Бөліп шығару

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бөлім:
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты
Күні:
Сынып:
Қатысушылар саны: 18
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар: Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйелерін танып біледі.
Оқушылардың басым бөлігі : Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйесінің құрылысын салыстыра алады.
Кейбір оқушылар: Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың зәр шығару жүйелерінің құрылысына талдау жасап, эволюциялық дамуына сәйкес саралай алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру
кезеңі
5 минут
5 минут
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
Ынтымақтастық атмосферасын құру.
Оқушыларды тақырыпқа сай, «фотосуреттер» арқылы 4 топқа бөлу
1 топ «Қарапайымдар»
2 топ «Омыртқасыздар»
3 топ «Буынаяқтылар» 4топ «Омыртқалылар»
Үй тапсырмасын «Сәлемдеме жіберіңіз» әдісі бойынша сұрау.
- Эфир майлардың өсімдіктер үшін маңызы қандай?
- Шайырдың маңыздылығы неде?
- Шірнеліктер дегеніміз не?
«Ағзалардың бөліп шығару жүйесі» тақырыбында бейнефильм көрсету.
Кері байланыс.
Өткен тақырыпты меңгергенін көрсету.
Суреттер
«Ағзалардың бөліп шығару жүйесі»туралы бейнежазба
https://www. youtube. com/watch?v=URDRM-kk1AI
Жаңа сабақ
10 минут
Топтық жұмыс. «Ойлан - жұптас - бөліс» стратегиясы.
Оқулықтан мәтінді оқу.
1-топ Біржасушалы омыртқасыздардың бөліп шығару мүшесіз
2-топ Құрттардың және ұлудың бөліп шығару мүшелері
3-топ: Буынаяқтылардың бөліп шығару мүшелері
4-топ Омыртқалылардың бөліп шығару мүшелері
7 минут
2 минут
5-минут
1-тапсырма
2-тапсырма .
Жеке жұмыс. Омыртқалыларда бөлу процесі тек . . .
арқылы жүзеге асырылады:
А) бүйрек
Б) өкпе және бүйрек
В) бүйрек, өкпе, тері
3-тапсырма
Омыртқалы және омыртқасыз жануарлардың
зәр шығару жүйесі өзара ерекшеленеді.
С
А В
Суретте берілген ағзалардың зәр шығару жүйесін атаңыз.
А
В
С
Сабақтың соңы
5 минут .
Кері байланыс: . «Сұхбаттасқан жұп»әдісі.
Жұбыңызбен:3 үйренген нәрсе:
1. Не оңай болды?
2. Не қиын болды?
3. Тағыда не нәрсе туралы білгіңіз келеді?.
Үйге тапсырма: Жануарлардың бөліп шығару жүйелері. «Ыдырау өнімдерін шығаратын бес мүшеге толық сипаттама беру»
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz