Герман парламенті

Сабақтың тақырыбы : §18 Германия
Сабақтың мақсаты :
Білімділік : Германияның әлеуметтік- экономикалық дамуына салыстырмалы түрде сипаттама беріп, 1848-1849 жылдардағы революцияның мақсаттарымен қорытындыларын ашып көрсету.
Дамытушылық : Германияның бірігу жолдарын және ерекшелігіін нақты деректермен түсіндіру, оқушының ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік : Елді біріктіру барысында үлкен еңбек сіңірген саяси қайраткерлердің тұлғасына құрмет сезімдерін қалыптастыру.
Сабақтың түрі : аралас
Әдісі :интерактивті
Көрнекілігі :карта, слайд, кесте, суреттер.
Сабақтың барысы : І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқу құралын тексеріп түгелдеу
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын сұрау: ХІХ ғасырдағы Франция
- Қандай мемлекеттер Вена конгресінің шешімдерін қабылдауға қатысты?
- Қасиетті одақ қандай мақсатпен құрылды?
- Франциядағы 1830 жылғы Шілде ревоюциясының себептерін, мәнін және қорытындысын атаңдар
- Шілде монархиясы қай жылдары өмір сүрді?
- Франция-Герман соғысына итермелеген себептерді көрсетіңдер
- Францияда Үшінші республика қашан жарияланды?
- Не себепті Үшінші республиканы «герцогтар республикасы» деп атады?
Тест тапсырмасы.
1. Вена Конгресі болған жыл:
А) 1816 ж В) 1814 ж С) 1815 ж Д) 1817 ж Е) 1818 ж
2. 1830 жылы Францияда болған революция атауы:
А) Қыркүйек революциясы В) Маусым революциясы С) Шілде революциясы Д) Мамыр революциясы Е) Қараша революциясы
2. 1848 жылғы ақпанда Францияда . . . жарияланды.
А) Жаңа Конституция В) Абсолюттік монархия С) Бесінші Республика Д) Екінші ресбублика
Е) Парламент монархиясы
3. 1848 жылы Франция Президенттігіне сайланған саясаткер:
А) Луи Филип В) О. Баро С) Кавеньяк Д) Ламартин Е) Луи Бонапарт
4. Францияда Бонапартизм аталған саясат:
А) «Тіл табысу» саясаты В) Луи Бонапарттың билік еткен кезеңі С) философия идеясы
Д) француз буржуазиясы идеясы Е) француз шаруаларының идеологиясы
5. 1871 ж. 18 наурыздағы Францияда революция басталуының негізгі себебі:
А) императордың сыртқы саясаты В) жоғарғы салық С) Седан түбіндегі француз әскерлерінің жеңілісі Д) жұмыссыздық Е) императордың тұтқынға алынуы
6. Париж Коммунасының өмір сүрген уақыты:
А) 62 күн В) 52 күн С) 82 күн Д) 72 күн Е) 92 күн
7. 1871 ж. сайланған Ұлттық жиналыстың көпшілігі монархияшылар еді, сондықтан сол кезгі Францияның атауы:
А) «Графтар Республикасы» В) « Кінәздер республикасы » С) « Виконттар республикасы »
Д) «Барондар республикасы » Е) «Герцогтар Республикасы»
8. Францияның ұлттық мейрамы:
А) 14 шілде - Бастилияны алған күн В) 26 наурыз - Париж комунасы күні С) 31 мамыр-Сайлау туралы заң қабылданған күн Д) 25 ақпан Екінші Республика жарияланған күн Е) 14 тамыз Жаңа хартия қабылданған күн
1. В 2. С 3. Е 4. В 5. С 6. Д 7. Е 8. А
ІІІ. Жаңа сабақтың жоспары:
- Германия әлеуметтік-экономикалық дамуы.
- 1848-1849 жылдардағы революциялар.
- Германияның бірігуі және Герман империясының құрылуы
- Германияның мемлекеттік құрылымы.
- Жұмысшылар қозғалысы
- ХІХ ғасырдың соңы мен ХХ ғасырдың басындағы Германияның экономикалық және саяси дамуы.
Барысы . Оқушыларды 3-топқа бөлу.
1-топтың тапсырмасы: Кесте толтыру
Германия әлеуметтік-экономикалық дамуы. 1848-1849 жылдардағы революциялар.
2-топтың тапсырмасы: Кесте толтыру .
Германияның бірігуі және Герман империясының құрылуы
3-топтың тапсырмасы: Сызба сызу, презентация жасау арқылы Герман империясының мемлекеттік құрылымын сипаттау. Жұмысшылар қозғалысының әрекеттерін сипаттау.
Германияның мемлекеттік құрылымы. Жұмысшылар қозғалысы.
ХІХ ғасырдың соңы мен ХХ ғасырдың басындағы Германияның экономикалық және саяси дамуы.
6-тақырыпты ашу мақсатында « Келемін немесе келіспеймін» тәсілі пайдаланылады.
Оқушылар мәтінмен танысып шыққаннан кейін, дұрыс және қате жауаптары бар сұрақтар оқылады, жауаптары тыңдалады.
- Артта қалды
- феодализм
- 1788
- Отто фон Бисмарк
Қосымша материалмен жұмыс. Сыба сызу
Топтарға «Темір канцлер» атанған Отто фон Бисмарк туралы мәлімет беріледі.
Мәлімет танысып шыққаннан кейін әр топ өз бетінше сызба сызады.
Сабақтың бекіту:
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz