Пән: Математика Мектеп:
№21
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі
: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы
Бөлімше:
1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясы
Күні:
21. 06. 2019
Мұғалімнің аты-жөні:
Рахым Н
Сынып:
2
Қатысқандар саны: 24
Қатыспағандар саны:
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Сабақ тақырыбы:
Бұрыштар. Бұрыштардың түрлері
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
2. 3. 1. 1. Бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір-бірінен ажырату және атау төртбұрышты, шаршыны, тік төртбұрышты, үшбұрышты мәнді белгілері бойынша ажырату, анықтау.
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Сабақ мақсаттары
Бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір-бірінен ажырату және атау төртбұрышты, шаршыны, тік төртбұрышты, үшбұрышты мәнді белгілері бойынша ажырату, анықтау, сипаттау, салыстыру. Геометриялық фигураларды құрастыру шеберлігін дамыту.
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Барлық оқушы:
Бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір-бірінен ажырату және атау төртбұрышты, шаршыны, тік төртбұрышты, үшбұрышты мәнді белгілері бойынша ажырату, анықтау
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Оқушының көпшілігі:
Бұрыш түрлерін және төртбұрыш, үшбұрыш, көпбұрыш түрлерін сипаттау және салыстыру
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Оқушылардың кейбірі
: Геометриялық фигураларды құрастыру шеберлігін дамыту
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Ойлау деңгейлері
Түсіну, қолдану
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Бағалау критерийлері
-
-
Бұрыш түрлерін бір-бірінен ажыратады.
-
Тіктөртбұрыш пен шаршыны және көпбұрышты біледі.
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Тілдік мақсат
(тілдік емес пәнге)
Көпбұрыштарды сыныптау, тікбұрыш бұрыштарының түрлерін анықтау,
Бұрыштарды білу және түсіну. Тақырыпты әрекеттерге негізделген тапсырмаларды орындау
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Пәндік лексика және терминдер
Пішін-фигура -figure
Бұрыш-прямоугольник-rectangle
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Талқылауға арналған сұрақтар:
-
Қоршаған ортада қандай геометриялық фигураларды кездестіруге болады? Үшбұрышты алты бұрыштан қалай айыруға болады? Тік бұрыш неліктен солай аталады деп ойлайсың? Бұрыш түрін қалай анықтауға болады? Айта аласыз ба, неліктен…
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Құндылықтарды дарыту
Өмір бойы білімін арттыруға, жаңаны тануға, шығармашылыққа деген ынтаны қалыптастыру. Өзін-өзі оқытумен өз бетінше білім алу дағдыларын қалыптастыру
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Пәнаралық байланыстар
Көркем еңбек
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
АКТ қолдану дағдылары
http://bilimland. kz сайтын қолдану арқылы бала бойында АКТ дағдыларын қалыптастыру
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Бастапқы білім
Бұрыштар мен бұрыштар түрлерін ажырата алады
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың жоспарланған іс-әрекеттер
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Сабақтың басы
7 минут
Психологиялық ахуал:
Алдынғы білімді еске түсіру «Допты лақтыру» әдісі
Мұғалім допты лақтырады. Допты қағып алған оқушыға сұрақ қойылады. Оқушылар сол сұрақтарға жауап береді
Топқа бөлу:
Фигуралардың қиындысы арқылы оқушылар пазл құрады. Сол топ бойынша топқа бөлінеді.
Фигуралардың бұрыштарын айтады.
Мұғалімнің түсіндірмесі:
Шаршы пішінді қағазды суретте көрсетілгендей бүкте. Содан кейін тағы бір рет бүкте Қандай бұрышты көріп тұрсың?
Шаршы пішінді қағазды суретте көрсетілгендей бүкте. Содан кейін бүктеуін жаз. Қандай бұрыштарды көріп тұрсың?
Шаршы пішінді қағаз ал. Оны әртүрлі бүкте. Қара қандай бұрыштарды көріп тұрсың?
Жіп арқылы оқушылар
Фигуралар қиындысы
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Сабақтың ортасы
28 минут
Жазылым
1-тапсырма«Өзіңізді тексер» әдісі
Суретке мұқият қара. Бұрыштардың атауын жаз.
А 3 парағы, маркер
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Бағалау критерийлері
Дескриптор
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
-
Бұрыш түрлерін бір-бірінен ажырата алады;
доғал бұрышты таниды және атауын жазады;
сүйір бұрышты таниды және атауын жазады;
тік бұрышты таниды және атауын жазады;
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
ҚБ: «Білім қоржыны»
ТЖ: «» әдісі
2-тапсырма : «Кір жаю» әдісі
Сипаттамасы бойынша фигураның атауын жаз, сыз.
-
Бұл фигураның төрт тік бұрышы бар, бірақ шаршы емес.
-
Бұл фигураның бір тік бұрышы және екі сүйір бұрыштары бар.
-
Бұл фигураның барлық қабырғаларының ұзындықтары бірдей.
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Бағалау критерийлері
Дескриптор
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
-
Тіктөртбұрыш пен шаршыны және көпбұрышты біледі.
сипаттамасы бойынша тік төртбұрышты анықтайды және атауын жазады, сызады;
сипаттамасы бойынша үшбұрышты анықтайды және атауын жазады, сызады
сипаттамасы бойынша шаршыны анықтайды және атауын жазады, сызады
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуыБөлімше:1 Геометриялық фигуралар мен олардың классификациясыКүні:21. 06. 2019Мұғалімнің аты-жөні:Рахым НСынып:2Қатысқандар саны: 24Қатыспағандар саны::
Қ. Б: «Білім қоржыны»
ТЖ
Белсенді оқыту «Бекіту және қолданысқа енгізу» кезеңі
Саралау «Жіктеу»
Барлық оқушы:
Бұрыш құрастыр. Бұрыштардың санын анықта
Оқушының көпшілігі
: Бұрыш құрастыр. Бұрышта рдың санын анықта. Бұрыштардың түрлеріне қарай айт
Оқушылардың кейбірі:
Бұрыш құрастыр. Бұрыштардың санын анықта. Бұрыштардың түрлеріне қарай айт. Сол бұрыштардан фигура құрастыр.
Пән: Математика Мектеп:№21Ұзақ мерзімді