Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Мақсаты
Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі. болу туралы таныстыру.
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Күтілетін нәтиже:
Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (дупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі. туралы танысады.
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер
«Джиксо» әдісі, Блум түймедағы, Хронологиялық кесте, «Миға шабуыл» әдісі.
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Модульдердің кіріктірілуі
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау. Ақпараттық-коммуниациялық технологияларды қолдану. Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Оқытудағы басқару және көшбасшылық
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Кезең
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Кіріспе бөлім
2 минут
Топқа бөлінуге нұсқау жасаймын. Джиксо әдісі арқылы 1, 2, 3, 4 санау арқылы топқа бөлінеді.
1, 2, 3, 4 санау арқылы топқа бөлінеді.
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
5 минут
Үй тапсырмасын бекіту. Үйде құрастырып келген тест сұрақтарын «Джиксо» әдісі арқылы орындатып, топтық бағалау жүргіземін.
Құрастырып келген тесттерін топтар бір-бірімен алмасып, белгілейді, тексереді, бағалау критерийлеріне сүйене отырып бағалайды.
Смайликтермен формативті бағалау.
Топтық бағалау
Тест парақшалары, бағалау парақшасы, смайликтер
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Жаңа сабақ
таныстырылымы
18 минут
Жаңа сабақтың тақырыбын Блум түймедағын жасатамын. Түймедақ күлтешесінде жазылған сұрақтарға жауап жазғызып, өз пікірлерін дәлелдеуге нұсқау жасаймын.
Берілген сұрақтарға ой қозғау арқылы жауап жазып, пікірлерін дәлелдейді.
Смайликтермен формативті бағалау.
Топтық бағалау
Бағалау парақшасы, смайликтер
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Жаңа сабақты қолдану
5 минут
Хронологиялық кестені толтыртамын.
Алған білімдерін қолданып, хронологиялық кестені толтырады.
Смайликтермен формативті бағалау.
Топтық бағалау
Бағалау парақшасы, смайликтер
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
Қорытынды
5 минут
«Миға шабуыл» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау.
Бір-бірлеріне сұрақтар қойып, өткен тақырыптар бойынша білімдерін қорытындылайды.
Смайликтермен формативті бағалау.
Топтық бағалау
Бағалау парақшасы, смайликтер
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
5 минут
Бағалау. Смайликтермен формативті бағалау.
Топ басшыларына топ мүшелерін бағалатамын.
Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетеді.
Топ басшысы бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ мүшелерін бағалайды.
. Смайликтермен формативті бағалау.
Топтық бағалау
Бағалау парақшасы, смайликтер
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
4 минут
Рефлексия. Не білдім? Не білемін? Не білгім келеді? Деген сұрақтарға стикерге жазғызамын.
Берілген сұрақтардың жауаптарын стикерге түсіріп, рефлексия парағына іледі.
Рефлексия плакаты, стикерлер
Тақырыбы: Генетикалық ақпарат. Н. К. Кольцов. ДНҚ - нәруыз синтезделу үшін матрица (қалып) болып табылады. ДНҚ-ның екі еселенуі (редупликациясы) . ДНҚ матрицасына сәйкес ақпараттың РНҚ-ның түзілуі.:
1 минут
Үйге тапсырма беремін. Жаңа тақырыпты оқып келу.
Күнделікке жазып алады.
Күнделік