Құқық негіздері

И. Құтпанұлы атындағы орта мектеп
Ашық сабақ
Тақырыбы: Отбасындағы ерлі-зайыптылардың, ата-аналардың, балалардың құқықтары мен міндеттері
Өткізген: қоғам негіздері пәнінің мұғалімі
Ташетова Н. Б.
2012-2013 оқу жылы
Күні: 25. 04. 2013
Пәні: Құқық негіздері.
Сыныбы: 10
Сабақтың тақырыбы: §29. Отбасындағы ерлі-зайыптылардың, ата-аналардың, балалардың құқықтары мен міндеттері.
Сабақтың мақсаты:
- Білімділік:оқушылар білімін тиянақтау, өмірмен, ата-анамен байланыс орнату.
- Тәрбиелік:заңды құрметтеуге, адамгершілікке тәрбиелеу.
- Дамытушылық:оқушылардың өзіндік ой-өрісін, іскерлік дағдысын, қабілетін дамыту.
Сабақтың нәтижесі:
- Отбасы мүшелерінің құқықтары туралы мәліметтер алу.
- Отбасы мүшелерінің міндеттері туралы мәліметтер алу.
- Алған мәліметтерін шынайы өмірмен байланыстыра білу.
Түйінді идея:
- Отбасы мүшелерінің құқықтарын анықтайды.
- Отбасы мүшелерінің міндеттерін анықтайды.
- Неке шартына түсініктеме береді.
- «Неке және отбасы туралы» ҚР заңының кейбір баптарын талқылайды.
Көрнекілігі: Қазақстан Республикасының Конституциясы, Қазақстан Республикасының «Неке және отбасы туралы» заңы, тірек сызбалары, слайд.
Әдісі: оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) сәлемдесу, түгендеу.
ә) сабаққа дайындығын тексеру.
б) Психологиялық тренинг. Тақырыбы «Отбасы тәрбиесі . . . » /3 мин/
в) АКТ-ны қолдану. /3 мин/
г) Топқа бөлу. Рөлдерді бөлу. /2мин/
ІІ. Тапсырма беру: /12мин/
- 1 топ:
Отбасындағы ерлі-зайыптылардың құқығы. Мүліктік құқықтары.
- 2 топ:
Неке шарты. Қорғаншылық және қамқоршылық белгілеу.
- 3 топ:
Отбасындағы балалар құқығы. Ата-ана құқықтарынан айыру.
ІІІ. Постерлерін қорғау: /15 мин/.
ІV. Жаңа білімді бекіту: /5 мин/
- Отбасында ерлі-зайыптылардың қандай құқықтары мен міндеттері болады?
- Ерлі-зайыптылар арасындағы жеке қатынастар қандай ұстанымдарға сай жүзеге асады?
- Ерлі -зайыптылардың ататегін біріктіріп жазуға заң рұқсат ете ме?
- Неке шартын жасау не үшін қажет?
- Жұбайлар арасындағы ортақ мүліктік құқықтар қай кезден пайда болады?
- Жұбайлардың қандай мүлкі жекеменшік деп танылады?
V. Жаттығулар:
а) Топтар бір-бірін бағалайды.
ә) Оқушылар өздерін бағалайды.
б) Кері байланыс. /2мин/
VІ. Қорытынды :
Ыстық орындыққа шақырылған оқушыға сабақта не өтілгені, не үйренгені туралы сұрақтар қойып, сабақты қорытындылаймыз. /3 мин/
VІІ. Бағалау:
Бағалау парағы бойынша қорытынды баға қою.
VІІІ. Үйге тапсырма : §30. Отбасындағы алименттік қатынастар.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz