Бекітемін Келісемін
Мектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісі
Қажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Күні:
13. 05. 13
Сыныбы:
10-сынып
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Пәні:
Алгебра және анализ бастамалары
Мұғалімі:
Букенбаева Назира Съезқызы
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Сабақтың тақырыбы:
Ньютон биномы тақырыбына есептер шығару
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Сабақтың мақсаты:
Ньютон биномын практикада қолдану білік, дағдыларын қалыптастыру қажет
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Күтілетін нәтижелер:
Биномдық жіктелудің қосылғыштарын, ізделінді мүшесін, биномдық коэффициентін таба алады
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Сабақ ұраны:
«Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда»
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Жұмыс түрі
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Уақыты
Әдіс-тәсілдер
Құралдар, ресурстар
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
І
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесемін
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Топқа бөлемін, сабақтың ұранымен таныстырамын
Бағалау парақтарын, сабақ барысы жазылған ресурсты таратамын
Ортаға шығып, екеуден жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады; біреуі айна болады, екіншісі оған қарап өз-өзін мақтайды; содан соң орындарымен алмасады. Бір қатарға тізіліп тұрып, бірінші, екіншіге саналады да, сәйкесінше бірінші және екінші топтарға отырады
3мин
қызығушылықты ояту, топқа бөлу
(СТО)
Бағалау парақтары, сабақ барысы жазылған ресурс
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
ІІ
Үй жұмысын тексеру
Нұсқау беріп, қадағалап отырамын
Екі топ бір-бірінің үйде орындаған есептерін слайдқа қарап отырып тексереді
5мин
Сұрақ-жауап, АКТ, бағалау
Слайд1
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Әр топ қағаз бетіне өткен екі тақырыпқа байланысты төрт термин жазады да, екінші топпен қағаздарымен алмасады, екінші топ оған жауап жазып, оқып береді
7мин
Топпен жұмыс, диалог, көшбасшылық, бағалау
Таза парақтар
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
ІІІ
«Жұмыла көтерген жүк жеңіл»
Тапсырманың мазмұнын түсіндіремін, дұрыс орындалуын қадағалаймын №283 есеп (екі тәсілмен орындауға болады, Паскаль үшбұрышын қолдану уақыт үнемдейді)
Екі топ та бір есепті шығарады, тапсырманың ұпайын бірінші шығарған топ алады
5мин
Көшбасшылық, топпен жұмыс, АКТ, бағалау
Слайд2, 3 жұмыс дәптері
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
ІV
«Кім жылдам?»
Логикалық сұрақтар оқимын
Логикалық сұрақтарға жауап береді
Жауап берген оқушыларды бағалайды
5мин
АКТ, сұрақ-жауап, бағалау
Слайд4-
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Математикалық эстафета
Есептердің екі нұсқасын ұсынып, тапсырманың мазмұнын түсіндіремін, қадағалап отырамын
Әр топ есептер жазылған ресурсты таңдап алады; сол есептерді тақтаға кезекпен шығып орындайды
Бірін-бірі бағалайды
10мин
Топпен жұмыс, диалог
(оқыту мен оқудағы жаңа тәсілде)
оқытудыбағалау
Есептер нұсқасы, тақта, бор, жұмыс дәптері
Бекітемін КелісемінМектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісіҚажымұратов Ж. С. Бақтыбаева Қ. Қ.:
Қорытынды
Бағалау
Рефлексия «Бес саусақ»
Үйге тапсырма: №288 есеп шығару
Екі топ бірін бірі бағалайды
Әр оқушы ақ параққа өз қолының суретін салып, слайдқа қарап отырыпа әр саусақ ішіне сәйкес жауапты жазады Үй тапсырмасын жазып алады
10мин
АКТ, диалог, бағалау
Бағалау парақтары, слайд4, ақ парақтар, күнделік