М.мағауин. «бір атаның балалары» әңгімесіндегі кейіпкерлер бейнесі. 5-сынып

Қызылорда облысы,
Жосалы кенті
№ 121 орта мектептің
қазақ тілі мен әдебиеті пәні
мұғалімі Төлегенова Гулжанат
5-сынып
Сабақтың тақырыбы : М. Мағауин. «Бір атаның балалары» әңгімесіндегі кейіпкерлер
бейнесі
Сабақтың мақсаты :
а) білімділік ; әңгіме мазмұны арқылы кейіпкерлер бейнесіне талдау жасау;
ә) дамытушылық ; оқушы қызығушылығын ояту, ойлау қабілетін дамыту, ойын
нақты жеткізе білуге дағдыландыру;
б) тәрбиелік ; адамгершілік, қайырымдылық, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі : білімді нақтылау.
Сабақтың түрі : аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілі : сұрақ-жауап, топтау, талдау, салыстыру.
Көрнекілігі: жазушы портреті, кітаптары, суреттер, интерактивті тақта.
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, тарих, бейнелеу өнері.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі .
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
1. Жазушы М. Мағауиннің әр жылдары жазған еңбектеріне шолу
2. Кестені толтыру
ІІІ. Жаңа сабақ
Мәтінмен жұмыс
- Ал, ағайын, тегіс жиналсақ, сөзіме құлақ сал.
- Неміс деп, орыс, қазақ деп бөлу пайғамбарға шет, құдайға күнә.
- Менің ағам әлі тірі.
- Басекең дұрыс айтады, баланың саны алтау.
басқарма
Ахмет
Конақ бала
Дәуренбек
Шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме беру.
Тіл алғыш, пысық, көпшіл, ақылды, жайдары, бауырмал,
кекшілдігі жоқ.
Кейіпкерлер бойындағы адами қасиеттерді топтастыру
Салыстыру
Осы шығармадағы кейіпкерлер әлемі сендерге ұнады ма? Қалай ойлайсыңдар, повестің атауы дұрыс таңдалған ба? Зигфридтің тағдыры арқылы жазушы оқырманға қандай ой тастады?
Ой-түйін; достық, татулық туралы мақал-мәтел айту.
Осы шығарманың тәрбиелік мәні немесе мен қандай тәрбие аламын?
Оқулықпен жұмыс
Мәтіннен тұрақты тіркес, мақал-мәтел, бейнелі сөздерді табу.
ІV. Сабақты бекіту
Тест тапсырмалары
1. Балаларды ауылға не үшін алып келді?
а) жұмыс үшін; ә) соғыс болғандықтан; б) жетім қалғандықтан.
2. Бригадир Берден қай баланы алды?
а) Нартайды, ә) Ертайды, б) Яковты.
3. Сол ауылдан соғысқа қанша азамат қатысты?
а) 43; ә) 52; б) 39.
4. Нартайды кім алды?
а) Бригадир; ә) Берден; б) Жақып молда.
5. Ауыл бойынша ойнаған ойын атауы?
а) « Көкпар»; ә) «Айгөлек»; б) »Сақина салу»
6. Зекен сиырларды егінге түсіріп жібергенде, Ахметпен жанжалдасқан кім?
а) Басқарма; ә) Дәуренбек; б) Бәйбішесі.
7. Ахмет қай ауылға көшті?
а) »Қызыл ту»; ә) «Қайрат»; ә) «Балдырған».
8. Ахмет пен Зекен арасындағы ұқсас қасиеттер?
а) бұзықтық; ә) ширақ; б) адалдық.
5. Білімді бағалау.
V. Үйге тапсырма : Зигфридке хат жазу.
VІ. Қорытынды : Достығымыз жарасқан.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz