11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
11 қазан 2012 жыл
Уақыты: 15. 40
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға топпен жұмыс жасата отырып алғырлыққа, тапқырлыққа, байқампаздыққа, әсемдікке үйрету. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, сана-сезіміне қозғау салу, шығармашылық жұмыс деңгейін көтеру.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
Әдісі:
Диалогтық оқыту, топпен жұмыс, формативті бағалау.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
Уақыты
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушылар іс-әрекеті
Ресурстар, көрнекі құралдар
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
3 мин
1. Оқушылармен сәлемдесу
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
2. Топқа бөлу (қиынды суреттер арқылы)
Оқушылар 3 топқа бөлінеді
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
2. Үй жұмысын тексеру
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
5 мин
Натюрморт тақырыбынасалған суреттері бойынша оқушылардың деңгеін анықтау. Үй тапсырмасын қайталау мақсатында сұрақтар қоямын.
Суреттерін тақтаға іледі, натюрморт сөзіне анықтама береді. Сұрақтарға жауап береді.
Слайд
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
3. Жаңа сабаққа ену
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
7 мин
1-тапсырма
Қолдарындағы қиынды суреттерді құрастырып, суреттеріңе сәйкес ат қойыңдар.
Суреттерді топ болып құрастыып, суреттеріне сәйкес ат қояды.
Плакат, маркер.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
2- тапсырма
Суреттеріңе сәйкес ақын жазушылардың өлеңдерінен үзінді бір шумақ өлең жазыңдар.
Оқушылар тапсырма бойынша топта жұмыс жасайды, үзінді өлеңдер жазады, топтан бір оқушы баяндайды.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
8 мин
3- тапсырма
Суретпен танысады
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
Интерактивті тақтадан төрт жыл мезгілі көрсетіледі.
Сұрақтарға жауап береді.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
1. Мына суреттерде не бейнеленген?
Интерактивті тақта, слайд.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
2. Суреттердің қандай ерекшеліктері бар?
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
3. Осы суреттердің қандай ортақ белгісі бар?
Ортақ белгі табиғат екенін табады.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
Тақырып «Пейзаж» сөзі жазылады. Нақты анықтамасы көрсетіледі.
Пейзаж сөзінің анықтамасын айтады.
Интерактивті тақта, слайд.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
4. Практикалық жұмыс
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
10 мин
4-тапсырма
Өздеріңе ұнаған табиғат көрінісін бейнелеңдер.
Әр топ біріге отырып табиғат суреттерін салады.
Плакат, қарындаштар, акварель, қылқалам.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
Ортақ тұжырымға келтіру.
Әр топтың жұмысы ерекше құнды екенін ұғындыру.
Оқушылар суреттерін тақтаға іліп, топ атынан біреуі қорғайды.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
5. Сабақты қорытындылау
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
5 мин
Бүгінгі сабақтан алған әсері жайлы жаздырту. Рефлексия
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады.
Рефлексия парағы.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
6. Үйге тапсырма беру
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
2 мин
«Пейзаж» тақырыбына жеке-жеке сурет салып келу.
Астана қаласындағы Бәйтерек, Ханшатыры, Думан ғимараттар жайлы мағұлмат жинақтап келу.
Оқушылар берілген тапсырма бойынша дайындалулары керек.
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
7. Бағалау
11 қазан 2012 жылУақыты: 15. 40:
5 мин
Бағалау критерийлері бойынша өздерін бағалату.
Топ мүшелері өздерін бағалайды
Бағалау критерийлерінің сұрақтары.