Барлығы неше алма

Тақырыбы: 7 саны мен цифры
Сабақтың мақсаты: Білімділігі :7 санының құрамы туралы түсінік беру . Сәйкеc
теңдіктерді жазуды оқу, оларды пайдалануды
қалыптастыру.
Дамытушылығы : оқушылардың дүниетанымын, ойлау
қабілеттерін дамыта отырып, пәнге деген
қызығушылықтарын арттыру, ой-өрісін жетілдіру, зейінін
қалыптастыру.
Тәрбиелілігі: партада дұрыс отыруға тындай білуге, адам еңбегін құрметтеуге, кішіпейілділікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: 1-ден 7-ге дейінгі сандар, түрлі-түсті суреттер, үлестірме материялдар .
Түрі: Рольдік ойындар сабағы .
Типі: Дәстүрлі емес сабақ .
Әдісі: Сұрақ- жауап, рольдерге бөлу .
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
- Сәлеметсіндерме балалар !Оқу құралдарынды түгендеп, түзу отырындар
ІІ кезең өткен тақырыпты қайталау .
- Балалар, біз сендермен бірге мына сандарды санап жіберейік :1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
- Өте жақсы ал енді осы сандар туралы білетін санамақты қайталайық
1 дегенім -бесік 6 дегенім - ақыл
2 дегенім- елім 7 дегенім- жалау
3 дегенім -үміт 8 дегенім - сөзің
4 дегенім -төзім 9 дегенім- тоқтау
5 дегенім - бақыт 10 дегенім -Отан
Жарайсындар .
ІІІ. Жаңа тақырыппен жұмыс
Олай болса, бүгін осы 7 санының құрамымен танысамыз, жазамыз 7 санын ауада жазамыз .
Балалар күзде елдер бақтарынан не жинайды? (алма, алмұрт)
Алманы қалай жинайды ? (Асықпай шіріп кетпеу үшін бір-біріне соқпай жинайды )
- Дұрыс, ендеше біз де бүгін алманы мына екі себетке жинаймыз . Ағашта неше алма бар екен ?( жеті )
- Ал екінші себетте ше ? (үшеуін )
- Барлығы неше алма? (Жеті )
- Ал тағы қалай бөліп салуға болады ? ( оқушылар бірнеше тәсілдерге бөліп алмаларды алады )
Сергіту сәті: Бір, екі, үш жинап алып күш
Жалқаулықты тастаймыз
Сабақты біз бастаймыз.
ІY. 1 тапсырма :Сандармен жасырынбақ .
Сандар жазылған карточкаларды жасыру
2 тапсырма : Көрнекілік арқылы түсіндіріп перфокарта арқылы жаздыру.
1+6 = 7 7 - 1= 6
2+5 = 7 7 - 2 = 5
3+4 = 7 7 - 3 = 4
7 - 2 = 5
3 тапсырма : Санамақ арқылы фигуралар жасау
Оқушылардан қандай фигура екенін сұрау
4 тапсырма : Ойлан, ізден, тап !
- Бір аптада неше күн бар ? (7)
Дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма, сенбі, жексенбі
2. 5-ке 2-ні қоссақ неше болады ? ( 7)
3. 3 балыққа 4 балықты қоссақ неше болады ? (7)
Жарайсыңдар дұрыс жауап бердіңдер.
Y. Сабақты қорыту
Ауызша сұрақ-жауап, тақтаға ілінген плакаттағы суреттер арқылы пысықтау
YІ. Бағалау:
Кемелұлы атындағы жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
7 саны мен цифры
Мектеп алды даярлық тобының тәрбиешісі: Дакенова Айжан
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz