Файл қосу

ПӘНДІ ОҚЫТУ БОЙЫНША СТУДЕНТТЕРГЕ АРНАЛҒАН ӘДІСТЕМЕЛІК НҰСҚАУ



































                   «Педагогикалық психология» пәні бойынша


          5В010200 «Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі»,

           5В010300 «Педагогика және психология» мамандығы бойынша

                     СТУДЕНТТЕРГЕ АРНАЛҒАН ПӘННІҢ ЖҰМЫС
                              ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫ





































                                                              Семей


                                    2014




                                  Алға сөз

1ӘЗІРЛЕГЕН
Құрастырушы: педагогикалық психология кафедрасының аға оқытушысы,
педагогика ғылымдарының магиcтрі                 Жакпарова Г.А.
 ____________ «25»  08. 2014ж.

2 КЕЛІСІЛДІ
2.1 Педагогикалық психология кафедрасының отырысында қаралып, талқыланды.
Хаттама № 1 «03» 09. 2014ж.

Кафедра меңгерушісі _______________ псх.ғ.к. Джумажанова Г.К.

2.2 Педагогикалық факультетінің оқу-әдістемелік бюросында талқыланып,
бекітілді.
Хаттама № 1 «05» 09. 2014ж.

Төрайымы _________________ п.ғ.к. Ахметова Т.Ш.



3 БЕКІТІЛДІ
Университеттің оқу-әдістемелік кеңесінде мақұлданып, басуға ұсынылды.
Хаттама №1  «11» 09. 2014ж.

ОӘК төрағасы________________ с.ғ.д., профессор Искакова Г.К.


4  № 2 Басылымы, 05.09.2013 жылғы №1 басылым орнына

























                                  Мазмұны:

   1. Жалпы ережелер
   2. Пәннің мазмұны және сабақтардың түрі бойынша сағаттарға бөлу
   3. Пәнді оқытудың әдістемелік нұсқаулары
   4. Курс форматы
   5. Курс саясаты
   6. Баға қою саясаты
   7. Әдебиеттер

































































  1 ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1.1Оқытушы және пән туралы жалпы мәлімет
Жакпарова Гульнар Алдонгаровна,педагогикалық   психология  кафедрасының  аға
оқытушысы,педагогика ғылымдарының магистрі
педагогикалық психология  кафедрасы
Ақпараттық  қатынас - телефон: 87771518665, №2 оқу ғимараты,
Сабақ өтетін орын - №308 аудитория
Пән бойынша кредит саны – 3

|ККу|Семестр                                  |Кредит|ДС     |СПС     |ОСӨЖ   |
|рс |                                         |      |(сағ)  |(сағ)   |(сағ)  |
|   |Модуль 1Кіріспе                          |      |       |        |       |
|1. |Тақырып 1.Педагогикалық психологияның    |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |мақсаты, міндеттері, мазмұны             |      |       |        |       |
|2. |Тақырып2.Педагогикалық психологияның     |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |зерттеу пәні,обьектісі, құрылымы, зерттеу|      |       |        |       |
|   |әдістері                                 |      |       |        |       |
|3. |Тақырып 3. Педагогикалық психологияның   |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |әдіснамалық негіздері.                   |      |       |        |       |
|4. |Тақырып 4 Қазіргі кездегі білім беру.    |2     |1      |1,5     |4,5    |
|5. |Тақырып 5. Оқу іс -әрекетінің қалыптасуы |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |және құрылымы.                           |      |       |        |       |
|6. |Тақырып 6. Оқыту және дамыту арақатынасы.|2     |1      |1,5     |4,5    |
|7. |Тақырып 7. Білімді, іскерлікті, дағдыны  |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |меңгеру процесі.                         |      |       |        |       |
|8. |Тақырып8. Педагогикалық қарым-қатынас    |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |психологиясы.                            |      |       |        |       |
|9. |Тақырып 9. Мұғалім мен оқушылар          |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |арасындағы қарым–қатынастың              |      |       |        |       |
|   |психологиялық–педагогикалық негіздері.   |      |       |        |       |
|   |Модуль 2 Қарым-қатынастағы қиындықтың    |      |       |        |       |
|   |жалпы сипаттамасы.                       |      |       |        |       |
|10.|Тақырып 10. Қарым-қатынастағы қиындықтың |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |жалпы сипаттамасы.                       |      |       |        |       |
|11.|Тақырып 11. Педагогикалық өзара          |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |әрекеттесуде болатын қиындықтардың       |      |       |        |       |
|   |сипаттамасы.                             |      |       |        |       |
|12.|Тақырып 12. Мұғалімнің педагогикалық     |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |іс-әрекетінің психологиясы.              |      |       |        |       |
|13 |Тақырып 13. Мұғалімнің кәсіби және жеке  |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |тұлғалық дамуы                           |      |       |        |       |
|14 |Тақырып 14. Педагогикалық ұжым           |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |психологиясы.                            |      |       |        |       |
|15 |Тақырып 15. Мектеп және жоғарғы оқу      |2     |1      |1,5     |4,5    |
|   |орындарындағы психологиялық қызмет.      |      |       |        |       |
|   |Барлығы сағат саны                       |30    |15     |22,5    |67,5   |

3. ПӘНДІ ОҚЫТУ БОЙЫНША СТУДЕНТТЕРГЕ АРНАЛҒАН ӘДІСТЕМЕЛІК НҰСҚАУ

      Пәнді оқу бойынша әдістемелік нұсқаулар студент онымен танысқанда,
пәнді оқу процесін тиімді ұйымдастыра алу мүмкіндіктерін жетік білу үшін
дұрыс құрылуы керек.
  - дәріс және тәжірибе сабақтарына дәптер бастау;
  - Тәжірибе сабақтарында калькулятор болуы тиіс;
  - 1-3  тақырыптар  теориялық  болып  табылады,  сондықтан  оқу  барысында
    заңдыоық және нормативті-құқықтық базаны,  сонымен  қатар  экономикалық
    газет-журналдардан экономикалық мақалаларды пайдалану керек;
  - 4-15тақырыптар теориялық-әдістемелік және практикалық  сипатта,тәжірибе
    сабақтары  ауызша  және  жазбаша  жауаптарды  қарастыратын   интенсивті
    режимде болады. Сондықтан  негізгі  және  қосымша  әдебиеттермен  жұмыс
    істеп, төменде көрсетілген барлық нұсқауларды орындау қажет.
   Әдістемелік  нұсқаулар:  берілген  курс  бойынша   негізгі   әдебиеттерді
пайдалану керек, ауызша сұрауға арналған сабақ  мазмұнына  сәйкес  сұрақтар,
бақылау жұмыстарының  сұрақтарын,  есептерді  тәжірибелік  сабаққа  арналған
дәптерге жазу керек.
   Студенттерге жеке тапсырмалар мен есептер шығаруға беріледі.  Тәжірибелік
тапсырмаларды орындау топ бойынша жүргізіліп  тапсырылады.  Әрбір  топ  курс
барысында  бір  ауызша  презентация  тапсыруы  керек.   Әрбір   жұмыс   және
тәжірибелік сабақтың талдауын әрбір студентпен жеке орындалуы тиіс.
   Аудиторияда берілген тапсырма сабақ барысында қарастырылуы  тиіс.


      |         4 Курстың форматы                                      |


Қатысу -  дәріске,  практикалық сабақтарға міндетті  түрді   қатысуы.   Егер
сіз  белгілі  бір  себептермен   сабаққа   қатыспасаңыз,  онда   таңдалмаған
мәліметтер үшін  жауапкершілікті өзіңізге аласыз.
Тәртіп  - сабақ   барысында  бұзылған   тәртіп  үшін  студент   аудиториядан
шығарылып және  курс бойынша қанағаттанарлықсыз деген  баға алады.
Бақылау тапсырмалары  –  олар   міндетті   түрде  орындалып  ,   белгіленген
уақытта тапсырылуы керек. Мерзімінен  кеш  тапсырылған   жұмыстардың  бағасы
кемітіледі.
Үй тапсырмасы -  әрбір  сабаққа    студенттер   әдебиеттердің  негізгі  және
қосымша тізіміне сәйкес дайындалуы керек.  Сабаққа   кешігіп  қалған  немесе
дәріске  қатыспаған студенттер автоматтыы түрде 0 балл  алады.
Тапрсырмаларды дайындау:
0 балл, кем тапсырғандардың баллдары кемітіледі.
Межелік  аттестация  -   межелік  аттестация  қорытындысы   сабаққа   қатысу
есебімен,  студенттің  өздік    жұмысымен   уақытында   тапсырылған,   сабақ
барысында ауызша  не жазбаша  формада жауап   беруіне,  межелік   бақылаудың
қорытындысын есепке ала  отырып, шығарылады. 5семестр  барысында  2  межелік
аттестация  өтеді.
Көшіріп алу және плагиат – кез келген  көшіріп  алу  немесе  плагиат  (басқа
студенттенрдің дайын жұмыстарын көшіріп  алу)  аудиториядан  шығарып  жіберу
немесе бүкіл курс бойына қанағаттанарлықсыз деген баға қойылады.
Ұялы телефондар – сабақтың  өтуі  барысында  өшіріліп тастауы керек.
Емтихан – қорытынды  емтихан  «Қаржы  »   курсы  бойынша    билет  негізінде
емтиханға   жіберілген  барлық  студенттер,    тапсырады.   Емтихан   барлық
оқытылған курсты  қамтиды.  Емтихан  кезінде   көшіріп  алуға  қатаң   түрде
рұқсат  етілмейді.
    Оқытушының  жетекшілігімен  орындалатын  студенттің   өздік   жұмысының
мазмұны келесі кестеде көрсетілген.


      |                                                                |
|5.Курстың саясаты                                               |

Қатысу -  дәріске,  практикалық сабақтарға міндетті  түрді   қатысуы.   Егер
сіз  белгілі  бір  себептермен   сабаққа   қатыспасаңыз,  онда   таңдалмаған
мәліметтер үшін  жауапкершілікті өзіңізге аласыз.
Тәртіп  - сабақ   барысында  бұзылған   тәртіп  үшін  студент   аудиториядан
шығарылып және  курс бойынша қанағаттанарлықсыз деген  баға алады.
Бақылау тапсырмалары  –  олар   міндетті   түрде  орындалып  ,   белгіленген
уақытта тапсырылуы керек. Мерзімінен  кеш  тапсырылған   жұмыстардың  бағасы
кемітіледі.
Үй тапсырмасы -  әрбір  сабаққа    студенттер   әдебиеттердің  негізгі  және
қосымша тізіміне сәйкес дайындалуы керек.  Сабаққа   кешігіп  қалған  немесе
дәріске  қатыспаған студенттер автоматтыы түрде 0 балл  алады.
Тапрсырмаларды дайындау:
0 балл, кем тапсырғандардың баллдары кемітіледі.
Межелік  аттестация  -   межелік  аттестация  қорытындысы   сабаққа   қатысу
есебімен,  студенттің  өздік    жұмысымен   уақытында   тапсырылған,   сабақ
барысында ауызша  не жазбаша  формада жауап   беруіне,  межелік   бақылаудың
қорытындысын есепке ала  отырып, шығарылады. 5семестр  барысында  2  межелік
аттестация  өтеді.
Көшіріп алу және плагиат – кез келген  көшіріп  алу  немесе  плагиат  (басқа
студенттенрдің дайын жұмыстарын көшіріп  алу)  аудиториядан  шығарып  жіберу
немесе бүкіл курс бойына қанағаттанарлықсыз деген баға қойылады.
Ұялы телефондар – сабақтың  өтуі  барысында  өшіріліп тастауы керек.
Емтихан – қорытынды емтихан «Қаржы »  курсы бойынша   билет негізінде
емтиханға  жіберілген барлық студенттер,  тапсырады. Емтихан барлық
оқытылған курсты қамтиды. Емтихан кезінде  көшіріп алуға қатаң  түрде
рұқсат  етілмейді
    6. БАҒАЛАУ  САЯСАТЫ
Пән бойынша амтихан бағасы 100%-ды құрайтын модульдер, қорытынды бақылау (
60%) максималды көрсеткіштердің көлемі ретінде анықталады.
    Пән бойынша студенттердің білімі аттестация  (межелік  бақылау)  келесі
шкаласы         (балл          түрінде)          бойынша          анықталады

                                                                     5 Кесте
|                    |1                     |2               |3               |
|Өте жақсы           |А                     |95-100          |4,00            |
|                    |А-                    |90-94           |3,67            |
|Жақсы               |В+                    |85-89           |3,33            |
|                    |В                     |80-84           |3,00            |
|                    |В-                    |75-79           |2,67            |
|Қанағаттандырлыған  |С+                    |70-74           |2,33            |
|                    |С                     |65-69           |2,00            |
|                    |С-                    |60-64           |1,67            |
|                    |Д+                    |55-59           |1,33            |
|                    |Д                     |50-54           |1,00            |
|Қанағаттадырылмаған |F                     |0-49            |0,00            |
|Аяқталмаған         |I                     |-               |NA              |
|Пәнді өрындаған     |Р                     |Өтті            |-               |


7 Әдебиеттер
7.1 Негізгі әдебиеттер тізімі:
7.1.1  Выготский Л.С. Педагогическая психология. М., 2013.
7.1.2  Зимняя И.А. Педагогическая психология. -М., 2010г
7.1.3. Талызина Н.Ф. Педагогическая психология. М., 2011
7.1.4.Немов Р.С. Психология. Книга 2 . М., 2000г.
7.1.5.Зимняя И.А. Педагогикалық психология. М., Логос; Алматы: 2005.
7.1.6.Мұқанов М. Педагогикалық психология очерктері. Алматы. 2011
7.1.7.Крутецкий В.А. Психология обучения и воспитания школьников. М:; 2010
7.1.8.Айсмонтас . Педагогическая психология. М:; 2000.
7.2 Қосымша әдебиеттер тізімі:
7.1.1.Мухина В.С. Детская психология. М., 2011.
7.1.2   Немов Р.С. Психология. Книга 2 . М., 2000г.
7.1.3.  Зимняя И.А. Педагогикалық психология. М., Логос; Алматы: 2005.
7.1.4.. Мұқанов М. Педагогикалық психология очерктері. Алматы.



Пәндер