Пән: Қазақ тілі Мектеп:
№13орта мектеп
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі
:Тілдік нормалардың қолданысы
Бөлімше:
4. 2
Грамматикалық нормаларды сақтау
Күні:
21. 06. 2019
Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.
Сынып:
3
Қатысқандар саны:24
Қатыспағандар саны:
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Сабақ тақырыбы:
Зат есімнің тәуелденуі
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
3. 4. 2. 2. Тәуелдік жалғауларының қолданысын білу.
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Сабақ мақсаттары
Күтілетін нәтиже
Тәуелдік жалғауының тәуелдік ұғымын білдіретінін, үш жағы болатынын және олардың I, II жақтарының адамға меншікті айтылатынын, III жақ адамға да, басқа заттарға қатысты екенін ұғындыру. Жаттығу барысында сөзді дұрыс тәуелдей білу дағдыларын арттыру.
Барлық оқушылар:
-тәуелдік жалғауының тәуелдік ұғымын білдіретінін, үш жағы болатынын түсінеді;
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Оқушының көпшілігі:
-тәуелдік жалғаулары кестесі негізінде зат есімдерді жекеше, көпше түрде тәуелдейді;
-мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбын, ондағы негізгі ойды анықтайды;
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Оқушылардың кейбірі:
- сөйлемнің ішінде қолдана алады;
- мәтіндердің ішінен тәуелдік жалғауларды таба алады.
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Ойлау деңгейлері
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Бағалау критерийлері
-тәуелдік жалғауларының қолданысын біледі;
- зат есімдерді жекеше, көпше түрде тәуелдейді;
-мәтіндердің ішінен тәуелдік жалғауларды табады.
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Тілдік мақсат
(тілдік емес пәнге)
Көптілділік:
Қылқалам - кисть - brush
Ою - орнамент -ornament
Домбыра - домбыра -dombra
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пәндік лексика және терминдер
Тәуелдік жалғауының көпше және жекеше түрлері
Тәуелдік жалғау нені білдіреді?
Түбір сөзге дауысты дыбыстан басталған тәуелдік жалғауы жалғанғанда қандай өзгеріс болады?Дәлелде.
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Талқылауға арналған сұрақтар:
Тәуелдік жалғауларды дұрыс қолдану
Сіз неліктен екенін . . . айта аласыз ба?
Жазылым бойынша ұсыныстар
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Құндылықтарды дарыту
Өнер түрлерінің адам өміріндегі маңыздылығын ұғындыру . Оқушыларды өнерді бағалай білуге, өнер иелерін, туындыларын қастерлей білуге, «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары арқылы білімді, саналы, ұрпақ тәрбиелеу.
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пәнаралық байланыстар
Әдебиеттік оқу, математика, көркем еңбек, музыка
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
АКТ қолдану дағдылары
Мұғалім дағдысы :
Интербелсенді тақта.
Оқушы дағдысы:
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Бастапқы білім
Негізгі және туынды зат есім
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың жоспарланған іс-әрекеттер
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Сабақтың басы
2 минут
3минут
3 минут
4минут
Психологиялық дайындық
«Тілек шеңбері»
Мақсаты:
Сыныпта жағымды атмосфераны туғызу және бір-біріне жылылық сыйлау
Мынау менің жүрегім,
Бәрі осыдан басталған.
Мынау басым ақылды,
Бәрін осы басқарған.
Мынау менің оң қолым
Мынау менің сол қолым,
Барлық істі атқарған.
Оқушылар шеңберге жиналып, бір-бірінің қолдарынан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп жылы лебіз, тілек айтады.
«Өнерліге өріс кең»
ойыны арқылы топқа бөлу.
Мақсаты:
Оқушылардың сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамыту.
Оқушы әрекеті
:
«Қылқаламның, оюдың, домбыраның»
суреттерін алып, сол арқылы топқа бөлінеді.
1-топ
:«Суретшілер»
2-топ
: «Шеберлер»
3-топ:
«Күйшілер»
Жұмыс ережесімен келісу
-
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
-
Уақытты үнемдейміз!
-
Нақты, дәл жауап береміз!
-
Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!
-
Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
Өткенді пысықтау:
Ой шақыру
(Т) «Бір айналым сөйлесу стратегиясы»
Мақсаты:
Зат есімнің құрамы, тұлғасына, мағынасына қарай бөліну білімдерін нақтылайды.
Мазмұны:
Әр топқа берілген сызбаларды орындайды.
1-топ: «Сәйкестендір»
2-топ:«Сөз құрамына талда»
қаламгерлер, мүсінші
3-топ
:
Сызба арқылы қос:
әділ лық
ас хана
бай дік
Тыңдалым және айтылым
(МК )
«Белсенді оқыту әдісінің «Нұсқау беру және айту»
тәсілі арқылы түсініктерін қалыптастыру.
-Барлық істі атқаратын не?
-Қол. (заттың атын білдіреді)
Осы сөзді өзгертіп жаздым.
Қол --қолым --қолың --қолыңыз --қолы
-Сөздерге не жалғанды?
-Жалғау. (--ым, ---ы, --ыңыз, --ы) .
Осы сөздердің айтылуына көңіл бөлейік. Яғни, олар біреуге меншіктеліп айтылып тұр. Бұл сөздер тәуелденіп тұр. Зат есім тәуелденеді екен.
Сабақ тақырыбы және оқу мақсаттары таныстырылып, бағалау критерийлері айтылады.
«Ай мектеп» «Зат есімнің тәуелденуі» бейнекөрсетілімнен көрсету.
Тренинг
Ойын:
«Өнерліге өріс кең»
Суреттер
Сызбалар
Интерактивті тақта
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Сабақтың ортасы
15 минут
Сергіту сәті
3минут
Негізгі бөлім:
Кестемен жұмыс
(МК) Белсенді оқытудың «Түсіндіру және сипаттау»
тәсілі арқылы мұғалім кестенің көмегімен тәуелдік жалғаулы сөздердің үш жақта, жекеше және көпше түрде айтылатынын аңғартады.
Мақсаты:
Зат есімнің тәуелденуі туралы түсінік беру.
Мазмұны:
Кестеден зат есімнің тәуелденуі, жалғаулары жайлы түсіндіріп, оқу мақсаттары мен сабақтың тақырыбы айтылады.
Зат есімнің тәуелденуі
Есіңе сақта!
Заттың біреуге меншікті екенін білдіретін жалғауларды
тәуелдік жалғаулары
дейміз.
Жекеше
Көпше
І-жақ Менің дос
ым
Біздің достар
ымыз
ІІ-жақ Сенің дос
ың
Сендердің достар
ың
Сіздің дос
ыңыз
Сіздердің достар
ыңыз
ІІІ-жақ Оның дос
ы
Олардың достар
ы
Оқылым
(Ұ; Т; Қ) «Сұрақ қою және талқылау»
әдісі арқылы
өлеңді оқу. Өлеңге ат қойып, негізгі ойды анықтау. Өз пікірін білдіру.
Тәуелдік жалғау
-сөзді қатынасқа түсіретін қосымшаның бір түрі. Тәуелдік жалғау заттың біреуге немесе бір нәрсеге тәуелді(меншікті) екенін білдіреді. Тәуелденетін зат 3 жақтың біріне меншікті болып тұрады. Сол себепті, тәуелдік жалғауының 3 жағы және әр жақтың өзіне тән жалғаулары болады.
жақ
жекеше
көпше
I жақ
-м, -ым, -ім
(әжем, дәптерім)
-мыз, -міз,
-ымыз, -іміз
(әжелеріміз, дәптерлеріміз)
II жақ
-ң, -ың, -ің
(әжең, дәптерің,
әжеңіз, дәптеріңіз)
-ың, -ің, -ыңыз, -іңіз
(әжелерің, дәптерлерің,
әжелеріңіз, дәптерлеріңіз)
III жақ
-сы, -сі, -ы, і
(әжесі, дәптері)
-ы, -і
(әжелері, дәптерлері)
Түбір сөзге дауысты дыбыстан басталған тәуелдік жалғауы жалғанғанда, түбір сөздің соңғы буынындағы ы, і дыбыстары түсіп қалады. Мысалы:
халық+ ым = халқым
бөрік +ім = бөркім
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
40-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Өлеңдегі негізгі ойды анықтап, ат қояды. Өлеңге өз пікірлерін білдіреді.
Жазылым:
өлеңнің соңғы шумағын көркемдеп жазу.
Өлеңнің соңғы шумағын көркемдеп жазады. Оқушылардың әріптерді байланыстырып көлбеу, таза жазуы қадағаланып, бағыт беріледі.
Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды. (әкемді, ақылымен, анамның)
ҚБ «Күлегештер»
арқылы бағалату
Ой сергек(сергіту сәті)
Оқушылардың кейбірі
(Ө; Т; Қ) «Ойлан, бірік, бөліс»
тәсілінде жұмбақты шешу. Тәуелдеулі зат есімдерді табу.
41-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін табады. Тәуелдеулі зат есімдерді тауып, түбір сөздің соңғы дыбысының өзгеру себебін түсіндіреді.
Екі желім-
Күйдің көрігі,
Әннің көлігі.
Жұмбақтың шешуі:(
домбыра
)
(Көрік- көрі
гі
, көлік -көлі
гі
)
(ҚБ) :«Жарайсың!Өте жақсы!Тамаша!»мадақтау сөздері арқылы бағалау.
Кейбір оқушылар
(Т; Ж) «Ойлан, тап!»
Мақсаты:
Жасырынған сөздерді табу, сол сөздерді тәуелдеп үш жақта айту.
Мазмұны:
Тізбектен өнерге қатысты сөздерді тауып қоршайды, тәуелдейді.
Сөздерді үш жақта, жекеше және көпше түрде айт.
Тізбектегі өнерге қатысты сөздер:(
биші, термеші, әнші
)
ҚБ «Бағдаршам»
арқылы бағалатамын.
Оқушылардың барлығы
(Т) Саралаудың «Тапсырма »
тәсілі арқылы деңгейлік тапсырмалар беріледі.
Мақсаты:
Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы білімдерін дамыту.
Мазмұны:
Сөздерді сәйкестендіру, тест шешу, тиісті әріпті қою арқылы бірлесе ойланады, талқылайды.
А-деңгей :Сөздерді сәйкестендір
Олардың атасы
Сіздің суретің
Менің кітабы
Сенің өнеріңіз
Оның балам
В-деңгей: Дұрыс жауапты белгіле
Тәуелдік жалғау нені білдіреді?
А) заттың жіктелуін
Ә) заттың көп екенін
Б) заттың меншікті екенін
Тәуелдік жалғау жалғанып тұрған қатар
А) бастық, шебер, гүлдеді
Ә) биі, көрпем, орамалыңыз
Б) диқаншы, аңға, екіні
С-деңгей: Тиісті әріпті қой, қай жақ екенін тап
.
Арманның ағас . . . шебер суретші. Ана . . . кесте тігуді үйретті. Сіздің сағат . . . маған ұнады.
ҚБ
Семантикалық картамен жұмыс.
Бағалау критерийі
Дескриптор
Тәуелдік жалғауларының қолданысын біледі;
-өлеңге ат қойып, негізгі ойды анықтайды;
-өз пікірлерін білдіреді;
-сөздерді сөз құрамына талдайды;
Бағалау критерийі
Дескриптор
Тәуелдік жалғауларының қолданысын біледі
-жұмбақтың шешуін табады;
-тәуелдеулі зат есімдерді табады;
-түбір сөздің соңғы дыбысының өзгеру себебін түсіндіреді;
А
О
Н
Ю
С
Я
К
Ә
Щ
Р
В
Ғ
Д
Э
Ч
М
Б
И
Ш
І
Ы
Қ
Ә
Ф
Ц
Д
И
Ң
Ъ
Ә
Э
Й
Э
Ү
Р
Ө
Т
Е
Р
М
Е
Ш
І
К
Ъ
Ө
Х
Ч
Ө
Ъ
Х
Ж
Ө
Ы
Б
З
Қ
Е
Б
Ү
Щ
Ю
Ф
Я
Г
Е
Ә
Н
Ш
І
М
З
Бағалау критерийі
Дескриптор
Зат есімдерді жекеше, көпше түрде тәуелдейді;
жасырынған сөздерді табады;
- сөздерді үш жақта, жекеше және көпше түрде айтады;
-тәуелдік жалғауларды қолдана біледі.
Бағалау критерийі
Дескриптор
Мәтіндердің ішінен тәуелдік жалғауларды табады.
-тәуелдеулі сөздерді сәйкестендіреді;
-дұрыс жауапты белгілейді;
-тиісті әріпті қояды, қай жақ екенін табады.
Сөздер
І менің
ІІ сенің
Сіздің
ІІІ оның
әкем
+
борың
+
үйің
+
сандығым
+
жейдесі
+
кесеңіз
+
№3
Дәптермен жұмыс
Оқулық
№3 дәптермен жұмыс
Оқулық
Сызба:
«Жасырынған сөз»
Деңгейлік тапсырмалар
Семантика
лық карта
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
Пән: Қазақ тілі Мектеп:№13орта мектепҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:Тілдік нормалардың қолданысыБөлімше:4. 2Грамматикалық нормаларды сақтауКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Сугирбекова Н.Сынып:3Қатысқандар саны:24Қатыспағандар саны::
3минут
Сабақтың соңы
5минут
Кері байланыс
2минут
Үйге тапсырма:
Саралау - оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Саралаудың «Тапсырма »
тәсілі арқылы деңгейлік тапсырмалар беріледі.
Мақсаты:
Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы білімдерін дамыту.
А деңгейдегі
қолдауды көбірек қажет ететін оқушыларға көмектесіп, кеңес беремін, білімге деген қызығушылықтарын оятамын.
Саралап оқытудың « Дереккөз»
тәсілі арқылы алдын ала қабілеті жоғары үш оқушыға зат есімнің тәуелденуінен құралған мәтін жазып келу тапсырылды.
Белсенді оқытудың «Қорытынды шығару және есте сақтау»
әдісімен
«Қайда менің өз жағым?»
ойыны арқылы сабақты бекітемін.
Мақсаты:
Сабақты қорытындылауға арналған тапсырмаларды орындату.
Саралап оқытудың «Дереккөз»
тәсілі арқылы алдын- ала үш оқушыға зат есімнің тәуелденуінен құралған мәтін жазып келу тапсырылады.
(Т; Ж)
«Ойлан, тап!»Белсенді оқытудың «Бекіту және қолданысқа енгізу»
әдісі
Мақсаты
:Оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілетін дамыту.
Мазмұны:
Тізбектен жасырынған өнерге қатысты сөздерді тауып қоршайды, тәуелдейді.
Сөздерді үш жақта, жекеше және көпше түрде айт.
Тізбектегі өнерге қатысты сөздер:(биші, термеші, әнші)