Туынды тарауын қайталау

Астана қаласы
№52 мектеп -гимназия
математика пәні мұғалімі
Мукашева Ш. Ж.
Күні: 20. 03. 2012
Пәні: Алгебра
Сынып: 10 Ә
Сабақтың тақырыбы: Туынды тарауын қортындылау.
Мақсаты:
І) білімділік: Оқушылардың туындыны есептеу ережелерін, күрделі, тригонометриялық функциялардың туындысын, туындының физикалық, геометриялық мағынасы жөнінде алған білімдерін тереңдету;
Оқушылардың өздерінің жетістіктерін өздеріне талдатып, өздік бағалау әрекеттерін ұйымдастыруды жалғастыру;
ІІ) тәрбиелік: қазақстандық патриотизмге, ұжымдық ауыз біршілікке тәрбиелеу, шапшандыққа, ізденімпаздыққа, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа баулу;
ІІІ) дамытушылық: талдау, салыстыра білу қабілеттерін дамыту, ой-өрісін дамыту, ойлау қабілетін арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.
Сабақтың түрі: білімді қортындылау.
Сабақтың әдісі: жеке, топтық, тест жұмысы
Сабақтың көрнекілігі: үлестірмелі нұсқамалар, интерактивті тақта, компьютер
Пәнаралық байланыс: физика, геометрия, информатика, тарих, ән-күй.
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ. «Барлық істің басшысы - білім мен ұғым»
туынды табу ережелерін қайталау сұрақтары
ІV. «Туынды туралы тарихи мағлұмат »
V . « Білімді мыңды шығады»
”Талапкерге” - 2 бөлімнен тест тапсырмаларын орындау
VI. « Қандай да функцияны формуламен бер»
VII. « Сәйкестендіру тесті. »
VІІІ. «Жуықтап есептеу формулалар»
ІХ. Туынды тарауында біз не үйрендік?
Х. Үйге тапсырма: Шығармашылық жұмыс интерактивті тақтада мысал ретінде көрсету.
ХІ. « Сабақты қортындылау, оқушыларды бағалау »
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа дайындығын, қатысуын тексеру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру : Оқушылардың өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендігін тексеру. №302 a), №342 a) есептердің шешуі, жауаптары интерактивті тақтада шығарылып көрсетілген, соған назар аудару)
ІІІ. «Барлық істің басшысы - білім мен ұғым»
туынды табу ережелерін қайталау сұрақтарына жауап бере отырып нәтижесінде «Тәуелсіздік- ел бақыты» деген сөз шығады.
Тәуелсіздіктің 20жылдығы туралы айтып кету.
ІV. «Туынды туралы тарихи мағлұмат» Туындының шыққан тарихына тоқталып, слайд көрсету
V. « «Білімді мыңды жығады» (10-12 мин)
”Талапкерге” - 2 бөлімнен алынған тест тапсырмаларын орындату.
Мақсаттары: ҰБТ ға дайындалу,
«туынды» тарауын қортындылау.
1 ден 6 -нұсқадан тұратын тест тапсырмаларын орындату (деңгейлік тапсырмалар берілген),
5-оқушыға тақтада үлестірмелі нұсқамалар бойынша
тапсырмаларды орындату(деңгейлік тапсырмалар берілген) .
VI. « Қандай да функцияны формуламен бер» функциялардың туындылары берілген функцияның өзін табу керек.
![]()
VІІ. « Сәйкестендіру тесті. » әр функцияға сәйкес туындыларын табу керек.
![]()
VIII. «Жуықтап есептеу формулалар» Жуықтап есептеу формулалар жалғастырып, есепті шығару керек.
![]()
ІХ. Туынды тарауында біз не үйрендік?
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, алған білімдерін көрсетеді.
Х. Үйге тапсырма:
Шығармашылық жұмыс: функциялардың туындылары
берілген функцияның өзін табу керек. (интерактивті тақтада
мысал ретінде көрсету. )
ХІ. « Сабақты қортындылау, оқушыларды бағалау »
Тест тапсырмалары бағалау парағына қойылып, барлық оқушылар бағаланады.
Үлестірмелі нұсқамалар:
№1
І - деңгей (А)
- Функцияны туынды көмегімен зерттеп, графигін салудың алгоритмін айтып беріңдер.
ІI - деңгей (B)
2) f(x) =-3х 2 +6х+1 функциясының графигіне x 0 =0 нүктесі арқылы өтетін жанаманың теңдеуін жазыңдар.
ІII - деңгей (C)
3)
кесіндісінің ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар.
№2
І - деңгей (А)
- ) Функцияның өсу және кему аралықтарын, экстремумдарын табу алгоритмін айтып беріңдер.
ІI - деңгей (B)
- f(x) =13\frac{1}{3}x3-4x+10 функцияның өсу және кему аралықтарын, экстремумдарын табыңдар.
ІII - деңгей (C)
3)
кесіндісінің ең үлкен және ең кіші мәндерін табыңдар.
тест №1 нұсқа
Оқушының аты жөні:
Функцияның туындысын табыңдар:
f(x) =6x 4 -4x 2 +3
A . - 24x 3 -8x
B. 24x 3 -8x
C. 24x 3 +8x
D. 24x 2 -8x
A. +
B. +
C. +
D. +
A. 100(5x-9) 99
B. 100(5x+9) 99
C. 500(5x-9) 99
D. 500(5x+9) 99
A. x max =-2
B. x min =2
C. x min =-2
D. x max =2
Берілгені: f(x) =13x 2 -7x+5
f '(0) табыңдар.
A. 7
B. -7
C. 26
D. -26
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz