Кеуде нүктесі

Қарағанды облысы
Қарқаралы ауданы №38 Негізгі мектепінің
технология пәнінің мұғалімі: Арман Төкен қызы Смықова
Пәні: Технология. Сыныбы: 5 Мерзімі. 21. 02.
Сабақтың тақырыбы: Киім түрлері. Тігін бұйымдарын құрастыру.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Киім тарихын ескере отырып жіктеу, халық дәстүрлерін қолдану және гигиеналық талаптары мен өлшемдері туралы ұғым беру. Пішім өлшемін үйрету.
Дамытушылығы: Киімнің пайда болуы, қолданылуы мен қоғамдағы рөлі туралы дұрыс түсінік қалыптастыру.
Тәрбиелігі: Киім туралы эстетикалық талғам қалыптастыруды жалғастыру. Еңбекке баулу арқылы ұқыптылықпен салақтықтықты айыра білуге, жолдастық өзара көмекке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаттықтыру сабағы.
Әдісі: түсіндірмелі - сарамандық.
Көрнекілігі: Түс қағаз - Киім үлгілерінің жіктелуі.
Сабақтың барысы.
Ұйымдастыру ( сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру)
Үй тапсырмасын тексеру
Жаңа сабақты түсіндіру . «Киім сұлулық ұғымының бір түрі» М. Горкий.
Сабақтың этнографиясын оқыңдар, сабақ не туралы болмақ?
Түсіндірмелі нұсқау (теория түріндегі хабарлама)
А) Киімнің қандай көне түрін білесіңдер? (жапырақ, тері, татуировка) .
Ә) Киім не үшін қолданылады. (сұлулыққа, ыстық -суыққа, әсемдікке) .
Б) Түрлі халық костюмі неге ерекшеленеді?
В) Киімнің қандай түрлерін білесіңдер? (дәптерге жазу) .
Г) Киімді сатып аларда неге көңіл аударуымыз керек? (киімге қойылатын талаптарға және ыңғайлылығы мен жарасымдылығымен қонымдылылығына) .
З) Гигиеналығы жайлы, ұзақ мерзімге жарамдылығы туралы оқушылар алдына мәселе қою.
Д) Киім өзіңе қонымды болуы үшін не істеу керек? (өлшеп алу) .
Алжапқыш тігу үшін біз бірінші нені білуіміз керек?
Алжапқышты қайда қолданылатын пішу үлгілерімен түрлерін.
Алжапқыш сызбасын құру үшін бізге қандай өлшемдер қажет болады? Адам үстінен киім пішінінің өлшемін алу (көрсету) . Дәптерге түсіру.
Сарамандық сабақ . Картадан өлшем алу шартын оқып, екеу ара бөлініп бірігіп жұмыс жасау. Жұмыс барысындағы тәртіп, өзін -өзі бақылау, көмек.
Алжапқыш қиынды бөлігінің аттары
Алжапқыштың төменгі тұсы
Кеудешесі
Адам құрылысының негізгі нүктелерімен сызықтары
Қортынды. Бүгінгі сабақта қандай көңіл күйде болдыңдар? Өздеріңе қажеттіні таптыңдарма?
Үйге тапсырма: Өз өлшемін кестеге толтыру.
.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz