Күш тартылу күшіауырлық күші үйкеліс күші серпімділік

Бекмуханова Айнагуль Хамидуллиевна
Физика пәнінің мұғалімі
Талдыбұлақ орта мектебі . Батыс Қазақстан обл. Сырым ауданы
Сабақтың тақырыбы : «Динамика заңдары» тарауын қайталау.
Сабақтың мақсаты
білімділік :«Динамика » тарауы бойынша алған білімдерін
тиянақтау.
тәрбиелік : ұқыптылыққа, ізденімпаздылыққа тәрбиелеу.
дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыру,
практикалық дағдыларын қалыптастыру,
пәнге деген қызығушылықтарын дамыту.
Көрнекілігі: динамометр, жүктер жиынтығы, формулалар жиынтығы.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі
А) психологиялық дайындық.
ІІ. Өткен тақырыптар бойынша жуан -жіңішке сұрақтар қою:
- Ньютонның І заңы қалай тұжырымдалады?
- Ньютонның ІІ заңы қалай тұжырымдалады және формуласы, өлшем бірлігі қалай өрнектеледі?
- Ньютонның ІІІ заңы (формуласы, күштердің бағыты)
- Бүкіл әлемдік тартылыс заңы қалай өрнектеледі?
- Гравитациялық тұрақтыны көрсет және оның мәні неге тең ?
- Ауырлық күші қалай өрнектеледі және күш қалай бағытталады?
- Күштерді қандай құралдың көмегімен өлшейміз?
ІІІ. Кубизм әдісі
- Суреттеңіз.
тартылу күші
ауырлық күші
үйкеліс күші серпімділік
- Салыстырыңыз. Венн диаграммасы . Ауырлық күші мен серпімділік күші бойынша ортақ қасиеттерін ажырата білу. Әр күшке тән ерекшеліктерін атаусерпімділік күш
ауырлық күш
- Зерттеңіз . Аталған күш туралы толық мағына беріңіздер . Кез келген күштің бір түрін таңдап, сол күш туралы білгендерін ортаға салу.
сырғанау домалау тыныштық
- Қолданыңыз. Есеп шығару. Динамометрді пайдаланып серіпгенің қатаңдығын анықтау және динамометрге жүк іліп ауырлық күшін анықтау.
Бұл туралы ойлағанда көзіңізге не елестейді?
- Талқылаңыз. Күштердің бізге керегі бар ма? Мыс: Ауырлық күші немесе тартылыс күші болмағанда денелердің күші қандай болады?
IV. ЕСЕП ШЫҒАРУ №139
Бер: l 1 =40см 1. ma 1 =F
l 2 =20 см (m+ m) a 2 ) =F
m=200г 2. l 1= t 2 l 2= t 2 =
т /к т-? 3. =1
=1+ =
= -1 m = m = 0, 2 кг
№161
Бер: F=G
F 1 = F 1 =G =
R 2 =6400см G = G
r=? r 2 =100 R 2 ж
r= 10 R ж r= 10∙ 6400=64000 км
V . Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс
«Жалғасын тап» ойыны.
Mmm
VI. Кластер құрастыру
VІI. Оқушыларды бағалау.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz