Идеал газ күйінің теңдеуі

Бөлім:
Жылу механикасы
6-тарау . Молекулалық -кинетикалық теория негіздері
Педагогтің аты-жөні
Күні:
Сынып: 10«А»
Қатысушылар саны:
24
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
Сабақтың мақсаты:
Идеал газ күйінің негізгі теңдеуін
түрлендіріп есептер шығарады
ЕҚБ. идеал газ күйінің негізгі теңдеуін
түрлендіріп олимпиадалық есептер шығарады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы:
(7 мин)
І. Ұйымдастыру кезеңі Амандасу.
ІІ. Р, Т, V шамалары жазылған қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу
Quizziz. com
тапсырмасы арқылы өткен игерген білімдерін тексеру
Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын таныстырады
Топқа бөлінеді.
Оқушылар өткен тарау бойынша өз білімдерін тексереді
Дискриптор
мадақтау
А4 қағаз қиынды
лары
https://quizizz. com/admin/quiz/?source=quiz_page
Сабақтың ортасы:
35 мин
12 мин
Бекіту:
23 мин
Қорытынды
1 мин
Жаңа тақырыпты ашу үшін видео көрсетіп, « Миға шабуыл» әдісі сұрақтар қою.
1. Идеал газ қандай қасиеттерге ие?
2. Нақты газ бен идеал газ ұқсастығы мен айырмашылықтары қандай?
3.
Топтық жұмыс:
«Құрастыр, сосын жауап бер »әдісі бойынша МКТ-ның негізгі теңдеуі (n) арқылы, концентрация, зат мөлшері,
молекула санын анықтайтын формулалары бар слайд көрсетіліп
топтарға осы формулаларды біріктіріп жаңа формула құрастыру береді.
Жұппен-топпен :
« »әдісі 3 топқа
3 есеп
20-жаттығу,
1-есеп
Қысымы 2, 3·10 5 Па, көлемі 0, 02м 3 , массасы 30г аммиактың NН 3 температурасын анықтаңдар
2 есеп
Қысымы 0, 29МПа, сыйымдылығы 10л баллонның температурасы 17 0 С. Осы баллонда қанша зат мөлшері бар екенін анықтаңдар.
3-есеп.
Температура 47 0 С, атмосфералық қысым 10 5 Па болған кездегі оттек тығыздығын анықтаңдар.
Дарынды оқушыға
5-есеп
Газдың көлемін екі есе азайтқандаоның қысымы 120кПа-ға артты, ал абсолют температурасы 10% - ке өсті. Оның бастапқы қысымын анықтаңдар
Бағалау критерийі :
идеал газ күйінің негізгі теңдеуін
түрлендіріп есеп шығарады.
Дискриптор:
1. Формуланы біледі. [1]
Формулаларды түрлендіре алады. [1]
Белгісіз шаманы анықтап, жауабын табады. . [1]
«Кім жылдам?» әдісі арқылы
learningapps. org қосымшасы бойынша қорытынды жүргізу
Сұрақтармен танысады, видео көреді, сұрақтарға жауап береді.
Формулаларды біріктіре отырып
Идеал газ күйі теңдеуін қорытады
Талдайды
Пікір алмасады
Есеп шығарады
Тұрақты шамалар мен теңдеулерді біріктіреді
Мадақтау
Өзара тексеру және бағалау
Дискрип
тор бойынша
бағалау.
Шапалақтау
https://www. youtube. com/watch?v=5irsRUWNlnk
Слайдтар
Оқулық
https://learningapps. org/display?v=ppi20dp5j22
Сабақтың соңы:
(2 мин)
- Рефлексия,
- Үй тапсырмасы
Рефлексия: «ПЛЮС-МИНУС-ҚЫЗЫҚТЫ» әдісі арқылы
«П»- «+» oқушы сабақ барысында өзіне ұнағанның бәрін жазады.
«М»- «-» оқушы сабақта өзіне қиындық тудырған немесе әлі де талдауды қажет ететін тұстарын жазады.
«Қ»- «*» оқушылар жаңа ақпарат немесе өзін қызықтырған мәліметтер туралы жазады.
§20
20ж-4 есеп
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz