ІІІ. Оқушылық деңгей. «Математикалық эстафета» ойыны
IV. Алгоритмдік деңгей. Оқулықпен жұмыс.
V. Эвристикалық деңгей. Логикалық есептер.
VI. Шығармашылық деңгей. Тест жұмысы. (ОЖСБ)
VII. Сабақты қорытындылау.
VIII. Үйге тапсырма.
ІХ. Бағалау.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру. Оқушыларды түгендеу, сабаққа назарларын
аудару.
ІІ. Қызығушылықты ояту. Сөзжұмбақ шешу.
- Кофункциялық тангенсы. (котангенс)
- Функцияның мәні неге байланысты? (аргумент)
- Бұрыштың өлшемі. (радиан)
- Қандай функция ctgх-ке кері? (тангенс)
- Тригонометриялық функцияның мәні не арқылы қайталанады? (период)
- y=cosx - тригонометриялық . . . (функция)
- sin(x+y) =sinxcosy+cosxsiny\sin(x + y) = sinxcosy + cosxsinyформуласы қалай аталады? (қосу)
- Екінші ширекте косинус функциясының таңбасы (минус)
- Жазықтықтың14\frac{1}{4}бөлігі (ширек)
- Дәлелдеуді қажет ететін сөйлем (теорема)
- sin(3π2+α) =−cosα\sin\left( \frac{3\pi}{2} + \alpha \right) = - cos\alphaформуласы қалай аталады? (келтіру)
- Қарсы жатқан катеттің гипотенузаға қатынасы (синус)
- Өзара тең қатынастар (пропорция)
ІІІ. Оқушылық деңгей. «Математикалық эстафета» ойыны.
Ойынның шарты: оқушылар бірінен кейін бірі формуланың жалғасын
табады. Үш қатарға үш нұсқа берілген.






























IV. Алгоритмдік деңгей. «Білімді мыңды жығады». Оқулықпен жұмыс.
І ІІ ІІІ
№299, № 368 № 334 (а, ә) № 347 (а, в)
№ 339 № 381 (а, ә) № 381 б
№394 №388 а № 388 ә, № 389 а
V. Эвристикалық деңгей. Логикалық есептер.
VI. Шығармашылық деңгей. «Білімдіге биіктен орын».
ОЖСБ есептерінен тест жұмысы
VII. Сабақты қорытындылау.
VIII. Үйге тапсырма: тарауды қайталауға арналған тест жұмысы
ІХ. Бағалау.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz