Шаршы жайлы ақпарат

Сабақтың тақырыбы: «Шаршы»
Сабақтың мақсаты : Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, математикалақ біліктерін, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, зерделеу қиялын ұштап, білімін шыңдау.
Міндеттері:
1. Шаршының мәнді белгілерін, яғыни ең жақын тегін және түрлік ерекшелігін анықтайды және ажыратады . 2. Екі амалға берілген есептерді шешудің әр түрлі әдістерін талдайды және қосудың терімділік қасиетін пайдалану туралы қорытынды жасайды; 3. Ондықтан аттап кестелік қосуға және азайтуға қатысты білімді бекітеді.
Сабақтың түрі : Саяхат сабағы
Пәнарлық байланыс :дүниетану, ана тілі.
Сабақтың көрнекілігі : фигуралар, кеме, тұсбағдар, арал суреті.
Сабақтың барысы : 1. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың сабаққа әзірлігін және қажетті құрал- жабдықтарының түгел болуын қадағалау.
а) үй тапсырмасын тексеру.
ә) Дидактикалық ойын «Эстафета ». Мұғалім оқушыларға тек қана жауапты жазуды ұсынады. Жұппен өзара тексеру.
1. слайд
2. Жаңа сабақ.
-сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды.
-Балалар, біз «Шаршы»аралына саяхатқа шығамыз. Аралға жету үшін берілген тапсырмаларды орындауымыз керек.
1-тапсырма. Оқулықтың суреті бойынша оқушыларға жұмыс жүргізіледі. 2. слайд
Нөмірлері 1 және 3 фигуралары - шаршылар (квадраттар)
3. слайд 1. Капитанның тапсырмасы:
4 . слайд
2. “Тұсбағдар” алу үшін тапсырма:
5 . слайд
-жақсы«Тұсбағдар» алдық.
3. Карта алу үшін тапсырма
Қосындыларды салыстыр. Олардың мәндерін тап. Осыған ұқсас қосындылар құр.
50+10+20 50+20+10 20+10+50 20+50+10
-жақсы «Карта»алды
6. слайд
4. Ауа райын білу үшін арналған тапсырма:
Ауа райы:білдік.
- Температура: +250С
- Аспан ашық,
- Оңтүстіктен баяу жел еседі.
3. Сергіту сәті; 7. слайд
5. Өзіндік жұмыс.
-өз жұмысын ортаға салып, көрсету кезінде әр топ есепті шығару барысында және шешуін толғырақ түсіндіреді.
-Аралға жетіп жалауды аламы.
4. Қорытындылау.
а) Үйге 93-бет, №3-тапсырма.
ә) Оқушыларды бағалау.
№25 орта мектеп
2 «А» сынып жетекшісі:
Атамбаева Назгүл Социалқызы
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz