Тақырып - Рационал сандарға амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы : Рационал сандарға амалдар қолдану.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын меңгергенін жүйелеу, бекіту, бақылау жұмысына дайындық.
Дамытушылық . Оқыған материялды қорытындылай салыстыра білу дағдыларын дамыту, өз ойын жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру.
Тәрбиелік : Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі : Бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі : интерактивті тақта, слайдтар, шар, үлестірме қағаздар.
Сабақтың құрылымы :
І. Ұйымдастыру;
ІІ. «Алғашқы қадам» (үй тапсырмасы) ;
ІІІ. «Ұшқыр ойдан - ұтымды жауап»(шар ішіндегі сұрақтарға жауап беру) ;
ІV. «Білсең де тексер!»(кесте толтыру) ;
V. «Білімің - ұшар қанатың»(оқулықпен жұмыс) ;
VI. «Іздеген жетер мұратқа»;
VІІ. Үйге тапсырма;
VІІІ. Бағалау;
ІХ. Рефлексия;
Х. Қорытынды. ;
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабағымызды шаттық шеңберін құру арқылы бастаймыз.
Қуанамын менде (өзімді көрсетемін),
Қуанасың сенде(досыңды көрсету),
Қуанайық, достарым(қолымызды ұстаймыз),
Арайлап атқан күнге(қолымызды жоғары созамыз) .
Оқушыларға бағалау парағын ұсыну. Өздерін бағалайды, соңында арифметикалық орта табу арқылы жинаған фишкаларын бағалау.
ІІ. «Алғашқы қадам» (үй тапсырмасы)
№ 663
Жауабы: 1)
; 2) 5, 8; 3) -0, 5; 4) 10.
ІІІ. «Ұшқыр ойдан - ұтымды жауап»( шар ішіндегі сұрақтарға жауап беру)
- Екі теріс санды қосқанда қандай сан шығады?
- Таңбалары әр түрлі екі санды қалай қосады?
- Қарама - қарсы санды қосқанда неге тең?
- Таңбалары әр түрлі екі санды көбейткенде қандай сан шығады?
- Таңбалары бірдей екі санды көбейту қалай табылады?
- Көбейткіштің біреуі 0 - ге тең көбейтінді неге тең?
- Таңбалары әр түрлі екі санды бөлгенде қандай сан шығады?
ІV. «Білсең де тексер!» (кесте толтыру)
а * в
а + в
а - в
а : в
V. «Білімің - ұшар қанатың»( оқулықпен жұмыс) ;
І деңгей. № 667
- - 8 * (- 4) - 15; 3) 17 + ( - 8) * (- 3) ; 5) 9 * ( - 2) - 7;
- - 45 : (- 5) - 12; 4) 13 + 27 : (- 9) ; 6) 12 : (- 4 ) + 5.
ІІ деңгей. № 668
- 3, 9 : (- 1, 3) + 6; 3) 9 + 5, 6 * ( - 0, 5) ; 5) 4, 3 - 8 : ( -1, 6) ;
- 6, 5 : ( - 5) - 8; 4) 10 + 8, 4 : (- 4, 2) ; 6) 9, 1 - 6 : (- 0, 2) .
ІІІ деңгей. №669
1)
3)
2)
4)
VI. «Іздеген жетер мұратқа»
1) Сәйкестендіру тестісі
1) - ( - 20 ) теріс сан
2) - ( + 20 ) қарама - қарсы сан
3) - 20 + 20 оң сан
2) Суретте неше үшбұрыш бар? (9)
VІІ. Үйге тапсырма
№674, №675.
VІІІ. Бағалау ;
Бағаларының арифметикалық орталарын табу арқылы айту.
ІХ. Рефлексия ;
Бүгінгі сабақта алған әсерім
Х. Қорытынды.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz