Көпшілік оқушы

Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №90 ДБАМ МГ Деректерді ұсыну
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сәбитханов А Ө
Сынып: 10 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
Практикум. Логикалық операцияларды қолдану
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына
сілтеме)
10. 2. 2. 1 Логикалық операцияларды қолдану (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия)
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушы: Логика және оның түрлерін анықтау
Көпшілік оқушы: Ойлаудың негізгі формалары мен логикалық амалдарды салыстыру
Кейбір оқушы: логикалық амалдарды өмірде қолдану
Ойлау дағдылары
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау
Бағалау критерийі
- Логика және оның түрлерін анықтайды.
- Логикалық амалдарды анықтайды, салыстырады.
- Арнайы кестелерді қолданып логикалық амалдардың нәтижесін шығара алады.
Тілдік мақсаттар
Пәндік лексика және терминология:
Логика-логика-logics, пікір-мнение-opinion, коньюкция-коньюкция-conjunction, дизъюнкция-дизъюнкция-disjunction, логика алгебрасы-логическая алгебра-logic algebra, инверсия-инверсия-inversion
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы
Ойлаудың негізгі формаларын жазыңдар. Логика ілімінің негізін қалаған ғалымдар . . .
Құндылықтарға
баулу
Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау
Пәнаралық байланыс
Математикалық амалдар қолданылады, қазақ тілі бойынша және, немесе, емес
жалғаулықтары қолданылады.
Алдыңғы білім
Санау жүйелері
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Уақыт
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
3 мин
2 мин
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне бір сөзбен жақсы тілек айтады.
Топқа біріктіру: Мұғалім оқушыларға сан жазылған
Сандар
7 мин
карточкалар таратады. Әр карточкада 1 сан жазылады және үш түрлі сан. Мұғалім: «Мен бір сан ойладым, оған 12 санын қосып, 8 санын алып тастағанда
4 шықты. Мен қандай сан ойладым?» Қолдарында 4 саны бар оқушылар жауап береді де, бір топқа
отырады. Екінші тағы солай қайталанады. Үш топқа бөлінеді.
Өткен сабақты пысықтау: «Дүкен» әдісі
Үш топқа өткен тарау бойынша бес сұрақтан дайындауды тапсырады. Мұғалім санау жүйесі туралы деректерді карточкаларға жазып, араластырып, үш топқа бес данадан таратады. Әр топ өз тақырыптары бойынша мәлімет жинайды. Ол үшін дүкенге барып өз тақырыптары туралы мәліметті іздейді. Сатушы сұрақ қояды, сұраққа жауап беріп, тауарларын алып кетеді. Жауап бере алмаса, тақырыптарын толықтыра алмайды.
- Екілік санау жүйесі
- Сегіздік санау жүйесі
- Он алтылық санау жүйесі
Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау
Карточкалар
Сабақтың ортасы
2 мин
«Миға шабуыл» әдісі
- «Логика» дегеніміз не?
- Компьютер мен логиканың арасында қандай байланыс болуы мүмкін?
5 мин
«Джигсо» әдісі
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды.
Ауызша мадақтау, ынталандыру
Оқулық
Плакат, маркер
5 мин
1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі Логикалық амалдарды Венн диаграммасы арқылы салыстыру
Дескриптор:
- Логика және логикалық амалдарды анықтайды.
- Логикалық амалдарды салыстыра алады.
Медальдар арқылы бағалау
7 мин
2-тапсырма.
- Төмендегі пікірлерді теріске шығарыңдар. Бүгін театрда «Абай» қойылымы болады. Жұп сандар жай сандар болады. Самат өзіне берілген 5 тапсырманы да орындап шықты. Барлық мектептерде спортқа қызығатын оқушылар табылады.
Дескриптор:
Логикалық амалдарды практикада қолдана алады.
Медальдар арқылы бағалау
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz