Үшбұрыштар мен трапецияның орта сызықтары, геометрия 8 - сынып

Lesson Study дегеніміз не?
Оны не үшін пайдалануға болады?
Үдерістің кезеңдері қандай?
Lesson Study мұғалімдерді оқыту және олардың тәжірибесін дамытудағы ынтымақтастық тәсілі болып табылады және де іс әрекеттегі зерттеу. Ол бірнеше циклді қамтиды ең бастысы «сабақты зерттеу » немесе «сабақты зерделеу»болып табылады.
Lesson Study мұғалімдердің педагогикалық білімі мен тәжірибесін дамытуға арналған тиімді құрал ретінде яғни негізгі кәсіби қауымдастық құрұ және желілік қоғамдастық құру.
Силастық қарым- қатынаста топ құрады.
Жоспар құру.
Зерттеу обьектісін анықтау.
Дерек көздерін тиімді пайдалану, қорыту.
Бақылауға алынатын сыныптар және оқушылар.
Зерттеу сабағын жоспарлау нәтижесін қадағалау.
Мұғалім мен оқушы, мұғалім мен мұғалім сұхбаты.
Талқылау:
а) бақылаудағы оқушыларды қадағалау және айырмашылықтарды анықтау.
ә) сыныптың тұтастай оқытылуы
б) зерттеу сабағының барысы және оқыту үдерісі
в) келесі зерттеу сабағының мақсатын белгілеу
Топпен бірлескен келесі L. S. сабағын жоспарлау.
Талқылау барысында жазба жүргізуге арналған кесте
Енгізіліп жатқан әдіс қалай көмектесті немесе кедергі келтірді (екеуі де болуы ықтимал) ?
Қандай тосын оқиғалар болды?
Сабақты жоспарлау, бақылау және талқылау кестесі
Пән: Сабақтың тақырыбы: Мұғалім/бақылаушы:
Осы Lesson Study-дегі оқу мақсаты қандай (ол тізбектелген сабақтар топтамасының бір бөлігі болуы мүмкін) .
Осы Lesson Study-де қандай әдістемені жетілдіруді/әзірлеуді мақсат етіп қойдыңыз?
Ағымдағы жетістіктер мен табыс критерийлері
Олардан сабақ соңында белгілі бір аспекті бойынша қандай нәтиже күтетініңізді сипаттаңыз.
Кезең . . .
(шамамен жұмсалатын уақыт)
Кезең . . .
(шамамен жұмсалатын уақыт)
Қорытынды кезең . . .
(шамамен жұмсалатын уақыт)
Сынып:
Аты - жөні:
Математикалық диктант
- Екі қабырғасы ғанаболатын ___ __ __ төртбұрыш тарпеция деп аталады.
- Трапецияның ішкі бұрыштарының қосындысы ___ тең.
- Трапецияның түрлері:
- , BC, CD, ADкесінділері ___ деп аталады.
- Төртбұрыштың түрлерін жаз. _ ___
Тексерген:
Бағасы:
Рефлексия
Бағалау парағы:
Оқушының аты-жөні:
Теориялық бөлім: Үй тапсырмасы: 5 балл
Топтағы белсенділік: 5 балл
Практикалық бөлім: А топтағы есептер: 4 балл
В топтағы есептер: 4 балл
Нәтижесінде: 0-5 баллға дейін: 2
6-9 баллға дейін: 3
10-15баллға дейін: 4
16-18 баллға дейін: 5 деген баға алады
Алматы облысы
Кербұлақ ауданы
Сарыөзек орта мектебі - шағын орталық
Геометрия, 8 - сынып
Тақырыбы: Бізді қоршаған әлемдегі төртбұрыштар (параллелограммдар, тіктөртбұрыштар, ромбтар, квадраттар, трапециялар)
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Математика пән мұғалімі: Бейбитбаева Арайлым Ертаевна
КОУЧ тәлімгер қазақ тілімі мен қазақ әдебиет мұғалімі:
Өзбекова Қамар Әділгазиновна
2013-2014 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: Бізді қоршаған әлемдегі төртбұрыштар (параллелограммдар, тіктөртбұрыштар, ромбтар, квадраттар, трапециялар) .
Сабақтың мақсаты: Өмірде кездесетін төртбұрыштарды өз өмірлерінде кездесетін жағдайлар мен зерттеулер арқылы оқушылардың ой өрістерін дамыту; қоршаған ортадағы заттардағы төртбұрыштарды талдай алатын және сызбасын келтіру, шығармашылық пен елестету қабілеттерін дамыту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі: үлестірмелі материалдар, сызбалары бар плакаттар
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу, оқушыларды түгендеу
ә) сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту. (Сыни тұрғыдан ойлау)
- Үй жұмысын тексеру:
Математикалық диктант
- Екі қабырғасы ғана параллель___ болатын ___дөңес төртбұрыш төртбұрыш тарпеция деп аталады.
- Трапецияның ішкі бұрыштарының қосындысы __3600_ тең.
- Трапецияның түрлері: _тік бұрышты, тең бүйірлі,
- , BC, CD, ADкесінділері қабырғалары деп аталады.
- Төртбұрыштың түрлерін жаз. _тік төртбұрыш, _квадрат, ромб, параллелограмм, трапеция___
- Жаңа сабаққа кіріспе:
- Топқа бөлу (топтың мақсаты: зеттеру және шығармашылық)
- Топ аттарын анықтау
- Жаңа сабақ:
- Постермен жұмыс: а) өмірде кездесетін төртбұрыштар; ә) төртбұрыштардың анықтамасы; б) төртбұрыштардың қасиеттері.
- Басқа топтарға өз тақырыптарын түсіндіру;
- Сергіту сәті (математиканың сәнділігі)
- Жаңа сабақты бекіту:
Деңгейлік тапсырмалар (барлық тақырыптар бойынша дәптерге, тақтаға орындау)
А тобындағы есептер:
№1. Параллелограмның бір бұрышы 50 0 - қа тең. Қалған бұрыштары неге тең?
Жауабы: 130 0 , 50 0 , 130 0
№2. Тіктөртбұрыштың периметри 22 см, бір қабырғасы екіншісінен 3 см ұзын. Тіктөртбұрыштың қабырғаларын тап.Жауабы: 4 және 7 см.
№3. Ромбының бір қабырғасы 10 см. Ромбының периметрін табыңдар.
Жауабы: 40 см
№4. Трапецияның орта сызығы 8 см, бір табаны 6 см. Басқа табаны неге тең?
Жауабы: 10 см№5. Квадраттың диагоналы 10 см болса, диагоналдары қиылысқанда шыққан кесінділердің ұзындығын тап
Жауабы: 5 және 5 см
В тобындағы есеп
№1 Бер: АВСД тең бүйірлі трапеция
ВС=8 см, <А=60, АВ=10 см
т/к Р =?
Шешуі: АВ=СД=10 см, А=60, Д=60
ВЕ, АД
AЕВ тікбұрышты үшбұрыш
АВЕ=90 - 60 =30 (30 - қарсы жатқан катет гипотенузаның жартысына тең. )
АЕ= 5 см, АЕ= ҒД=5 см
АД=АЕ+ЕҒ+ҒД=5+8+5=18 см
Р=АВ+ВС+СД+АД
Р =10+8+10+18=46 см
Жауабы: 46 см.
№2. Параллелограмның екі бұрышының айырмасы 70 0 . Параллелограмның бұрыштарын тап. Жауабы: 55 0 , 125 0
№3 . АВСД - ромб берілген, ∠АВД = 60ºболса, ромбтың барлық бұрыштарын тап . Жауабы: 120 0 , 60 0 , 120 0 , 60 0
№4. Тіктөртбұрыштың диагоналы бұрышты 1:2 қатынасында бөледі, оның кіші қабырғасы 6 см тең. Берілген тіктөртбұрыштың диагоналын табыңңдар Шешуі: Егер бұрышты 1:2 қатынасында бөлсе, онда олар 600 және 300 тең болады. 300 қарсы жатқан катет гипотинузаның жартысына тең, яғни 12 - ге.
Жауабы: 12 см
№5.
Праллелограмның периметрі 70 см, бір қабырғасы екіншісінен 7 см ұзын. Параллелограмның қабырғаларын тап.
Шешуі:
Бір қабырғасын x деп белгілесек, екіншісі - (x+7) cм
P=(x+x+7) *2
P=70
(x+x+7) *2=70
4x+14=70
4x=56
x=14 - екі
1) 14+7=21см - ұзындығы
Жауабы: 21см, 14см.
- Физикалық минут
- Сабақты қорытындылау:
- Рефлексия (топтар бір біріне сұрақтар қояды) ;
- Үй тапсырмасы: Төртбұрыштардың түрлері мен қасиеттерін қарастырып келу, №
- Бағалау.
Тексерілді:
Сабақты талдау.
Пән: Геометрия, 8 сынып
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz