Жаңа сабақ жер бедері мен пайдалы қазбалары

Жарық орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Оңтүстік Америка. Жер бедері мен пайдалы қазбалары
Сыныбы: 7-Б
Мұғалімі : Байкенова Г. М .
2009-2010 оқу жылы
7Б - сыныбы
Тақырыбы : Оңтүстік Америка. Жер бедері мен пайдалы қазбалары.
Мақсаты:
- Жаңа сабақ бойынша оқушының зерделігін арттыру.
- Жаңа ақпарат ала отырып, оқушының жан-жақтығын дамыту
- “Туған жердің қара тасын қадірлей білмеген адам, бөгде жердің алатынын да, бағалай білмес” шығармашылыұ жұмыс
Көрнекіліктер: Жарты шарлар картасы. Оңтүстік Американың физикалық және комплексті картасы. Кескін картасы. Оқулық
Сабақтың түрі : Аралас
Әдіс- тәсілдері : Сын тұрғысынан ойлау. Жекелей, топтық және сарамандық жұмыстар.
Сабақтың жоспары
I. Ұйымдастыру кезеңі . (2 мин. )
- Оқушылармен амандасу
- Кезекші есебі
Оқушылардың сабаққа дайындығын бақылау
II. Зерделік бағында .
Ойлан, жұптас, ортаға сал .
Үй тапсырмасын тексеру .
- Зерделі жаттығулар блогы. Жеке жұмыс
“ Геохронологиялық экспедиция” сөзөрім шешу
- Жер туралы ғылым.
- Жер қыртысының жасы туралы ғылым
- Жер қыртысының құртысының құрлысын, қозғалысын, дамуын зерттейтін ғылым.
- Ең ежелгі Эра
- Жер құртысының тұрақты бөлігі
- Жер құртысының қозғалғыш бөлігі
- Жердің иілген бөлігі
- Герцин тау түзілісі кезіңдегі тау.
- Герцин тау түзілісі кезіңдегі қыр . . .
- Каспийдің дүниежүзілік мұғиттан оқшауланғандығы
- Каспий солтүстікнің қазіргі жер бедері айқындалған дәуір
- Мезозойдың алғашқы дәуірі
- Зерттеу бағында қалыптасқан топЭра-экспедиция(топтық жұмыс)
Оңтүстік Америка (үй тапсырмасы)
( Insert картаны қолдану)
- Жаңа сабақ “жер бедері мен пайдалы қазбалары”
- Жаңа сабақ бойынша мәтінмен жұмыс
- Жаңа сабақтың сызбасы. Кесте бойынша жер бедері, тек . . . құрлымы, геологиялық құрлымы, пайдалы қазбаларын анықталады.
- Жер бедерін сипаттау жоспарын пайдаланады.
- Жер бедеріне толық сипаттама беру.
- Пайдалы қазбаларын шартты белгілері арқылы анықтап, картамен жұмыс жасау.
- Оңтүстік Американың батыс бөлігі, шығыс бөлігін анықтау. (сипаттау)
IV. Жаттықтыру бағында
Пікірталас және сарамандық жұмыс
- Жер бедерін, пайдалы қазбаларды кескін картаға түсіру. Анд тауындағы биік шындар, биік нүктесі, үсірттер, ішкі жазықтар. Амазонка ойпаты, Ла-Плата, Ориноко жазықтары.
- Шартты белгілерді пайдаланып пайдалы қазбаларын кескін картаға түсіру
- Пікірталас:«егер сізде мол қаржы болса, қандай пайдалы қазбаны игеруге жұмсар едіңіз? »
Венн диограммасы:
Солтүстік Америка және Оңтүстік Американың жер бедерін, пайдалы қазбаларысалыстыру.
- ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , (6 сұраққа жауап беру) жалпы жер көлеміхалқының жалпы саныең үлкен көлең ұзын өзенең ұзын тау жүйесіең биік сарқырамасы
V. Ой толғаныс
- бес жолды өлең
- Эссе - жоба.
«Табиғат байлығын қорғау, сақтау, көркейту»
VI. Бағалау
Үйге тапсырума: §38
ҰБТ- мектеп бітірушінің білім
деңгейінің көрсеткішін анықтау
факторы.
Жауапты: география пәнінің мұғалімі Байкенова Г. М.
2009-2010 оқу жылы.
Оқушылардың білімін, білігін және дағдысын тексеру- оқыту үрдісінің ең маңызды бөлімінің маңызы. Білім, білік дағдыны тексерудің басты мақсаты- оқушының үлгерімін үнемі қадағалау.
Жүйелі түрде тексерудің диагностикалық, білім беру және тәрбиелік маңызы өте зор .
Оқушылардың білім дәрежесі оны тексеру әдісімен де тығыз байланысты. Тексеру барысында бағдарлама талаптарында көрсетілген нәтижелер қаншалықты жеткізілгені анықталып, қорытынды нәтижесі дұрыс бағаланады.
Дидактикалық белгілеріне қарай білімді тексеру: күнделікті, алдын-ала, қорытындылау деп бөлінеді.
Әдістеме бойынша ауызша, жазбаша, эксперименттік деп аталады.
Алдын-ала тексерудің мақсаты- жеке материалды игеруге қажетті білім, білік, дағды деңгейін анықтау болып табылады.
Күнделікті тексеру мақсаты- мұғалім күнделікті жұмыс барысында пән бойынша әрбір оқушының білім, білік және дағдысын жекелей тексеру.
Мерзімді тексеру . Бұл оқушылар білімін күнделікті тексеру нәтижесі ескеріліп жүргізіледі.
Қорытынды тексеру мемлекеттік емтихандарда жүргізіледі.
Тест тапсырмаларының негізгі төрт түрі бар :
- Жабық тапсырма, мұнда оқушы ұсынылған нұсқалардан бір не бірнеше жауап таңдайды.
- Сәйкестікке тапсырма
- Жүйелікті дұрыс белгілеуге тапсырма ( бірізділікке келтіру) .
- Ашық тапсырма, мұнда оқушы жауапты өзі құрастырады.
Тест - оқушылардың білімін салыстыруға, мұғалім әдістемесінде жіберілген олқылықтарды ашып көрсетуге, білім беру үрдісінде оқушылармен жеке жұмыс жүргізуге, әр түрлі оқу әдістерін салыстыруға мүмкіндік туғызады.
Оқушымен жеке жұмыс түрлерін көбейту.
Оқушының ой-өрісінің дамуын арттыру. Ақпараттық білім көзін ашу.
Мониторинг
Тест тапсыруға оқушыларды дайындау үшін мынандай түрлендіру жұмыстарын жүргізуге болады:
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz