Оқушыларды топқа бөлу. Сабақ барысы

Сабақтың тақырыбы:
Дауыссыз Қ мен Ғ
Мұғалімнің
аты-жөні: Байдәулетова Б. С.
Күні:
СЫНЫП: 2 «Б»
Пәні:қазақ тілі.
2. 1. 4. 1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау
2. 2. 3. 1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру
2. 3. 5. 1 -жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету, толықтыру
2. 4. 1. 3* - дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазу
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Дауыссыз б мен п жазылуы туралы тақырыпты меңгерту, жаттығулар орындайды
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Дауыссыз б мен п әріптерінің жазылу ерекшелігі туралы білімдерін тиянақтайды
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады :Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Басталуы
5 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Оқушылар шеңберге жиналып, бір-біріне тілектерін айтысады. Мұғалім : Балалар!
Мейірімді жүрекпен,
Ақ пейілді тілекпен.
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық!
Оқушылар : (артқа бұрылып)
Үлкенге де сіз, кішіге де сіз,
Сәлембердік сіздерге, құрметпенен біз!
Жаңа білім
10 минут
Ортасы
7 минут
Білу және түсіну.
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
«Ой ашар»:
Сөздік диктант: Берілген сөздерді жаз, дыбыстық талдау жаса. Ағайын, бөлінгіш, жапырақ, достар, оқулық, қағаз, т. б. Дескриптор: Сөздерді жазады. Әр топ өз аттарына лайық дыбыстық талдау жасайды. Бағалау.
Оқулықпен жұмыс: «Жариялау» әдісі. «Ауылда» тақырыбын түсініп оқу. Сұрақтарға жауап бер. Сұхбатты кімнен алады?
Дескриптор : «Ауылда» тақырыбын түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Мәтіннен п әрпіне аяқталған сөздерді көшіріп жазып, п әрпінің астын сызады.
Бағалау.
Дәптермен жұмыс: «Таныс, ойлан, орында» әдісі. 11-жаттығу, көп нүктенің орнына п, б әріптерінің тиістісін қойып, сөздерді көшіріп жаз.
Оқулық,
мәтіндер.
12 - жаттығу, Мақалды оқып, жатқа жазады.
Бағалау.
Сергіту сәті
2 минут
Аяқталуы
Сабақты бекіту
3 минут
Ой қорытыу
БББ кестесі
Кері байланыс
3 минут
«Бағдаршам әдісі» кері байланыс
Қызыл түс: өте жақсы түсіндім. Мен үшін қызықты болды.
Жасыыл түс:Мен сабақты жақсы түсіндім.
Сары түс:Әлі де ізденуім керек.
Сабақ 52
Дені саудың-жаны сау.
Көп ұйықтаған зиянау.
2. 1. 4. 1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану
2. 2. 3. 1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау
2. 3. 1. 1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру
Барлық оқушылар орындай алады
Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады.
Қызығушылықты ояту.
Сыныпты қалыпқа келтіру.
Үй жұмысын сұрау.
Ой-сергек.
Мағынаны ажырату.
Ой қозғау.
Жаңылтпашты жаңылмай айт.
Ұйқышыл кісіні ұйқы қысты,
Ұйқышыл кісінің ұйқысы күшті.
Жаңылтпаш арқылы тақырыпқа болжам жасату.
Сабақтың мақсатын айту.
Жетістік критерийін анықтау
Оқылым
Жұптық жұмыс.
Тапсырма ертегідегі нақыл сөзді тауып, мағынасын түсіндіріңдер.
Бағалау: Жұптар бір-бірін өзара ауызша бағалайды.
Дескриптор:
Нақыл сөзді тауып, мағынасын түсіндір-2б
Жеке жұмыс.
Суретке қарап, ертегідегі сүттің іс-әрекетін қара сөзбен әңгімеле.
Дискриптор:
Ертегідегі сүттің іс-әрекетін өз сөзімен әңгімелей біледі - 2б
Топпен жұмыс.
1-топ. Берілген сөздерден сөз құрап жазу.
3-топ. Жұмбақ шешу.
Сылдыр сұйық су емес,
Ішсең сусын қанады.
Ақ болса да қар емес?
Шешуін кім табады? (сүт)
Мал төлдеп әр ауыл
Пісірдік ақ бауыр. Бұл не? (уыз)
Күбіге құйып піскен не? (қымыз)
Ұйытып қойып ішкенім не? (айран)
Кілегей шайқап алғаным не? (май)
Сөреге кептіріп жайғаным не? (құрт)
4-топ. Кестені толтыр.
Бағалау: Бас бармақ көрсету арқылы
Дискриптор:
Топ бойынша тапсырмаларды орындай алады-2б
Венн диаграммасы.
Сүт өнімдері
Сусындар Тағамдар
Блиц-турнир сұрақтары. Кім жақсы меңгерді?
- Ақын ертегіде ненің әрекетін суреттеген?
- Сүттің аянышты халын кім байқады?
- Жұрт «сары су» жайлы не дейді?
- Ертегінің авторы кім?
- Бір күні сүтке не болыпты?
- Ақын осы ертегі арқылы не айтпақ болды?
- Ел-жұрт неге қайран қалды?
- Ұйықтаймын деп сүт қандай күйге ұшырады?
- Өлең неліктпен ертегіге жатады деп ойлайсың?
Үй тапсырмасы:
«Адам күніне неше сағат ұйықтау керек? Осы сұраққа жауап іздеу.
Рефлексия.
Қызық болды . . .
Түсінбедім . . .
Кері байланыс: Ауызша.
Жетістік критерийлері арқылы;
Бас бармақ арқылы.
Құндылықтарды дарыту
Ынтымақтастық
Құрмет
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, АКТ қолдану дағдылары. Осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі, тәрбиелік мәні: әр нәрсенің қадірін білуге, төзімділікке, сабырлыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz