Ыбырай Алтынсарин Қазақ хрестоматиясы

Сабақтың тақырыбы : Ыбырай Алтынсарин «Қазақ хрестоматиясы»
Сабақтың мақсаты :
Білімділік: Ы. Алтынсаринның өмірі, шығармашылығы, ағартушылық қызметі туралы білімдерін тереңдету. «Қазақ хрестоматиясы» мазмұнымен таныстыру.
Дамытушылық : оқушылардың ауызша және жазбаша тіл мәдениетін қалыптастыруға, шығарма мазмұнын аша білу қабілетін дамытуға ықпал ету.
Тәрбиелік : оқушылардың әдебиетке, Ыбырай шығармашылығына деген сүйіспеншілігін ояту, еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі : интерактивті тақта, шығармалар жинағы.
Сабақтың түрі : іскерлік ойын сабағы
Сабақтың типі : жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдіс-тәсілдері : мәнерлеп оқу, түсіндіру. талдау. сұрақ-жауап
Пәнаралық байланыс : тарих, география
Сабақтың барысы : I Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
II Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру
Ш Жаңа сабақ:
Оқысаңдар, балалар.
Шамнан шырақ жағылар.
Тілегенің алдыңнан
Іздемей-ақ табылар.
Кел, балалар, оқылық,
Оқығанды көңілге.
Ықыласпен тоқылық. -деп жырлаған «Дала қоңырауы» кім еді?
Оқушылардың есіне Ы. Алтынсарин туралы білетіндерін түсіру. топтастыру
Ағартушы
Ұстаз
Ақын
Аудармашы
Жазу
Оқулық авторы
2. Ы. Алтынсарин өмір жолына хронологиялық кесте негізінде шолу жасау
Сабақты бекіту:
«Даналық ағашы» оқыта үйрету ойыны арқылы жүзеге асырылады. Ол үшін оқушылар арасынан бір жүргізуші сайланады. Жүргізушінің қолында қорап немесе сандықша болуы керек. Оқушылар тақырып бойынша қиын сұрақтар құрастырып, жүргізушіге береді. Сұрақтар құрастырылып біткен соң, оқушылар кез келген сұрақты алып, дауыстап оқиды, толық жауап беруге тырысады. Қойылған сұрақ пен берілген жауап бағаланады.
Сабақты қортындылау: Ы. Алтынсарин шығармашылығының ерекшелігі туралы оқып-білгендерін «Эстафета» ойын тапсырмаларын орындау арқылы тексеру. Ол үшін оқушылар үш топқа бөлінеді. Әр топқа тапсырма жазылған парақтар таратылады. Белгі бойынша белгілі бір уақыт аралығында бірін-бірі қайталамай, естерінде қалған мәлімет, түсінік, оқиғаны, мерзімді параққа жазып, бірін біріне жылжытып беріп отырады. Қай топ неғұрлым көп мәлімет берсе, толық, нақты жауап жазса, мерзімдерді дәл көрсетсе, сол топ жеңімпаз болады
Нені білемін? Нені білдім? Нені білгім келеді?
Оқушылар білімін бағалау
Үй тапсырмасы: Ы. Алтынсарин шығармашылығы туралы білу. Хрестоматиядан өлеңін жаттау
Рефлексия кезеңі: Ы. . Алтынсарин шығармаларындағы идеяларды қандай мақал-мәтелдер арқылы білдірер едіңдер.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz