3-сынып дүниетануы: Қосмекенділердің түрлері мен тіршілік ету ерекшеліктері


Пәні
Дүниетану
Пәні: Сабақтың тақырыбы:
Дүниетану: Қосмекенділер.
Пәні: Сабақтың мақсаты:
Дүниетану:

Білімділік: Оқушылар қосмекенділермен және олардың мекен ортасымен танысады. Қосмекенділер түрлерін және немен қоректенетіндігі туралы мағлұмат алады және олардың қандай топтарға бөлінетіндігімен танысады. Әр қосмекендінің өзіне тән ерекшеліктері бар екенін ұғынады.

Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.

Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.

Пәні: Күтілетін нәтиже
Дүниетану:

Қосмекенділер түрлерімен және олардың тіршілік ету ерекшеліктерімен, өздерінің өсіп, өнуіне бейім ортасы бар және қай балық қанша жыл өмір сүретіндігі туралы білімдері қалыптасады.

Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.

Пәні: Сілтеме
Дүниетану: Оқулық 3 сынып, 138 - 139б беттер.
Пәні: Сабақта қолданылатын материалдар:
Дүниетану:

1. А-4 парағы

2. Оқулық

3. Түсті бояулар

4. Тақырыпқа байланысты плакаттар

5. АКТ

6. Стикерлер

7. Бейнеролик

Пәні: Оқыту әдістері:
Дүниетану:

СТО

Оқыту үшін бағалау

1. топтық жұмыс
Пәні:

Сабақтың барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі

Дүниетану: Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 3 топқа бөлу, топ ережесін құру, іліп қою.
Пәні: ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Дүниетану:

Үй тапсырмасын сұрау. Географиялық диктант түрінде.

Жаңа тақырыпқа түспес бұрын топқа бөлу. Топқа өсімдіктер, жануарлар, құстар арқылы бөлу. Оқушылар суреттерін алып, сол бойынша топтасып отырады.

1 топ: өсімдіктер

2 топ: жануарлар

3 топ: құстар

Пәні: ІІІ. Жаңа сабақ
Дүниетану:

Бейнеролик арқылы жаңа тақырыпты анықтап алады.

Ой қозғау.

- Бейне роликтер не көрдіңдер?

- Оларды қалай атайды?

- Оны көргендерің бар ма?

- Біздің жерімізде кездеседі ма?т. б.

Оқушылардың жауаптарынан соң қосымша түсіндірме жұмысы жүргізіледі.

Пәні: ІҮ. Тапсырма
Дүниетану:

1. Оқушыларға мәтінді тізбектей оқыту.

2. Оқушыларға мәтінді бөлім бойынша бөліп беремін. Сол бойынша топ болып, жұп болып оқып, талдайды. Топтар бір - біріне түсіндіреді.

Оқулықтағы мәтін бойынша топтастыруға тапсырма беріледі және оны дәлелдейді.

Пәні: ІҮ. Сергіту сәті
Дүниетану: Әуенмен қимыл - қозғалыс жаттығуын жасайды.
Пәні: Ү. Дәптермен жұмыс
Дүниетану:

Қосмекенділер туралы.

Қосмекенділер түрлерін жазады.

Амфибия - қосмекенді.

Деликатес - сапалы тағам.

Пәні: ҮІІ. Пысықтау
Дүниетану: Ассоциация жасау.
Пәні: ҮІІІ. Қорытынды
Дүниетану: «Кім шапшаң» ойыны арқылы қорытындыланады.
Пәні: ІХ. Үй тапсырмасы
Дүниетану: Мәтінді мазмұндау
Пәні: Х. Бағалау
Дүниетану: Топтардың бірі - бірін жолақшалар бойынша бағалағанын ескере отырып, қорытынды баға қою.

C:\Users\302\Desktop\Новая папка (2)\20140212_155037.jpg C:\Users\302\Desktop\Новая папка (2)\20140212_153726.jpg

C:\Users\302\Desktop\Новая папка (2)\20140212_154106.jpg C:\Users\302\Desktop\Новая папка (2)\20140212_145952.jpg

