Екі өрнектің квадраттарының айырмасы. Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы (есептер шығару)

Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының айырмасы. Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы (есептер шығару) .
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Қысқаша көбейту формулаларын қолдана отырып,
есептер шығару дағдысын қалыптастыру;
Дамытушылық: Оқушыны теориялық білімін практикамен
ұштастыруға, тез шешім қабылдай білуге,
өз білімін көрсете алу және шығармашылық
қабілеттерін ашуға үйрету;
Тәрбиелік: Оқушыларды алғырлыққа, щапшаңдылыққа,
Тапқырлыққа үйрету.
Сабақтың әдісі: деңгейлеп саралап оқыту.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақтада слайдтар, үлестірмелі карточкалар.
Сабақтың типі: Біліктілік пен дағдыны қалыптастыру.
Сабақтың құрылымы:
І. Ұйымдастыру;
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру;
ІІІ. Формулаларды білесіңбе?
IV. Деңгейлік тапсырма;
V. Сергіту сәті;
VI. Өзіндік жұмыс;
VII. Шығармашылық тапсырма;
VIII. Үйге тапсырма;
ІХ. Бағалау;
Х. Қорытындылау.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру;
- Амандасу;
- Түгелдеу.
«Мен ұлы шебермін» шеңберін құрамыз. Бір-бірімен денелерін тигізе отырып, амандаса − жануар аты → мен ұлы шебермін → ұнататын ісін айтады.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
№ 410, № 412
1)
; 2)
; 3)
; 4)
; 5)
; 6)
.
ІІІ. Формулаларды білесіңбе?
- Екі өрнектің қосындысының квадраты.
- Екі өрнектің айырмасының квадраты.
- Екі өрнектің қосындысы мен айырмасының көбейтіндісі.
- Екі өрнектің квадраттарының айырмасы.
- Екі өрнектің кубтарының қосындысы.
- Екі өрнектің кубтарының айырмасы
- Екі өрнектің қосындысының кубы.
- Екі өрнектің айырмасының кубы.
IV. Деңгейлік тапсырма .
«А» деңгейі: № 403
1)
4)
7)
2)
5)
8)
3)
6)
9)
«В» деңгейі: № 413
1)
4)
2)
5)
3)
6)
«С» деңгейі: № 421
1)
3)
2)
4)
V. Сергіту сәті
Тиісті сандарды тауып, сиқырлы квадраттың бос тор көздерін толтырыңдар:
І топ
ІІ топ
Нұсқау: Сиқырлы квадраттың қатарлары бойындағы және қарама - қарсы төбелерін қосатын кесінділер (диагональдар) бойындағы сандардың қосындысы тең болуы және бір сан қайталанбауы шарт.
VI. Өзіндік жұмыс
Екі өрнектің кубтарының қосындысы немесе айырмасы түрінде жазыңдар:
- 3)
- 4)
VII. Шығармашылық тапсырма
КЕНГУРУ есептерінен
Әжей Марат пен Болатқа жалпы саны 25 алма және алмұрт жинап берді. Үйлеріне жеткенше Болат бір алма мен үш алмұртын, ал Марат 3 алма мен 2 алмұртын жеп қойды. Осыдан соң балалардағы алма мен алмұрттың саны тең болды. Әжей балаларға қанша алмұрт берген еді?
VIII. Үйге тапсырма
№ 411, № 416
ІХ. Бағалау
Х. Қорытындылау
Берілген есепті шығарып, 2030 жылдың 1-ші қаңтары қай күн болатынын біл.
20302030 - 1928
Жауабы: 20300102. Сонымен оқушылар 2030-шы жылдың 1-ші қаңтары сейсенбі болады екен.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz