Аңдар. 4 сынып

Сабақтың тақырыбы: Аңдар
Сабақтың мақсаты: 1) Жабайы жануарлар туралы білімдерін кеңейту.
2) Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, сұрақтар мен мысалдар арқылы оқушылардың белсенділігін арттыру, сөздік қорын дамыту.
3) Туған өлке табиғатына, онда мекендейтін жануарларды қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекіліктері: «Жабайы аңдар» туралы бейнефильм, сөздік сөздер, жабайы жануарлардың суреттері, «Адасқан сөздер» ойыны.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақты меңгеру.
Сабақтың технологиясы: Блум технологиясы, сыни тұрғыдан ойлау.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, әңгімелеу, топпен жұмыс, көрнекілік әдістер, пікір алмасу, сипаттау
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі
а) - сабаққа дайындықтарын тексеру
- сабақтың ережелерімен таныстыру
- топ ережелерін тақтаға іліп қоямын
1 - ереже: Сабақта бір-бірімізді тыңдаймыз!
2 - ереже: Біреудің айтқанын қайталамаймыз!
3 - ереже: Сабақта тақырып бойынша сөйлесеміз!
4 - ереже: Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
5 - ереже: Ойымызды толық айтамыз!
ә) «Шаттық шеңберіне» шақыру
Әрбір таңның арайын,
Қарсы аламыз қуана
Ақ тілектің сарайын,
Ашамыз бар адамға.
Мұғалім: Балалар! Біз күнде аспанға қарағанда нені көреміз?
Балалар: Күннің көзін көреміз.
Мұғалім: Күннің көзі бізге не береді?
Балалар: Күннің көзі бізге жылу, жарық береді.
Мұғалім: Күннің көзі немізді жылытады?
Балалар: Күннің көзі бетімізді, қолымызды, жүрегімізді жылытады.
Мұғалім: Олай болса, жүректерімізді ұстап, жылуын сезінейікші?
Мұғалім: Жүректерің қалай соғып тұр?
Мұғалім: Ендеше осы жүректердің жылуын бір-бірімізге алақандарымыз арқылы сыйлайықшы.
Мұғалім: Ендеше балалар бір-бірімізге жақсы, жылы лебіздер, тілектер сыйлайықшы.
Мұғалім: Балалар, біз қандай тарауды бастадық?
Балалар: «Жануарлар әлемінде»
Мұғалім: Жануарлар қалай бөлінеді?
Балалар: Үй жануарлары мен жабайы жануарлар.
ІІ Үй жұмысын тексеру. «Интервью» әдісі
Жабайы жануарлар туралы бейнефильм көрсетіледі.
Мәтінмен жұмыс.
Мәтінді оқу барысында оқушыларға V - білемін, + - жаңа білдім,
- білмедім деп сөздерге қарындашпен белгі қоюларын ескерттім.
Жаңа сөздердің көмегімен мәтінді орысшаға аударады.
ІІІ Блум жүйесі
І Кіріспе бөлім
1. Жабайы аңдар қайда тіршілік етеді?
2. Жабайы аңдарды қайдан көруге болады?
Түсіну:
1. Жабайы аңдар дегенді қалай түсінесіңдер?
а) ешкім бақпайды;
ә) орманда, тауда, далада тіршілік етеді;
б) тамақтарын өздері тауып жейді;
в) жабайы өседі;
г) төлдерін де өздері асырайды
Қолдану:
«Адасқан сөз» ойыны
ІІ Негізгі бөлім
Талдау:
Балалар, жануарлардың мінезі қандай?
Жануарлардың мінезін сипатта:
Түлкі қорқақ
Қоян айлакер
Арыстан зұлым
Қасқыр айбатты
Аю ұйқышыл
Жинақтау:
Бұл мәтіннен қандай ой түйдіңдер?
- Неге жабайы аңдар хайуанаттар бағында тұрады?
Бейнефильм көрсетіледі
- Қазақстанның жануарлар әлемі қандай?
- Қандай жануарлар сиреп, азайып барады?
- «Қызыл кітапқа» қандай жануарлар енген?
Қорытындылау:
Үйге тапсырма:
Бір аң туралы қосымша мәлімет жинап, жазып келу.
ББҮ кестесін толтыру
Оқушылардың білімін бағалау
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz