Туындының қолданылуы: функцияның кризистік және экстремум нүктелері - 10 сыныпқа қысқа мерзімді жоспар


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Функцияның кризистік нүктелері мен экстремум нүктелері

Бөлім:
Туындының қолданылуы
Бөлім:: Педагогтің аты-жөні:
Туындының қолданылуы: Кеңесбай А. Е
Бөлім:: Күні:
Туындының қолданылуы: 09. 04. 2024 ж
Бөлім:: Сыныбы: 10
Туындының қолданылуы: Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Бөлім:: Сабақтың тақырыбы:
Туындының қолданылуы: Функцияның кризистік нүктелері мен экстремум нүктелері
Бөлім:: Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
Туындының қолданылуы: 10. 4. 1. 29 - функцияның кризистік нүктелері мен экстремум нүктелерін табу.
Бөлім:: Сабақтың мақсаты:
Туындының қолданылуы:

Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар функцияның кризистік және экстремум нүктелерін біледі.

Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар функцияның кризистік нүктелерінің және экстремум нүктелерінің анықтамаларын, функция экстремумының бар болу шартын біледі.

Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар функцияның кризистік нүктелері мен экстремум нүктелерін табады.

Бөлім:: Құндылықтарға баулу
Туындының қолданылуы: Бір-бірін тыңдау, кезекпен сөйлеу, өз ойын нақты жеткізу, дәлелдер мен мысалдар келтіру, өздігінен үйренуге талпыну, академиялық шыншылдық, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ кезеңі/Уақыты:

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

7 мин.

Педагогтің іс-әрекеті:

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

“ Өзіме көршіме” әдісі арқылы сыныпта жағымды атмосфера құру, өткен сабақты қайталап өту

3. Топқа бөлу

Оқушының іс-әрекеті:

1. Амандасады, оқу құралдарын дайындайды

2. Тапсырмалар жазылған парақшаларды көрмей өзіне алып көршісіне табыстайды. Солай бірнеше рет қайталайды. Соңында түскен тапсырманы орындайды, сұрақтарға жауап береді

3. Спинер әдісі арқылы топқа бөлінеді

Бағалау: Оқушылардың белсенділігі үшін « Жарайсың!», «Керемет!» сөздерімен ынталандыру
Ресурстар:

Оқулық, жұмыс дәптері

ДК экраны

Сабақ кезеңі/Уақыты: 3 мин
Педагогтің іс-әрекеті: Үй тапсырмасын тақтада «LearningApps» платформасында сәйкестендіру арқылы тексереді
Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар «LearningApps» платформасы арқылы тапсырманы орындайды
Бағалау: Жалпы балл-2
Ресурстар: https://learningapps. org/16481878
Сабақ кезеңі/Уақыты:

Сабақтың ортасы

10 мин

Педагогтің іс-әрекеті:

Топтық жұмыс

Әр топқа «Рандом шеңбері» беріледі.

Оқушының іс-әрекеті:

Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды.

Есептің шешімдерін сәйкестендіреді

Тақтадағы жауаптармен топтар бір бірін тексереді

Бағалау:

Дескриптор:

- функция туындысын табу ережелерін біледі.

Дұрыс орындаған топқа және топ мүшелеріне 1 балл беріледі.

Ресурстар:

Рандом шеңбері

Интерактивті тақта

Сабақ кезеңі/Уақыты:

Жеке жұмыс

7 мин

Педагогтің іс-әрекеті:

(Тақтамен жұмыс)

1) f(x) =x+4;

2) f(x) =-x+9;

3) f(x) =-5x+7;

4) f(x) =4x-11.

Оқушының іс-әрекеті: Оқушыларға тапсырмалар жазылған парақтар таратылады. Парақшаларды ашқанда кімде тақтада орындаңыз деп берілсе сол оқушы жұмысын тақтада орындайды
Бағалау:

Дескриптор:

1. Есептің мазмұнын түсінеді, туындысын дұрыс табады

2. Экстремум нүктелерін табады.

Жалпы - 3 балл.

Ресурстар:

ДК экраны

10-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Парақшалар

Сабақ кезеңі/Уақыты:

Жұптық жұмыс

10 мин

Педагогтің іс-әрекеті:

«Үстел үсті» ойыны

  1. f(x) =2x+35x+1f(x) = \frac{2x + 3}{5x + 1}
  2. f(x) =x3−1x2f(x) = \frac{x^{3} - 1}{x^{2}}
  3. f(x) =x2x2+1f(x) = \frac{x^{2}}{x^{2} + 1}
  4. f(x) =xx+7+3f(x) = \frac{x}{x + 7} + 3
  5. f(x) =xx−8−6f(x) = \frac{x}{x - 8} - 6
Оқушының іс-әрекеті: Асықтар бейнеленген кубикті лақтырады. Асықтың түсіне қарай тапсырмаларды таңдап алады. Тапсырманы жұбымен орындайды.
Бағалау:

Дескриптор:

1. Туындысын табады.

2. Экстремум нүктелерін таба алады.

Жалпы - 3 балл

Ресурстар:

Бағалау парақтары

Асықтар

Сабақ кезеңі/Уақыты:

Бекіту тапсырмасы

5 мин

Педагогтің іс-әрекеті: «Quizizz» платформасы арқылы топтық жұмыс орындайды.
Оқушының іс-әрекеті: Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.
Бағалау: Тапсырманы дұрыс орындаған топқа1 балл беріледі.
Ресурстар:

https://quizizz. com/admin/quiz//edit?fromSearch=true

Бағалау парақтары,

Ноутбук

Сабақ кезеңі/Уақыты:

Сабақтың соңы

3 мин

Педагогтің іс-әрекеті:

Үйге тапсырма. №48. 20

Рефлексия.

Оқушылар берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді.

Оқушының іс-әрекеті:

Тақырыпты меңгергенін анықтау.

Өзін-өзі бағалау парағына өз ойларын жазады.

Бағалау: Кері байланыс Нәтижесінде жалпы баллын көрсетеді.
Ресурстар: Өзін-өзі бағалау парағы
