Ондық бөлшектерді қосу туралы ақпарат

Ақтөбе облысы
Байғанин ауданы
Жаңатаң ауылы
Жаңатаң орта мектебі
Математика пәнінің мұғалімі Қыйлыбаева Ақгүл
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу.
Сабақтың мақсаты: оқушыларға ондық бөлшектерді қосуды үйрету.
Міндеті:
а) білімділік: оқушыларға ондық бөлшектерді қосудың әдіс - тәсілдерін үйрету,
еркін есеп шығаруға баулу;
ә) тәрбиелік: оқушыларды адамгершілікке, адалдыққа тәрбиелеу.
б) дамытушылық: оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін, математикалық
тілде еркін сөйлеуін дамыту.
Сабақтың типі: аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, сызғыш, жауап парақтары.
Сабақта қолданылатын әдіс - тәсілдер: түсіндіру, сұрақ - жауап, ой тудыру.
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру.
а) оқушылармен амандасу;
ә) оқушылардың сабаққа қатысымын, дайындығын тексеру;
б) сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
- Психологиялық дайындық.
Жалқаулықты тастаймыз
Сабақты біз әрдайым
Тек көңілді бастаймыз
Білім жолымен жүреміз
Арасында ойнап та күлеміз
3. Үй тапсырмасы: №969, 970
4. Өткен тақырыпты пысықтау. Математиикалық диктант (ондық бөлшектерді жазу) .
- ондық таңбалар дегеніміз не?
- ондық бөлшек дегеніміз не?
- ½, ¾, 1/10, 1/5, ¼ неге тең?
5. Жаңа сабақ.
Мысалы: 4, 21+5, 47=4 +5 = 9 = 9, 68
Ондық бөлшекті қосу үшін:
- Нөлдерді тіркеп жазу арқылы қосылғыш бөлшектердің ондық таңбаларының санын теңестіру керек;
- Ондағы аттас разрядтар бірінің астына бірі тұратындай (үтірдің астаны үтір тура келетіндей) етіп жазу керек;
- Разрядтар бойынша қосып, қосындыдағы үтірді қосылғыштардағы үтірдің астына қою керек.
6. Есептер шығару. №990(ауызша), 993, 995, 997
7. Сергіту сәті. Математикалық жаттығу жасау.
Бастапқы қалып, аяқ иыққа тең. Дұрыс жауап - қолдарыңды алға созасыңдар, қате болса - қолдарыңды жоғары көтересіңдер.
0, 7+0, 2=0, 9 3, 5+0, 5=3
3, 5+0, 5=4 0, 91+0, 09=2
1, 2+3, 8=31 1+0, 8=1, 8
8. Тест жұмысы:
- Ондық бөлшекті қосуды орында: 5, 4+4
а) 7 в) 5, 8 с) 9, 4
- Ондық бөлшек түрінде жаз: 9:1000
а) 0, 9 в) 0, 009 с) 0, 09
- Есепте 5, 26+а, егер а=108, 074
а) 1133, 34 в) 133, 334 с) 113, 1
4. Теңдеуді шеш: х-0, 2=2, 8
а) 3 в) 5, 8 с) 3, 8
- Х - тің орнына ондық бөлшекті жаз: 46, 695<Х<46, 82
а) 45, 7 в) 46, 7 с) 46, 92
9. Бүгінгі сабақтан алған әсерім (оқушылармен ой бөлісу) .
10. Оқушыларды бағалау.
11. Үйге тапсырма №200, 203
12. Қорытынды.
- Іс жүргізу
- Автоматтандыру, Техника
- Алғашқы әскери дайындық
- Астрономия
- Ауыл шаруашылығы
- Банк ісі
- Бизнесті бағалау
- Биология
- Бухгалтерлік іс
- Валеология
- Ветеринария
- География
- Геология, Геофизика, Геодезия
- Дін
- Ет, сүт, шарап өнімдері
- Жалпы тарих
- Жер кадастрі, Жылжымайтын мүлік
- Журналистика
- Информатика
- Кеден ісі
- Маркетинг
- Математика, Геометрия
- Медицина
- Мемлекеттік басқару
- Менеджмент
- Мұнай, Газ
- Мұрағат ісі
- Мәдениеттану
- ОБЖ (Основы безопасности жизнедеятельности)
- Педагогика
- Полиграфия
- Психология
- Салық
- Саясаттану
- Сақтандыру
- Сертификаттау, стандарттау
- Социология, Демография
- Спорт
- Статистика
- Тілтану, Филология
- Тарихи тұлғалар
- Тау-кен ісі
- Транспорт
- Туризм
- Физика
- Философия
- Халықаралық қатынастар
- Химия
- Экология, Қоршаған ортаны қорғау
- Экономика
- Экономикалық география
- Электротехника
- Қазақстан тарихы
- Қаржы
- Құрылыс
- Құқық, Криминалистика
- Әдебиет
- Өнер, музыка
- Өнеркәсіп, Өндіріс
Қазақ тілінде жазылған рефераттар, курстық жұмыстар, дипломдық жұмыстар бойынша біздің қор #1 болып табылады.

Ақпарат
Қосымша
Email: info@stud.kz