Сабақ жоспары :: Әртүрлі
Файл қосу
Өзіңді тексер ( Жаздыгүні шілде болғанда )
Батыс Қазақстан облысы
Шыңғырлау ауданы
Л.Қылышев атындағы Шилі орта жалпы білім беретін мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі Самиева Балкенже Оңғарбекқызы
Пән. Әдебиеттік оқу
Тақырыбы: «Өзіңді тексер!»
Мақсаты: Оқушыларға «Жаздыгүні шілде болғанда» атты тарауды қайталай отырып
активпультпен тест, әр түрлі тапсырмаларды орындай отырып өз- өздерін
бағалау; қорытынды жасай білуді үйрету; өз ойларын толық жеткізе білуге
үйрету;
Нәтижесі:
• Оқушылар активпультпен тест орындай алады;
• Өз ойларын ашық айта біледі;
• Тақырыпқа қорытынды жасай алады;
• Тапсырмаларды орындай біледі;
Түрі: Қайталау сабақ
Әдісі: топтастыру, сұрақ- жауап, Блум таксономиясы,бағалау керитерийлер.
Көрнекілігі: интерактивті тақта, активпульттер, суреттер,карточкалар.
Тапсырмалар: Таблица толтыру, карточкалар,постермен жұмыс,қорытынды тест.
Барысы:
|Сабақ кезеңдері |Мұғалім әрекеті |Оқушы әрекеті |
|Кіріспе |* Сәлемдесу рәсімі. |- |
|І. Ұйымдастыру бөлімі |* Оқушыларды түгенде. | |
|Қызығушылығын ояту |Оқушыларды топқа бөлу (жеміс- жидектер арқылы) Әр | |
| |жеміс жидектің артында оқушылар есімдері жазылды. | |
| |І топ- «Банандар» | |
| |ІІ топ- «Алмалар» | |
| |ІІІ топ «Апелсиндер» | |
| |топ басшыларын сайлап алу. | |
| |- Бұл жеміс жидектердің тұқымы қандай уақытта пісе | |
| |бастайды? | |
| | |- Жаз айында |
|Негізгі бөлім |Күннің жадын жаздыру; |Күннің жадын дәптерлерін ашып жазады.|
| |Бүгінгі сабағымыз ерекше өтеді. Сабағымызда көптеген| |
| |тапсырмаларды орындайсыңыз. | |
| |Сабақтың тақырыбын, мақсатын, нәтижесін айту; | |
| |Бағалау критерийлерімен таныстыру. |Критерийлерді тыңдайды |
| |Әр тапсырмаларды қатесіз орындау; | |
| |Топта белсенді болу; | |
| |Өз ойын ашық айту; | |
| |№ | |
| |Оқушының аты | |
| |1-тапсырма | |
| | | |
| |2-тапсырма | |
| |Шығармашылық ж. | |
| |3-тапсырма | |
| |Сурет салу | |
| |4 – тапсырма | |
| |Тест орындау | |
| |Өздерінің бағасы | |
| |Мұғалімнің бағасы | |
| | | |
| |1 | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| |2 | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| |3 | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| |4 | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| |5 | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| |6 | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| |1- тапсырма. | |
| |Тарау бойынша тақырыбы мен мазмұны ұқсас тақырыпты | |
| |және авторын белгілеңіз. | |
| | | |
| |Авторы |Авторы |
| |Тақырыбы |Тақырыбы |
| | | |
| | |Н.Жұмахан |
| | |Тамыз |
| | | |
| | |Шәкәрім Құдайбердіұлы |
| | |Жаз келер |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| | | |
| |Бағалау шкаласы: | |
| | | |
| |«5» | |
| |«4» | |
| |«3» | |
| | |Оқушылар жұмыстанады , толтырады, |
| |Барлық жауабы дұрыс |жауап береді. |
| |1ғана қате кездеседі | |
| |2 ғана қате кездеседі | |
| | | |
| | | |
| |(Оқушылар өз- өздерін бағалау) | |
| |2- тапсырма | |
| |Әр топқа тақырыптар жазылған қиындылар беру, | |
| |оқушылар 3 минут ішінде дайындалып өз ойларын толық | |
| |айтады, сөйлемдері бір- бірімен байланысуы керек. | |
| |І топ «Жазғы табиғат» | |
| |ІІ топ «Жазғы еңбек» | |
| |ІІІ топ «Үй жануарларының жазғы тіршілігі» | |
| | | |
| |1 парақ қағазға тізіп жазып шығады, 1 оқушы оқып |Сұрақтарға жауап береді. |
| |қорғап береді. | |
| | | |
| |(Оқушылар өз- өздерін бағалау) | |
| |3- тапсырма | |
| |Бұл тапсырмада тарау бойынша өткен тақырыптардың | |
| |бірін таңдап соының киіпкерлерінің суретін | |
| |саласыңдар. Сұрақтар бойынша жауап береді. | |
| | | |
| |Салған суреттеріңізде нелер, кімдер бинеленген? | |
| |Суреттерді қандай тақырыпқа байланысты салдыңыздар? | |
| |Неге бұл тақырыпты алдыңыздар? | |
| |Осыдан қандай қорытынды жасайсыңыздар? | |
| |Бұл мәттінің, өлеңнің пайдасы бар ма, жоқ па? Неге? | |
| |(Оқушылар өз- өздерін бағалау) | |
| |4- тапсырма | |
| |Активпультпен тест орындау. | |
| |Бұл тест «жаздыгүні шілде болғанда» атты тараудан 10| |
| |сұрақ дайындалды. Сіздерге 30 секунд уақыт беріледі.| |
| | | |
| | | |
| |1. «Жаз келер» өлеңінің авторы кім? | |
| |А) Ш.Құдайбердіұлы | |
| |В) А.Құнанбаев | |
| |С) М.Әуезов |1. а |
| |2. «Таза бұлақ» әңгімесі кімдер тралы? |2. с |
| |А) үш зерттеуші |3. в |
| |В) үш саудагер |4. с |
| |С) үш жолаушы |5. а |
| |3. М.Әуезовтың досы кім? |6.с |
| |А) Ыбырай Алтынсарин |7.в |
| |В) Абай Құнанбаев |8.а |
| |С) Шәкәрім Құдайбердіұлы |9.в |
| |4. «Көксерек» әңгімесінде басты киіпкерлерді көрсет.|10.а |
| |А) Құрмаш пен әкесі | |
| |В) Көксерек пен иттер | |
| |С) Құрамаш пен Көксерек | |
| |5. «Шүрегей» сөзінің мағынасы қандай? | |
| |А) ең кішкентай жабайы үйрек. | |
| |В) ең үлкен жабайы үйрек | |
| |С) ең кішкентай үй құсы | |
| |6. «Көл басында» әңгімесіндегі баланың есімі кім? | |
| |А) Санат | |
| |В) Армат | |
| |С) Самат | |
| |7. Тарс- тұрс сабаласа кетті | |
| |Кеудеден итеріп кимелесті, | |
| |Аяқтан шалысты, шүйделесті | |
| |Мына өлең жолдары қай өлеңнен алынған? | |
| |А) Қаңбақ пен Бидай | |
| |В) Қаңбақ пен Жантақ | |
| |С) Жантақ пен Бидай | |
| |8. Мысалды кім жазады? | |
| |А) мысалшы | |
| |В) жазушы | |
| |С) ақын | |
| |9. Ақан кер құнан атына арнап қай жерден құдық | |
| |қазды? | |
| |А) Баудың қасынан | |
| |В) Қараталдың түбінен | |
| |С) Үйдің жанынан | |
| |10. Тамыз қай жыл мезгіліне жатады? | |
| |А) Жаз | |
| |В) Күз | |
| |С) Көктем | |
| | | |
| |«5» | |
| |«4» | |
| |«3» | |
| | | |
| |1ғана қате кездеседі | |
| |2 ғана қате кездеседі | |
| |3 немесе 5 қате кездеседі. | |
| | | |
| |(Оқушылар өз- өздерін бағалау) | |
|Қорытынды | -Бүгінгі сабағымызды қорытындылай келе қандай |Оқушылар өз ойларын ашық, толық айтып|
| |тарауды аяқтап жатырмыз? |береді. |
| |- бұл тарауды оқыған кезде өздеріңізге қандай | |
| |жаналықтар алдыңдар? | |
| |- Әдебиеттік оқу пәні керек пе біздерге? Не үшін? | |
|Бағалау | Әр топ басшылары топтағы оқушылардың алған |Неге сондай баға қойғаны туралы өз |
| |бағаларынан 1 баға шығарады. |ойларын айтып шығады. |
|Үйге тапсырма | «Жарқын жаз тақырыбына шығарма жазу | |