Халық музыкасы. 2-сынып

Батыс Қазақстан облысы Бөрлі ауданы Ақсай қаласының №4 орта жалпы білім беретін мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Сауяева Бағила Сақтапбергеновна
Пәні : Музыка
Сабақтың тақырыбы : Халық музыкасы
Сабақтың мақсаты : музыка өнері дамуының негізі халықта екенін түсіндіріп, ұлтымызға тән жақсы қасиеттерді насихаттау.
Сабақтың міндеті:
а) ертеден келе жатқан халық дәстүрін, жақсылық пен ақ ниетке толы бабалар дәстүрін жалғастыруға тәрбиелеу, баулу. ;
ә) шығармашылық, танымдық белсенділіктерін дамыту, жетілдіру;
б) адамгершілікке, инабаттылыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс : дүниетану.
Әдісі: сұрақ -жауап, түсіндіру, музыка тыңдау.
Сабақ жабдықтары:
Үнтаспа, магнитафон
Сабақ барысы:
Жаңа сабақ .
Музыка тыңдау.
Халық күі «Келіншекті» тыңдау.
Күйдің характерін сипаттау арқылы би қимылдарын жасату.
Оқулықпен жұмыс.
Мәтінді оқу.
Халық музыкасы - халқымыздың сан ғасырлақ өмірімен сабақтасып жатқан тарихын бейнелейтін замана парақтары. Халық музыкасын тудырушылар - өз елінің жанашыр жаршылары. Музыканың жалпы халық мәдениетіндегі, өмір шындығын айқындап көрсетудегі алатын орнының маңызы зор. халық әні ауызба - ауыз жатталып таралған. Халық күйі - бірден - бірге үйреніп таратылған күйлер.
Музыка өнері - халық тарихының шежіресі. Халық музыкасынан шығармалар тыңдау арқылы наурыз меркесінен мағлұмат беру.
Шығармашылық жұмыс.
Наурыз мерекесіне орай сәлемдесудің қалыптасқан дәстүрін көрсету, бата - тілектер айтуға шақыру оқушының ізденімпаздық, танымдық қасиеттерін дамытады.
Ән үйрену.
«Наурыз» (Б. Есдаулетов, М. Сарынов. ) әнін үйрену.
Оқулықпен жұмыс.
Наурызда ойналатын ұлттық ойындардың атын атау. Басқа да ойындарды таңдап ойнау.
Қорытындылау:
- Халық әні, халық күйін кім жазады деп ойлайсың?
- Наурыз мерекесі неге 22 наурызда тойланады?
- «Наурызкөже» тағамының құрамын ата.
Үйге тапсырма:
«Наурыз» әнін нақышына келтіріп орындау, сөзін жаттау.
Күні: 19. 03 . 2014.
Пәні : Музыка
Сабақтың тақырыбы : Не үйрендік?
Сабақтың мақсаты : оқушылырдың алған білімдерін сараптап қорытындылау, ойлау, есте сақтау қабілеттерін жетілдіру.
Сабақтың міндеті:
а) өтілген әндер мен музыка сауатын қайталау;
ә) шығармашылық, танымдық белсенділіктерін дамыту, жетілдіру;
б) адамгершілікке, инабаттылыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс : дүниетану.
Сабақтың түрі: концерт сабақ
Әдісі: сұрақ -жауап, түсіндіру, музыка тыңдау.
Сабақ жабдықтары:
Үнтаспа, магнитафон
Сабақ барысы:
Жаңа сабақ .
Музыка тыңдау.
Дискіден қазақ ұлттық аспаптар, қазақ копелласының концертін тамашалау.
Күйдің характерін сипаттау арқылы би қимылдарын жасату.
Шығармашылық жұмыс.
- Өздеріне таныс әндерді қайталап, концерт залында отыру ережесін естеріне түсіріп, қайталау.
- Концерт қою.
Қорытындылау:
1. Квартет деген не?
- Романс деген не?
- Халық әні, халық күйін кім жазады деп ойлайсың?
- Наурыз мерекесі неге 22 наурызда тойланады?
- «Наурызкөже» тағамының құрамын ата.
Үйге тапсырма:
Өтілген әндерді қайталау.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz