Таңбалары әртүрлі сандарды қосуға есептер шығару

Сабақтың тақырыбы: Таңбалары әртүрлі сандарды қосуға есептер шығару.
Сабақтың мақсаты:
а) Білімділігі: Таңбалары әр түрлі сандарды қосу ережесіне есептер шығару барысында пайдалану дағдысын қалыптастыру.
ә) Дамытушылығы: Оқушылардың жан-жақты дайындалуын, ізденуін дамыту, ақыл- ой өрісін кеңейту, сабаққа деген қызығушылығын арттыру, тез ойлап дәл жауап беруге қалыптастыру.
б) Тәрбиелілігі: Оқушыларды өз бетінще ізденуге, өз ойларын ашық айтуға дағдыландыру.
Сабақтың типі: Білімді бекіту
Сабақтың түрі: Сұрақ-жауап, есептер шығару
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, слайдтар, дидактикалық материалдар.
Сабақтың өту әдісі: Интерактивті тақтаны пайдалана отырып, деңгейлеп, саралап оқыту.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
- Оқушыларды түгендеу
- Сабаққа дайындығын тексеру
- Үй тапсырмасын сұрау
І саты: «Міндетті оқушылық саты» Блиц турнир (иә-жоқ)
- -3, 5+(-4, 3) =-7, 8 (иә) 5. -4, 6+12, 6=8 (иә)
- 6, 4+(-8, 9) =2, 5 (жоқ) 6. -56, 5+(-23, 2) =79, 7 (жоқ)
- 7, 2+(-10, 3) =-3, 1 (иә) 7. 9, 2+(-11, 1) =-1, 9 (иә)
- -6, 4+6, 4=0 (иә) 8. 4, 5+(-10, 1) =-1, 9 (жоқ)
ІІ саты: Алгоритмдік саты. Бос орындарды тиісті сандармен алмастырыңдар:
«А» - деңгейі
- 3, 06+(-2, 17) = 3. 9, 12+(-42, 3) = 5. 2, 9+(-4, 6) =
- -6, 04+2, 13= 4. (-8) +5, 6= 6. 4, 5+(-2, 08) =
«В» - деңгейі
- 412-912+…. =412 3. …. +843+…. . =843
- 685-234+ …. =685 4. …+324+…. =324
«С» - деңгейі
- 728+…=0 3. 83+…=-100
- 785+…=-185 4. 218+…=-17
ІІІ саты: «Эвристикалық саты». Семантикалық картамен жұмыс. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін торкөздегі әріптерді теріп жазсаңдар, 1637 жылы координаталық түзуді енгізіп, теріс және оң сандарға түсінік берген француз математигінің аты-жөнін оқисыңдар.
ІV саты . «Шығармашылық саты» (Тест сұрақтары)
- Есептеңдер: (−513- \frac{5}{13}) +413\frac{4}{13}а) 113\frac{1}{13}в) −113- \frac{1}{13}с) −913- \frac{9}{13}
- Қосуды орындаңдар:57\frac{5}{7}+(−12- \frac{1}{2}) а) 314\frac{3}{14}в) −314- \frac{3}{14}с) 514\frac{5}{14}
- Қосындыны табыңдар:−1019+- \frac{10}{19} +(−314) ( - \frac{3}{14}) а) 219\frac{2}{19}в) 1819\frac{18}{19}с) −1819- \frac{18}{19}
- Есептеңдер: -23, 6+(-44, 2) а) 67, 8 в) -67, 8 с) 10, 6
- Есептеңдер: -23311+(−44122) \frac{3}{11} + ( - 44\frac{1}{22}) а) 6772267\frac{7}{22}в) −677228- 67\frac{7}{22}8с) 2152221\frac{5}{22}
Сабақты қорытындылау: Оқушылардың білімі бағаланып, үйге тапсырма беріледі.
Үйге: 109 бет №446, №447, №448, №449.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz