Квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласын жаз

Алгебра 8 сынып
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу түбірлерінің формуласын қолданып есеептер шығару.
Мақсаты:
Білімділік: Есептер шығару арқылы формуланың дұрыс қолдана білуге қалыптастыру.
Дамутышылық: Оқушылардың ой әрісін кеңейту. Математикалық тілін және логикалық ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: сабақта оқушылардың өз еркімен белсене араласуы. Білімдерін көрсете алуы. Топпен ұйымдасып жұмыс істеуі.
Сабақтың түрі: аралас, қайталау, толықтыру сабағы.
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, карточкалар.
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру.
А) Оқушыларды түгендеу
Ә) Оқушылардың оқу құралдарын реттеп сабққа назарын аудару
2. Сабақтың мақсатын түсіндіру.
3. Сабақтың жүргізу әдісін түсіндіру. Сыныпты екі топқа бөлу. Әр топтың тапсырмасын айтып түсіндіру.
Сабақ 4 деңгейлік бөлімнен тұрады.
- Оқушылық деңгей (сұрақтар)
- Алгоритмдік деңгей (Есептер)
- Евристикалық деңгей.
- Шығармашылық деңгей.
- Қорытынды
- Үйге тапсырма
1 саты. Міндетті оқушылық саты (Ауызша сұрақтар)
- Қандай теңдеуді квадраттық теңдеу деп атайды?
- Келтірілген квадрат теңдеу дегеңіміз не?
- Толымсыз квадрат теңдеу дегеніміз не?
- Квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласын жаз.
2 саты. Алгоритмдік (есептер шығару)
1 - топ.
2х 2 +5х-3 = 0
2х 2 +8х=0
(х+4) 2 =3х+40
2 - топ.
3x 2 -5x+2=0
36x 2 -9x=0
(x-2) 2 =2*(3x-10)
3- саты: «Эвристикалық саты». «Сиқырлы шаршы. »
- «Е» х2-10х+25=0 Ж: х1= 5
- «Д» х2-5х+6=0 Ж: х1=2; х2=3
- «Е» х2+3х+2=0 Ж: х1= -2; х2=-1
- «У» х2+30х+200=0 Ж: х1=10; х2=20
5. «Т» х 2 +7х+12=0 Ж: х 1 =-4; х 2 =-3
6. «Ң» х 2 -х=0 Ж: х 1 =0; х 2 =1
4- саты: «Шығармашылық саты»
Егер тікбұрышты үшбұрыштың катеттерінің біреуі екіншісінен 4см қысқа екіні және гипотезузасы 20 см тең екені белгілі болса, осы үшбұрыштың катеттерін тап.
1. Берілген теңдеудің қайсысы квадрат теңдеу.
А. 3x 2 -2x-5=0
В. 17x+14=0
С. -3x 3 -2x 2 =0
Д. 2x 4 +26 =0
2. Квадраттық теңдеуге келтіріңдер (x+2) (x-1) =6
А. x 2+ x-8=0
В. 2x 2 +3x-10=0
С. X 2 +2x-16=0
Д. x 2 -3x +10 =0
3. Теңдеуді 2x 2 +3x-5=0 дискриминатын есепте.
4. Теңдеуді ax 2 +bx+c=0 түрінде жазыңдар
х(3х-4) =5х-7
5. Теңдеудің 4х 2 = 25 түбірлерін табыңдар
А. 2, 5; -2, 5
В. -0, 8; 0, 8
С. -5; 5
Д. -6, 4; 6, 4
5. Қорытынды
6. Бағалау:
7. Үй тапсырмасы. Квадрат теңдеу түрлерінің формуласын пайдаланып есептер шығарып кешу. №2
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz