Сандармен амалдар орындау

Орындаган Жумабаева Гулзира
Сандармен амалдар орындау болимшесин курайтын угымдар мен арекеттер тасилдеринин си паттамасы оз жумыс жоспарым негизинде дайындаган 3сыныпка арналган кысқа мерзімді жоспарым берилген тапсырма жайында
Пәні: математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны:
1С «Кестелік көбейту және бөлу» бөлімі
«Тірі табиғат . Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен(жарық пен қараңғы) » ортақ тақырып аясында
Күні:
Сынып: 3
Мектеп: ЖББ №5 ОМ
Мұғалімнің аты-жөні:Жумабаева Гулзира
Қатысқандар: 25
Қатыспағандар:0
1. 2. Сандармен амалдар орындау
Оқушылардың барлығы: 9 санына көбейту кестесін құрады, біледі және қолданады;
Оқушылардың көпшілігі: Кестелік көбейтудің негізінде өрнектердің мәнін табады Оқушылардың кейбірі :9-ға көбейту кестесін қолданып, берілген есептерді шығарады
Пәндік лексика және терминология: Өрнек, көбейту және бөлу, көбейту мен бөлу компоненттері,
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
- Қандай арифметикалық амалдарды білесің?
-Көбейту мен бөлу қандай амалдар?
Сабақ барысы
Уәж және бекіту
4 мин
Негізгі бөлім
25 мин
2 мин
Психологиялық ахуал:
«Сен маған, мен саған» ойыны
Мақсат : Сыныпта ынтымақтастық атмосфера орнату, сабақ мақсатын анықтау.
(ҰЖ) М: Оқушыларға сұрақтар қоямын
- Сіздерге неге байланысты сандарды берілді?
- Не құрастырдыңыздар?
- Осы сандардың өткен сабақпен байланысы бар ма?
- Осы ойында келтірілген сандар мен амалдарды пайдалана отырып бүгінгі сабақтың мақсатын қалай анықтар едіңіздер
Оқытудың белсенді әдіс- тәсілдері
“Ойлан” “Салыстыру"әдісі
Мақсат :Көбейту кестелерін еске түсіру арқылы сабақтың мақсатын ашу.
М: Көбейту кестелерін таратамын.
Тапсырма№1 (ҰЖ) Әр топқа 2-ден, 9-ға
дейінгі көбейту кестесін таратамын. Оқушыларға кестелерді реттеп қоюды ұсынамын. Оқушылар сандарды 2-ге, 3-к 4-ке, 5-ке, 6-ға, 7-ге, 8-ге көбейтудің кестелік жағдайлары берілгенін түсініп, ретімен қоюларын сонымен қатар9х1, 9х2, 9х3, 9х4, 9х5, 9х6, 9х7, 9х8, 9х9, 10х9 өрнектері жазылған көбейту кестесі берілгенін анықтауларын бұл кестені соңғы орынга орналастыруларын қадағалаймын
« Айналмалы бекет » әдісі
(ТЖ) . Оқулықпен жұмыс
Мақсаты: оқушыларға амалдарды орындатып өрнегінің мәні ең үлкен сан болатын кітап түсін анықтау.
М: Оқушыларға оқулықтағы өрнектің мәнін табуды ұсынамын.
Тапсырма№2 «Кітапхана»
9*8+6*3өрнегінің мәні ең үлкен сан болатыны анықтайды. (90)
( ЖЖ) " Көршінмен талқыла "әдісі.
Мақсаты: 9-ға көбейту кестесін қолдануға бағыттау, көбейту кестесін қолдану бойынша алғашқы дағдыларын қалыптастыру.
М: Шағын топтық жұмыс ұйымдастырамын. Оқушыларға мысалдарды ламинатталған параққа жазып, тапсырманы орындап болған соң парақтарын бір бірімен алмастырып, топтар ар
Тапсырма№3 ( Дәптермен жұмыс)
А) Аулада 9 мысық жүр . Олардың неше аяғы бар
Ә ) Бір собықта 9 бұршақ бар. Осындай 3 собықта қанша бұршақ болады?
Б) Бұтаның артынан көжектердің 18 құлағы көрініп тұр. Қанша көжек тығылып тұр?
В) Альбомның әр бетіне 6 суреттен жапсырылған. Альбомның 9 бетінде неше сурет бар?
Г ) Бақшада 6 жүйек бар. Анасы 5 жүйетің әрқайсысынан 9қиярдан жинады, ал алтыншы жүйектен 8 қияр жинап алды. Анасы барлығы қанша қияр жинады?( 36 аяқ. 27 бұршақ. 9қоян. 54 сурет. 53қияр )
«"Ізін тап”» әдісі
Мақсаты: Кестелік көбейту мен бөлуді және белгісіз компаненттерді табу
М: Берілген теңдеулерлің дұрыс шығарылуын қадағалаймын.
( Жж) Тапсырма№4 :
Ә) Теңдеулерді шешіңіздер :
9 * а=72 90 : б = 9 с * 9=81
Тембилдинг. «Қуыр -қуыр қуырмаш»
Мақсаты: Оқушылардың бойын сергіту.
Оқушылар шеңберге тұрып, көбейту кестелеріне байланысты сұрақтарға жауап береді.
Тапсырманы өз беттерінше орындап, 9-ға көбейту кестесін құрады, сабақ барысында қолданады.
Тапсырма жауабын кеспе қағаздардың көмегімен ұйымдастырады. Бір топ жауаптарды оқиды, қалған оқушылар жасыл немесе қызыл түсті кеспеқағазды көрсетіп, жауаптарын салыстырады.
( Қазақстанның ғарышкерлері )
Ламинатталған параққа жазылған тапсырмаларды орындайды. А тапсырмасында өрнектің мәнін табады, Ә тапсырмасында теңдеудің шешуін табады. Болғаннан кейін жұптар арасында өзара тексеру өткізеді.
Кітапта берілген теңдеулерді шешеді, дәптерлеріне жазған жауаптарын салыстырады.
Ауызша бағалау
(Жарайсың, тамаша, керемет. )
Ұжымға бағалату
Көршісіне бағалату
Жіктеу:
Сандар мен
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz