Күні::
Сабақтың тақырыбы
29. 11. 2016 жыл.:
Жемістер
Күні::
Сабақтың мақсаты
29. 11. 2016 жыл.:
Жемістердің түрлерімен таныстыру, адам үшін маңызын түсіндіру. Жемістер жайында жалпы түсініктерін қалыптастыру.
Күні::
Күтілетін нәтиже:
29. 11. 2016 жыл.:
-
Жемістер туралы біледі
-
Бір- бірінен ажырата алады
Күні::
Сабақтың типі
29. 11. 2016 жыл.:
Жаңа материалды меңгерту
Күні::
Әдістер
29. 11. 2016 жыл.:
Сын тұрғысынан ойлау, диалог, ақпараттық коммуникациялық ақпарат, жас ерекшеліктеріне сай оқыту мен оқу, оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау, оқушы біліміне көшбасшылық.
Күні::
Дереккөздер
29. 11. 2016 жыл.:
«Қазақстанда кездесетін жануарлар» энциклопедиясы, Биология 7 сынып оқулығы Қ. Қайым, Р. Сәтімбеков, Ә. Әметов, Ж. Қожантаева, Алматы, «Атамұра» 2012ж. «Биолог анықтамалығы» №1, 2015
Күні::
Көрнекіліктер
29. 11. 2016 жыл.:
Постер, сурет, мәлімет, бағалау парағы, түрлі түсті маркерлер, кластер
Күні::
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Күні::
Кезеңдері
29. 11. 2016 жыл.:
Мұғалімнің әрекеті
Тапсырма мазмұны
Оқушының әрекеті
Бағалау
Күні::
1. Ұйымдастыру кезеңі
29. 11. 2016 жыл.:
Амандасады, топқа бөліну түрін таныстырады.
Оқушылар жемістердің түрлерімен 3 топқа бөледі. Әр топ сол жемістің адам ағзасына пайдасын айтады
1 топ: алма
2 топ: алмұрт
3 топ: жүзім
Жемістер арқылы топтасады (алма, алмұрт, жүзім)
Күні::
2. Психологиялық тренинг
29. 11. 2016 жыл.:
«Ынтымақтастық атмосферасын орнату»
Бір- біріне жақсы тілектер айту
Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір- біріне жақсы тілектерін айтады
Күні::
Үй тапсырмасын тексеру
29. 11. 2016 жыл.:
І. «Білім минуты»
1. Гүлдің құрылысы?
2. Тозаңдану дегеніміз не?
3. Тозаңданудың қандай түрлері бар?
4. Жынысты көбею дегеніміз не?
5. Аталық құрылысы.
6. Аналықтың құрылысы.
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұраққа қол көтеріп жауап береді.
Жауап берген оқушы бағалау парағына белгіленіп отырады.
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
ІІ. «Ұшқыр ой»
Ерекше белгілері
Бунақденелілер арқылы
Жел арқылы
Гүлдері өте ұсақ, реңсіз
+
Гүлінде шірнесі бар
+
Тозаңы ірі, сырты кедір-бұдырлы
+
Тозаңы құрғақ, өте ұсақ
+
Гүлі аңқыған хош иісті
+
Гүлінде шірнесі жоқ
+
Гүлдері ірі, күлтелері ашық реңді
+
Гүлдерінде иісі болмайды
+
Майда гүлдері ірі гүлшоғырына жиналған
+
оқушылар берілген сипаттамаларды тозаңдану түріне қарай орналастыру керек
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
Миға шабуыл
29. 11. 2016 жыл.:
Оқушыларға сұрақ қояды
Өсімдікте гүл орнына не түзіледі?
Ойланып жауап береді.
Күні::
Жаңа сабақ
29. 11. 2016 жыл.:
Дұрыс айтасыздар балалар біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы жемістер деп аталады деп тақырыпты тақтаға жазады
«Хан жарлығы» әдісі
арқылы жаңа сабақты меңгерту
Жемістер
Жемістер : шырынды, құрғақ
Жаңа сабақтың тақырыбын тақтаға жазып алады. Тақырыптқа байлансты сызбанұсқаны сызып алады.
Күні::
Жаңа сабақты бекіту
29. 11. 2016 жыл.:
І. Сәйкестендіру
ІІ. Биологиялық диктант
ІІІ. Сәйкестендіру тест
1. Жидек
2. Жидек тәрізді
3. Сүйекті шырынды
Бұршаққап, бұршаққын, қауашақ, қанатты жеміс, дәнек, тұқымша, жинақталған жемістер.
1. шырыны мол, жұмсақ болады.
2. Олар ___, ___,
___ ___ деп бөлінеді.
3. Жидек жемістің сыртқы қабығы ___, ___, ___ көп болады.
4. Жидек тәрізді жемістер __, .
5. ___қабығы қатты, сүректенген, құрғақ болады.
Жауабы: 1. В 2. А 3. Д 4. Б 5. Г
Жауаптар
1. Шырын мол, жұмсақ болады.
А. Жидек тәрізді жемістер
2. Сыртқы қабығы мен ортаңғы қабаты бірігіп жеміс қабығын түзеді.
Б. Дәнек
3. Сыртқы қабаты жұқа, ортаңғы қабаты қалың етті-шырынды, ішкі қабаты - қатты сүйектенген.
В. Шырынды жемістер
4. Бір тұқымды жеміс.
Г. Бұршаққын
5. Қос ұялы, ішінде ұзынша тартылған жұқа жарғақты пердесі бар.
Д. Сүйекті шырынды
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
29. 11. 2016 жыл.:
Күні::
Рефлексия
29. 11. 2016 жыл.:
«Жеміс ағашы»
Жеміс ағашын жемістермен толтыру.
Сабақтың ұнаған кезеңін жеміс тәрізді стикерлерге жазып, жеміс ағашына ілу, ұнамаған жақтарын жапырақ тәрізді стикерге жазып, ағаш түбіне тастау.
Күні::
Үйге тапсырма беру
29. 11. 2016 жыл.:
Үй тапсырмасын мұқият жазып алуын талап етеді, сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтап, бағалайды.
«Жемістердің маңызы» тақырыбында реферат жазу.
Күнделікке тапсырманы жазып алады, бағаларын қойғызады.